Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

ya oyunu ele geçirdim beklediimdende ii çıktı fakat bikaç şey sorcam
1.ya sizce eyaletler olmaması (sınır)ii mi yani iğrenç herkes senin toprağına giriyor falan bence kötü ve komşunu göremiyosun
2.oyun baya zor dier ırklara yaklaşamıyorum
3.buda merak anadoluda kim var oyunun başında
4.eastern lerle perslerin farkı ne saçma olmuş videolarda eastern yazıyo fakat öle bi ülke yok cathaprath falan anca pers olur[signature][hline]Madem Türksün göster Ürksün!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aynı dönemden geçmiştim Jadelith :)
Şu an için zaten daha iyi oyun yok ki oyunun patchi ile sorunların çoğu düzelcek büyük ihtimal.Medieval'dada ai hataları vardı.Generalin önden dalmasına benzer.O yüzden şimdilik idare et.Custom Battlelar ve Historical Battlelarda özellikle o ai sorunları üzerinde yoğunlaşmak zor oluyor bu yüzden baya zevkli.

Rewendor oyunu Easy açıp House of Julii Short Campaign ile yarım saatte Gaul'u (battle screene hiç girmeden tabi) yok edip bütün playable-factionları açabilirsin.Oyunu baştan yüklemek zorunda kalınca bende sana söylediğimi yapmıştım.Ve tabi dediğin durumda campaign bitirmeden açamazsın, başka yol yok yani.

Forestarrow'a cevap verelim bide.
1.Bence çok iyi olmuş.Oyunu daha kompleks hale getirmiş.Haritadaki bulunduğun alana göre battle screen haritasınında benzer olması çok hoşuma gidiyor özellikle.
2.Zormu bilemicem.Very Hard bence abartı zor olmalıydı.AI düzelince normal seviyeye gelecek herşey inşallah tabi.
3.Ege'nin ufak bir kısmında Greek Cities, geri kalan büyük kısımda Seleucid Empire(Büyük İskender'den kalanlar diyelim.Başka bir Yunan İmp. desekte olur) var.
4.Eastern videosunu zaten yanlızca Pathrian'larda kullanıyor.Onlarda zaten Pers denebilir.Çok tarih bilgim yoktur,yorumda yok yani fazla :).

[Bu mesaj ermynorac tarafından 13 Ekim 2004 22:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Frostarrow, 13 Ekim 2004 21:37 tarihinde demiş ki:
3.buda merak anadoluda kim var oyunun başında

Ege kıyısında yer yer greklerin, akdeniz ve güney doğu selucid.
said:

4.eastern lerle perslerin farkı ne saçma olmuş videolarda eastern yazıyo fakat öle bi ülke yok cathaprath falan anca pers olur

Yok, katapraktlar sadece perslere özgü değil.
O hayvani zırhlı develere sahip medeniyetlerde var.
Bir kaç ülke sahip katakpraktlara.[signature][hline]I'd like to try to live my life again.
I'd like to see where I was going wrong.
Sosyal ağlarda paylaş

Partlarda (böle bi ülke vardı diye hatırlıyorum gerçekte (parthians) İskender medeniyetinde,pontus da ermenilerde var kataprakt.Şimdi ordumda 5 tane 9 exp li full upg kataprakt var.Hiç adam kaybetmeden 1500 kişi yeniyorum (fillerde sağolsun)
Bu arada domuzlar zararlıymış onuda öğrendim[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

said:
4.eastern lerle perslerin farkı ne saçma olmuş videolarda eastern yazıyo fakat öle bi ülke yok cathaprath falan anca pers olur

Persler o dönemde yok zaten. İskender yıkmıştı tek başına persleri sonra iskender ölünce ülke bölündü falan. Hatta seluacid iskenderin bi tane arkadaşı. İskender ölünce zaten kendi arkadaşları arasında bölüşülmüş zaten toprakalar. En doğuda bi tane var adını unuttum. Onlarda çok güçlü bi barbar ırk. Persler yüzlerce yıl dövememiş iskender ilk deneyişte kodu göçürdü :D İskenderin kurduğu medeniyet göçünce onlarda ayrıldı öyle heralde.[signature][hline]Eee ben varya ben
Hem Kellindil
Hem Khazid'hea
Hem de Guenhwyvar

