Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

Burdan devam edersek iyi olacak gibi.

Şimdi Squalor problemi ile kafayı yerken (Umm, şehirin advanced options tadındaki yerden görebiliyorsunuz bunu) böbrek taşı dökenler için.
Yada daha doğrusu, "Abi public order düşük, ne yapsam olmuyo." diyenler için.
YADA "Abi şehirin gideri -100000 ühü be." diyenler için.

Bir kaç yöntem buldum.
Şimdi Squalor'u yani Sefalet'i şu şekillerde azaltabiliyoruz.
Squalor'un kaynaklanma sebebi aşırı nufus oluyor.
İşsiz güçsüz sap insanlar geziniyor.

Şimdi birincisi (ki humanist ve yavaş olan yöntem), Peasant üretmek (hem ucuz hem çok adam gidiyor) ve disband etmek/Cermenlere sürmek (ehamrht).

Bu humanist yöntemdi.
Şimdi ikinciller sadist ve insanlık dışı faşist diktatörler için ;

- Şehri birine verin, siege koyun, ve extermine edin. (Burada dikkat edilecek husus şehri veren süper güç bir faction/ülkeyse (ki mesela ben yaptığımda almıyorlar hehe =)) almayacaklardır.Onun için parada verebilirsiniz)
- Şehirin taxlerini uçurun, ve şehirden orduyu çıkarın, revolt çıktığı gibi extermine edin adamları.

Evet, ana problemi çözdük gibi.
Soruları alacağımdır hehe =).[signature][hline]Aldık tekrardan başa, yutuluyor haplar ardı ardına.İçine etmeli böyle hayatında, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

e iyi de şimdi buna bence gerek yok zaten, doğru düzgün gerekli binalar kurulmuş bir şehrin public order sorunu olmuyor başkentin yeri aşırı alakasız değilse.. %80 oluyor sanırım max distance penalty ama low taxes üzerine gerekli mutluluk veren binaları yapınca squalor dertlerim kalktı benim ortadan, hani çok düşük olan yerleri de arena oyunlarıyla destekleyebiliyorum. yani senin dediğin aşırı uçuk yöntemler anlamsız bence.. :)

ne yapıyorum:
- public health binaları
- arena binaları
- temple max (eğer başkentten çok uzak olacaksa vulcan ya da neptune temple filan yerine saturn yapıyorum daha çok bonusu diye)
- eğer ülke çok genişse ekonomi de 1-2 şehrin arena oyunlarını destekleyecek kadar iyi olması gerek, bütün parayı ordulara yatırmayın yani :-p
- wonder sahibi oluyorum, bütün şehirler +15 happiness
- manager tutmanın faydası var

ve sonunda baktım ki happiness seviyesi kritik noktaya düşmeden şehrin büyümesi duruyor. eğer farm filan yapıp şehri büyütecekseniz önceden eğlence ve kanun binalarını da yapın squalor mutsuzluğunu dengeleyecek. aradaki dengeyi tutturursanız sorun olmuyor ama "ben şu bina çeşidine abanacağım" derseniz (özellikle military binaları, starcraft gibi basmayın onların ehe) o zaman böyle dövünürsünüz işte.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Brutii-Greek-german ve kartacayla oyunu bitirmiş bulunuyorum. walla en iyi ırk greek desem defans olayları iyi ama saldırıda pek iyi olmuyor. Eger kartaca ile gelişmeyi başarabilirseniz önünüzde duracak ırk yok derim.Kartaca ile başlarda zorlanıuyor insan. Roma lejyonları bi kac turn icinde Kartacayı kuşatıyor hemen.Buadaki en iyi yöntem hemen defans için asker üretmek saldırıyı düşünmemek.Tabi Scipiiler kartacadan ayrıldıgı zaman hemen sicilyayı ele geçirmek cok yararlı oluyor.Bu arada Sacred band denen kartaca bölüğü oynadıgım ırklar arasında gördüğüm en güzel birim.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Wonder nedır onu bır soyleyın anlıyım bı.

Ayrıca ben baskentımden ebesının gozu uzaklıkdakı emmeleketlerı ele gecırıp Occupay edıyorum pek sorun olmuyor cunkı en azından enslave edılmıs sehırlerde ordunuzu retraın edebılecegınız erkek nufus oluyor. Icınde Saglam bır ordu bulunun sehırlerdede kolay kolay rıot olmuyor olsada sız bıle sormadan kesıyor bıcıyor ordunuz adamları.

