Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

New User in Knight Online

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

uo dan sıkılan bir insan olarak birkaç ay için(öss başlayacağı için bırakacağım) Knight Online oynamaya karar verdim, accountu aldım şu anda oyunu download ediyorum.

yukarıdaki stickyleri okudum, neyi nasıl aratacağıma dair hiçbir bilgim olmadığı için sizden yardım istemeye karar verdim

-oyun içinden ufak-genel bilgiler(dünyasıdır vs. dir)
-genel olarak hangi ırkların, mesleklerin ve skilllerin olduğu
-bunlardan hangisini seçmenin newbie bir karaktere hem kolaylık hem de oyun zevki sağlayacağı
-oyunda kısa sürede yükselmenin yolları
-beni himayesi altına alacak iyi bir oyuncu=)

bahsi geçen konularda bilgi verir ve yardımcı olursanız sevinirim

p.s: özellikle yeni topic açmamın sebebi 1152650 saat 13526 tane topicten bilgi bulmaya çalışmak yerine tek bir topicte bütün gerekli bilgilere ulaşmak istememdir, belirtmiş olayım[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

ilk şık dışında yeterince detaylı bilgi alamıyorum orada ama, iyi bir faq olmuş ama benim yukarıda sorduğum sorulara tam olarak cevap vermiyor...[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

evet, köşe olunabilir=)

heeelpppp!!!

bu arada siteye üye olurken loginname ile nickname dedi, loginname tamam da nickname i nerede kullanıcam(char adı olarak mı kullanıcam yani...)[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunumuz PvM PvP üzerine kurulu MMORPG türü bir oyun. Ne yalan söyliim, oynadığım ilk MMorpg türü oyundu :)

Diğer oyunlarla pek karşılatırma yapamicam bu yüzden ama şöyle söyliim genelde experience' ı monsterlardan alıyorsun. Questler çok ağırlıklı değil. Bu KO' nun dezavantajı olarak görüyorum. Çünkü bi yerden sonra "öeehh sıkıldım artık level 62 ye kadar kes kes bitmedim" diye isyan edicek duruma geliyosun..

oyunda temelde 2 ülkeye ayrılmış durumda;
Karus (ORC)
El Morad ( Human )

Her iki ırk da aynı class' lara sahip.
Nedir bunlar?;

Rogue:
Archer
Assassin

Warrior
Mage
Priest
Battle priest
INT priest

ilk bakışta pek bişey anlamayabilirsin, oyunu oynadıkça durumu kavrıyosun bu yüzden endişelenmene gerek yok.

Oyunda kısa sürede yükselmek diye bişe pek söz konusu değil. Level 40 a kadar bol bol party yapıcaksın. level 40 dan sonra Eslant' da kasıcaksın level' ını...

Şimdi gelelim hangisini seçiceğin konusuna. Diyosan ki "abicim ben kodum mu oturturum, kafa göz dalarım" warrior açıcaksın. pvp' yi yalayıp yuttuktan sonra 1v1 de warrior' un alamayacağı adam yoktur.

ha dersin ki "abicim benim işim olmaz, etliye sütlüye fazla karışmam, herifi öldürürüm, national point' imi alırım sıvışırım oradan" o zmn assassin açıcaksın. Assassin oyunun en avantajlı karakteridir.

Priest ve Mage hakkında bu iki class kadar bilgiye sahip olmadığım için pek yorum yapmak istemiyorum, ben daha çok "melee" lerle ilgileniyorum.

Tabi bi de şimdi warrior ve rogue hakkında bu kadar ballandıra ballandıra yazı yazdım. 1 hafta da süper bi oyuncu olucağın anlamına gelmiyor bu.

Oyundan zevk almak istiyosan bıkmadan usanmadan en az level 60' a kadar kasman gerekiyor. Ondan sonra işin içine PvP giriyor. Asıl heyecan da orada başlıyor zaten.

Ya level 30- 35 gibi oyunu bırakırsın ya da pörtlek gözlerle ÖSS sınavının sabahında kalkıp "olm ben ÖSS' ye çalışıcaktım" dersin. :)

karar senin... Bol şans...[signature][hline]Hawk, 23 Haziran 2005 13:18 tarihinde demiş ki:
murtaza has a combomacro and doesnt have to wait 2 sec to use a pots so im happy he got hacked with the program he was using. i know because i fought him in cz we got him away from his party and a lvl 63 warrior with raptor +8 started atking him lvl 60 rouge assasin with two shards +6 and me a lvl 61 fire/ice mage i iced him and rouge and warrior were just sliding him with me using nova and ice and ingnition well with all that he looked like a blue blob with all the pots he was using and his hp never went below 50% so we all towned since he was using some program to use pots over and over without cooldown time
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun ismi nebuladan tanıdık geliyor sanki.
Nasıl uoda sphere serverlarda skilleri tamamlamadan,atıyorum6x olmadan pvp yapmıyosan bundada öyle işte.Gene doğru hatırlıyosam sen pvpci bi arkadastın.Eger aynı kisiyi hatırlıyorsam tabi.
Kuvvetle muhtemel her karakterden acacaksın zaten,karsına cıkan ilk assasiandan sonra bir assasian,ilk novadan sonra bi mage filam :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ultimada kasmak bi yere kadar.Ama burda öyle değil.Kusana kadar kasıyosun.Sabahın gecen birbirine girse bile bişey ifade etmiyor.Kas Kas Kas Kas.Ööeehhh.
Acaip sağlam sinir lazım bunun için.Uo daki gibi gm tact gm sw gm parry hooop hadi actiona olmuyor.Belirli bir action alanı war.Eslant ve Colony zone.Bunlar dışında action olmuyor zaten.Olmuyor derken iki ırkın buluştuğu tek yer bu ikisi.
Dediğim gibi 40-45 gibi levellerda buraya girsen bile tek bir kişiyi bile kesemeden çıkıyosun (Ölerek tabiki :))

