Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Çalışmam ( fotoğraf )

octopus

Öne çıkan mesajlar

yorumlara açıktır çalışmanın adı: I see it , its out there

Daha çok amatörüm her türlü iyi kötü yoruma açığım yeterki saçma sapan olmasın, kendimi geliştirmem için yani :)

deviantart linki de bu: http://www.deviantart.com/deviation/21059887/
edik: url yaptım.[signature][hline]Selmion, 06 Temmuz 2005 16:37 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar ben bi hata yaptım ve böhühü kötü film dl ettim...
Karsinizda Pipican,Fanus Hayati Yasayan octopus
[b]i have become comfortably numb.

[Bu mesaj octopus tarafından 28 Temmuz 2005 01:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LiquiD, 28 Temmuz 2005 01:25 tarihinde demiş ki:
resim değil efenim, fotograf
of doru ya haha bu kadar amatörüm işte, neyse başlık deiştiremiorum ama pff yetkilierden biri fotoğraf yapabilir mi horace mıydı hehe.[signature][hline]Selmion, 06 Temmuz 2005 16:37 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ah olsaydı keşke resimdeki eleman ( yani ben ) isterdim olmasını :rofl: yorum için teşekkür ederim.[signature][hline]Selmion, 06 Temmuz 2005 16:37 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bu seyi cekmek icin harcadiin zamani biraz daha uzatirsan (dicital bi makine kullandigini varsaydim) hani baka ceke baka ceke, kadrajlarini daha bi adam edebilirsin bence.

ayni sey gate of bosforus icin de gecerli..hani imaja cerceve yaptiysan bari birde crop ile resmin yamrulugunu da el atsaymissin...cerceve girdimi isin icine isteristemez goruntu biseye benzio siradan bakan insanlar icin..tatmin ediyosa tabi ne ala

bide pipican yerine fotolar ustunde ctrl+b ve ctrl+m oynamaya basla derim :)

fotograf kelimesi ustune ben pes ettim artik ayrim yapmaktan..eheh image, goruntu, yada sey (imge diicem tam degil) diyip gecmek en kestirme yolu.

(gorsel kelimesini kullanani oyarim, acik ara hemde)[signature][hline]http://fuysal.com

*curiosity res-kills*
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Golge-i_Khan, 29 Temmuz 2005 00:12 tarihinde demiş ki:
fotoğraf ben harici bir mevzu, diyebileceğim sevdiğimdir; ellerine sağlık.

lakin türkçe isimler de versek çalışmalarımıza, anlaşılsa falan...
deviantart'a yolladığım için ingilizce seçmiştim, türkçe adı: görüyorum, orada :)
@mono, yorumların için saol dikkat edeceğim :)
[signature][hline]Selmion, 06 Temmuz 2005 16:37 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj octopus tarafından 29 Temmuz 2005 00:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mono, 29 Temmuz 2005 00:39 tarihinde demiş ki:
bosforusa bi daha baktimda geri aldim dedigimi, yamukluk konusunda yani :)

ps. akbank?

başta anlamadım şimdi anladım, defteri beleşe vermişlerdi o kısmı silmek lazım :)
edik: saçma cümle kurulumu
edik2:düzelttim, teşekkür ederim hatırlattığın için
[signature][hline]Selmion, 06 Temmuz 2005 16:37 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj octopus tarafından 29 Temmuz 2005 00:46 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj octopus tarafından 29 Temmuz 2005 00:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle güzel bir amatör calısma fakat bazı hatalar var .

Ne tür bir makinayla cektin bilmiyorum ama dijital oldugunu dusunerek bazı bilgiler vermek istedim.

Cektigin zaman cok zor bir zamandır ısık neredeyse tamamen verimliligini kaybetmekte. Nekadar cok ısık varsa okadar güzel fotograf olduguna göre burda zamanlama oyunları yapıcaksın.

Arka plandaki dagların yeşilligini veya denizin rengini iyi verebilseydin kusursuz bir fotograf olurdu. Burdaki hata arka plandaki renklerle senin renklerinin neredeyse aynı tonlarda olmasıdır.

Gün ışıgı (yani bulundugun ortam) %33 Mavi %34 Yeşil %33 Kırmızı renkler içerir.

Burdaki renksizligi biraz düzeltmen için makinandaki ISO deyerleriyle bir oynamanı öneririm. Burda galiba ise 100-200 arasında. ISO- Makinanın ısıga karsı duyarlılıgı demektir kabaca. Sen ıso yu biraz yukseltirsen ısıga karsı duyarlılık artacak ve renkleri dusuk ısıklarda daha iyi yakalayabileceksin.

Bir diyer etkende yeterli ısık yakalayamadan diyaframı kapatmak. diijital fotograf makinalarında enstantene ayarlarını söyle vereyim.

f/enstantene = 2-1/1000 , 2,8-1500 , 4-1/250 , 5,6-1/125 , 8-1/60 , 11-1/30 , 16-1/15 , 22-1/8

Senin bu fotografta tahmin ettigim en güzel degerler 5,6-1/125 olabilir. ıso'yuda 300 yaparsan güzel bir Fotograf elde edebilirsin...

Not(Bu gibi uzun süreli fotograflarda tripot kullanmanı öneririm)[signature][hline]SupeRock
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...