YAaa
Sosyal ağlarda paylaş

Sam Su anda Legeonary cavalaryle bile expsı yuksek kafadan Phalanx dakı spartana dalıyorum ve yamuluyor adamlar, kacamıyorlar bıle ıkı grup bırden saldırınca anında "destroyed" eger atlıların yeterınce kalıtelıyse denebı kez cok hos bı goruntu cunkı butun on hat zıplıyo =) Eger adam gıbı atlın yoksa Ac bı cuntom game orda dene.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

eh senin birim kırk çeşit upgrade ve xp'li ise olabilir ilk çarpışma anında süvariler devrilmediklerinden ama arada ciddi bir fark yoksa armoured elephants bile başedemiyor spartalılarla. phalanx formasyonu yandan ve arkadan müdahalelere karşı ne kadar zayıfsa tam önde gelen saldırılarda da yenilmez durumda karşıda da phalanx formasyonu yoksa. iki grup, xp filan demişsin, eh zaten öyle de yenilmezse neyle yenilir yani.. :) bu arada phalanx formasyonunun en etkili hali rakibe göre 3 ya da 4lü sıralar halinde, 5li ve yukarısı miktarda sırada esprisi azalıyor.. dipdipe ilerleyip kanatlarını açıkta bırakmayan phalanx formasyonları herşeyi mahvediyor, gördüğüm bu. sırf bundan dolayı greek cities'le oynamaya başladım bakalım nasılmış.. :-)

ama tekrar söyleyeyim ki urban cohort phalanx üzerine kafadan dalmazsa oyundaki zırhlı fil hariç herşeyi mahveder.. atlılar hiçbir zaman piyade kadar etkili olamaz yakın dövüşte çünkü süvarinin kapladığı alanın genişliği dolayısıyla süvari tek başına bir kişiye vururken ona 2-3 piyade vuruyor en az. yani sırf süvari kullanıp da başarılı olmak için arada xp ve upgrade uçurumu olması gerek..

bu arada gördüğüm kadarıyla romalılardan sonraki en iyi birim kompozisyonu mısırlılara ait. ayrıca horus tapınağı imhotep tapınağıyla kombine kullanılırsa vulcan ve hephaestaus tapınağıymış gibi işe yarıyor. bu da 18 missile gücüne sahip 0 km okçular demek. :-o filleri ben o kadar güçlü görmüyorum çünkü phalanx formasyonu ile karşılaşınca fiyat/performansları düşük kalıyor. pharaoh's guard ve pharaoh's archers'dan oluşan iyi düzenlenmiş bir ordu (okçular mızraklıların hemen gerisinde ve phalanx formasyonları birbirlerinin kanatlarını kapayacak şekilde düzenlenmiş) neyle yenilir düşünüyorum da bulamadım. ne uzaktan ne yakından başedilmez doğrusu..

bu arada tekrar görüyoruz ki gladyatör'deki savaş tarzında romalılar kullanılşınca yenilmez durumdalar.. :) ok ve ballista yağmuruna tut, üzerlerine yürü, testudo, çarpış ve arkadan süvarilerle giriş.. 8-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

valla şahsen 80 tane rebel görsem bile manual yapıyorum savaşları, bambaşka bir gerilim oluyor.. :) her savaşı manual yapmam gerektiğini bildiğimden ona göre hazırda kombine kuvvetler tutmam gerekiyor. yoksa otomatik savaşa bırakacağımı bilsem sadece heavy infantry basarım medieval'da yaptığım gibi. onda da kısa sürede baymıştı, sonra savaşları kendim yönetmeye başlayınca anladım ki tek ağır piyade kurtarmıyor olayı, okçusu, süvarisi vesairesi gerek.. külfetli gibi gelebilir ama böylesi daha gerçekçi ve keyifli geliyor bana..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