Bu söylediklerim umarım bir ışık oluşturmuştur.Uo ile karıştırmayın kat kat daha zor ve beceri isteyen bir oyun.[signature][hline]Name : Yuuzhan_Vong
Nation : Karus
LeveL : 3x
Clan : nOObz
Server : Myko / Deimos
X X X İmza İcat OLdu MertLik BozuLdu X X X
Sosyal ağlarda paylaş

öss ye daha cok önem verdiğim için 30-35 te bırakıcam herhalde, neyse daha sonra kaldığımız yerden devam ederiz eğer hoşuma giderse

hımm, aslında assassin sevsem de warrior ya da mage açarım, warriorlar hakkında yeterli bilgi aldım, mage ler den, oynanışlarının zor olup olmadığından da bahsederse birisi çok memnun olurum

nebula sphere de oynadım ancak zaugnakhaldun değildi nickim, aynı nickle sadece oside oynadım, şu anda da aynı nickle nebulanın pagan ında(eski ultimatr serverı) oynuyorum

zaten eylül 15ine kadar neredeyse her gece sabahlamayı planlayan bir insanım, oyun sararsa eğer gecelerimi oyun karşısında feda etmekten çekinmem
burada başka bir soru sorayım, oyun bağımlılık yapıyor mu?kısa sürede bağlanıp sıkılmadan uzun süre oynayabilir miyim ya da...[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

ÖSS ye çok önem veriyorsan, ben sana oyuna başlamamanı tavsiye ederim. ÖSS den sonra başlarsın, daha mantıklı olur. Çünkü oyunu bırakmak konusunda herkes ciddi sorunlar yaşıyorlar. Hani derler ya "ben onu bırakıyorum ama o beni bırakmıyoru" gibilerinden...

Warrior güzel seçim, şimdiki aklım olsa bende warrior yapardım, yanlız dikkat et, karakter seçerken "El-morad Male" seçme, barbarian olanı seç, tabi bu insan tarafını seçeceksen seçmen gereken...[signature][hline]Cesaret ödül gerektiren bir yetenek değildir.
Name: KASIMPATI_MANYAGI
Nation: El-Morad
Clan: The_Others
Lvl: 6x
Server: Ares
Web Site
Kuntepervari Şerafettin Abi Tipi Şahıs
Sosyal ağlarda paylaş

human seçerim çok büyük ihtimalle,

öss konusuna gelince, ne kadar kıvransam ne kadar işkence çeksem de bilgisayarı kaldıracağım, internet cafelere de para vermeyi fazla sevmeyen ve öss yi cok ciddiye alan birisi olarak ara vermekte fazla sıkıntı yaşayacagımı sanmıyorum...[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

Mage oyunda tek başına bile Lvl kasabilen tek vatandaş, ha diğerleri kasamıyormu? Tabi ki kasıyor, ama mage diğerlerinden daha rahat, dezavantajı ise, diğerlerine oranla hp'sinin daha düşük olması ve çok daha dikkatli olman gerekmekte...[signature][hline]Cesaret ödül gerektiren bir yetenek değildir.
Name: KASIMPATI_MANYAGI
Nation: El-Morad
Clan: The_Others
Lvl: 6x
Server: Ares
Web Site
Kuntepervari Şerafettin Abi Tipi Şahıs
Sosyal ağlarda paylaş

reslenmekten bahsedilmiş yardım topicinde ama tam olarak anlayamadım(oyuna girmediğim için henüz...)

uo dan farklı galiba, diabloya biraz daha yakın reslenme olayı(exp kaybı yani), her ölüşümüzde kolayca reslenebiliyor muyuz, ne oluyor falan filan(cidden bilgiye açmışım, bunu fark ettim biraz önce)[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ZaugnaKhaldun, 18 Temmuz 2005 13:59 tarihinde demiş ki:
reslenmekten bahsedilmiş yardım topicinde ama tam olarak anlayamadım(oyuna girmediğim için henüz...)

uo dan farklı galiba, diabloya biraz daha yakın reslenme olayı(exp kaybı yani), her ölüşümüzde kolayca reslenebiliyor muyuz, ne oluyor falan filan(cidden bilgiye açmışım, bunu fark ettim biraz önce)

sınıfını
priest secip
oradan da Holy Spirit (ki karus icin talisman dır adı) skilleri secersen
xp kayıplarını telafi ederek res leyebilirsin[signature][hline]ehven-i şer, şerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Öldüğünde hemen ok tusuna basıp kalkabilirsin. ama her ölüºünde yüzde 5 experience gider. lvl 55ten sonra ölmek çok sinir bozucu hale gelir. giden exp iğrenç derecede fazladır cünkü. eğer kaybettiğin expi geri kazanmak istiyosan yanında stone of life denilen taºlardan bulunmalıdır. ve bi de rezzer bulman gerekir. rezzerler gercek oyunculardır. priest sınıfında talismanı birinci skill olarak seçen priesler rezer olur.
üzerinde 4 taº varsa kaybettiğin exp.in yüzde 60ını, 10 taº varsa (ve rezzerde 10 taº kaldırma skili varsa, yani rezzer 42 lvl veya üstüyse) yüzde 70ini, 30 taº varsa (rezzer 60 lvl sa) yüzde 90ını geri alabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

buralarda newbielerin takılacagı yerlerde ya da biraz daha iyilerinde level kasanlar elemanlar da vardır şimdi, bizi partylerine alırlar belki, kolayca level atlarız=)

mage açmaya karar verdim bu arada...[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...