Unutmadan soylıyım oyunu ezpertmı hardmı neyse artımk normalın ustu onda oynuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

wonder dediğim işte dünyanın yedi harikaları, haritada gösterilmiş zaten yerleri. ben baştan sırf dekor olsun diye koydular sanmıştım ama öyle değilmiş.. ama birden fazla sahip olmak kümülatif etki yaratmıyor..

şimdi very hard/very hard oyunuma döneyim de şu filleri nasıl yeneceğim bilmiyorum cidden.. :)

müthiş bir başlık..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 06 Ekim 2004 15:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

savaslar baymaya basladi ya

defansi yuksek adamlari diz, cavalry e yandan charge yaptir, dusmanin kacisini izle.

m:tw de bu kadar lineer diildi savaslar[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.
Sosyal ağlarda paylaş

very hard/very hard deneyin kolay geliyorsa, gördüğüm kadarıyla daha iyi yapay zeka..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 06 Ekim 2004 07:25 tarihinde demiş ki:
senin dediğin aşırı uçuk yöntemler anlamsız bence.. :)

Şehrinin geliri -3000'se emin ol lazım oluyor.
Nitekim gift olarak verdim şehiri, aldım ekstermine ettim.Şu anda 1200 alıyorum şehirden.
Yani lazım olabiliyor.
Bu arada squalordan %60'lık olaraktan 10 12 tane vardı ehehe.
Az olunca koymuyor tabide.
Şehir sefillerin şehri gibiydi.
Böyk yani.[signature][hline]Aldık tekrardan başa, yutuluyor haplar ardı ardına.İçine etmeli böyle hayatında, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben 35000 nüfuslu şehirlerde bile ona ihtiyaç duymadım yukarıda dediğim yöntemlerle..

arkadaş, üretici firma ile dağıtımcı firma arasındaki farkı biliyorsunuzdur sanırım? hürriyet'i de milliyet'i de yay-sat dağıtır ama aynı kişiler mi gazeteyi yapıyor demektir bu? :)

firaxis'in alakası yok total war oyunlarıyla, creative assembly adında bir ingiliz şirketinin ürünleri total war serisi. activision dağıtımcı..

very hard'da düşmanın statları aynı gözüküyor ama 5 denemedir daha güçlü olduğum halde rakibi yenemedim. daha akıllı geldi bana genel olarak, belli hataları yapıyor yine ama belirgin olarak bir zorluk farkı var. bence daha iyi yapay zeka..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

campaign için kaldırılmış replay kaydetme olayı maalesef, sadece custom battle'da var.. neden yapılmış onu da anlamış değilim, belki yamayla geri koyarlar ileride..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Asassinate video larının olmaması kötü olmuş oyuna hava katıyordu çok ,

Birde yanlış biliyorsam düzeltin Capital şehri ele geçirdiğiniz zaman o Faction eliminate olmuyormu ? yoksa illa tüm şehirlerini ele geçirmek mi gerekiyor faction ı yoketmek için ?

son birşey daha Assasin ile tüm Faction memberlarını (leader dahil) öldürdüğümüz zaman o Faction a ait tüm şehirler bize geçiyormu ? (shogun tw de olduğu gibi)[signature][hline] Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom.......
Sosyal ağlarda paylaş

hayir capital i alsan bile yokolmazlar illaki senin son sehri alman lzm benim baya bi orunum oldu burda bicok factioni baya surundurmeme ragmen son sehri gitti baskasi aldi ve onlari oynama sansimi yitirdim o yuzden baya dikkatli davranin adamlara saldiriken yoketmek istiyosaniz emin ol son sehrine saldirdiginizdan
generalleri ve heirleri oldurerek o factioni safdisi birakma taktigini hic denemedim belki calisiyodur medivalda baya guzeldi ama o olay burda olma ihtimalide baya yuksek sonucta shogun ve medivalda ise yariyodu bu[signature][hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

YAW ŞU SQUALOR U romalılar hariç nasıl düzeltirim.Selecuidlerle oynuyorum ama bi yolunu bulamadım(aquadect felan binalar tamam).Peasent veya akser yapma yoluda yaramıyo bi işe nedir neyapmalıyım.
Bide egyplarda(gerçi yendim onları) chariot parthian larda atlı okçuları nasıl yenerim? varmı bi taktik?

Bide scytia felan oynanabiliyormu?Julii ile bitirince yapamadım çıkmadılar?[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden

[Bu mesaj Sparkcaster tarafından 07 Ekim 2004 21:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...