ben walla medivalda 3000 gecen butun savaslari otomatik yapiyodum kontrol edemiyodum yoksa ama burda adam sayisi az oldugundan savaslarin %90 manual yapiyorum yapmadiklarimda uydurukjtan 100tane rebele karsi olan savaslar[signature][hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

valla size legit gelmeyebilir ama ben bunda black isle oyunları misali pauselayarak yönetmek zorunda kalıyorum çoğu zaman, medieval'da hem imkan yoktu hem nadiren ihtiyaç duyuyordum ama burada yönetilecek daha çok şey var doğrusu ve yapay zekanın saniyede yapabildiği klik sınırı yok, herif bütün orduyu aynı anda manevra ettiriyor her yöne ben sürükleyip çekip bırakırken filan.. :) olaylar da daha hızlı gelişiyor gibi..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

eh ermeni lobisi dedikleri o günlerden kalanlarmış desene.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Valla cataphractlar şöle ortalama upgrade li olursa ilk charge da epey can yakıyorlar.
Valla bi ordu yaptım Kserkes in Ölümsüzleri gibi oldu 0 kayıpla (arada okçular kendini vuruyo) 1600 romalı katlettim.
onager ile biraz bombaladıktan sonra atlılar sürüden ayrılanları kapıyor.Filleri salınca kayış kopuyor zaten.
Gerçi urban cohort ve preatorian cohort tayfası charge lara dayanıyo ama filler bitiriyo onları zate.

Şu kartal olayı nedir ya single da?Trilyon tane loejyoner kestim daha ortada kartal martal yok?.
Bide şu arcani nasıl arkadaşlar güçlümü?
para durumları nasıl sizin?.benim 189 da 1 400 000 param oldu.[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

oyun ilk yıllarda biraz para bakımından zorluyor sonra açılıyor bir daha düşmüyor diyebilirim.Uphold harcamalarının artması lazım bence çünkü çok büyük bir ivme ile devamlı turn başına kazandığınız artıyor ve sonunda yüzbinleri aşan paralar çıkıyor.yani anormal değil 1 milyon para.
arcani güçsüz denebilir.ama kullanması zevkli oluyor.önden beş para etmez ama arkadan saldırdınmı çok iyi ve faydalı oluyorlar.light cav. den farkı yok.(var aslında bir kaç yüz fazla parası)parası koymuyorsa ve ormansız yerlerde saklanıp ta illa ambush yapacam direk saldırıp yenmek hoşuma gitmiyor şaşırtıcam Aptal Intelligence(AI)'ı dersen ,kullan.

Benimde sorum olacak.family memberların trait durumları nasıl sizde ? benimkiler her turn bir birinden aptal traitler almaya başladılar.mongol bir nesil yetişiyor.. geleceği parlak değil yani benim ailenin.academy falan kursam bile aptal şeyler almaya devam ediyorlar(Hepsi içkici oldu zaten)
bir çözüm bulan var mı aptal traitler almalarını engelleyen ?(anormal yolları kastetmiyorum load edip bin kere denemek yada hileyle gibi)
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim ailede saçmalıyo.Bi kral çıktı aradan onuda 18 yaşında çıkarttım kaleden hayatı seferle geçti.diğer adamlar arasında command yüksek kimse yok orduların başına koyayım.ama reunite ı da süper oldu kralın.
Aristo ve erostatanes felan var[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

ya baksanıza sizin favori ırk ne barbar takılıyım diorum britonda karizma kafa atıcılılar var german da da kadınlar var ikiside ilginç mısrda ilgimi çekti ama bi sebepten dolayı melee gücü az gibi görüşler......[signature][hline]''Madem Türksün göster ürksün''
Sosyal ağlarda paylaş

favori tabiki romalılar her şey dengeli.File karşı domuzlarında var.
kısaca güç olarak(güç demeyelimde multide ünite çeşitliliği olan daha avantajlı oluyor ,ona göre yazarsak)
rome>carthage diye giderler ,diğerlerini denemedim fazla mısırlılar ve seleucid de baya iyi ama.
ben hangisini en çok seviom dersek roma ile çok oynuyorum ama germenlerden aşırı zevk alıyorum custom oynarken.barbarlar arasında zaten en iyi germenler denebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...