Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

boğaziçi mi itü mü?

metboy

Öne çıkan mesajlar

"ben %übermenschlerinuniversitesi%'nden mezunum" dendiginde bir sirket onu sorgusuz sualsiz ise aliyor ise sirketin ya cok parasi vardir,ya da cok az akli.Yuksek OSS puanli universitelerden harika adamlar cikmiyor her seferinde malesef.(ozel uniler ayri,onlar farkli bi dunya zaten)[signature][hline]Blissfully Ignorant.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Leath, 14 Temmuz 2005 09:50 tarihinde demiş ki:
"ben %übermenschlerinuniversitesi%'nden mezunum" dendiginde bir sirket onu sorgusuz sualsiz ise aliyor ise sirketin ya cok parasi vardir,ya da cok az akli.Yuksek OSS puanli universitelerden harika adamlar cikmiyor her seferinde malesef.(ozel uniler ayri,onlar farkli bi dunya zaten)
boyle bi seyden nerede bahsediliyo? tartisma iki uni.'nin ogrencilerine katabilecekleri uzerine, ogrencileri arasinda degil. kaldi ki iki uni. de gayet guzel, yetistirdikleri ogrenciler de gayet iyi.

bi de son soyledigine takildim, ozel uni.de okuyanlar, mezunlar "übermen" mi?[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

dikkat,ben her seferinde muhtesem adamlar cikmiyor dedim,bu da demektir ki cok iyi elemanlar da cikiyor,orta halli elemanlar da,rezalet ogrencilerde.Validem turk telekomda idari uzman olarak calisiyor insan kaynaklarinda,kendisine is arayan odtu bilgisayar,elektronik,itu bilgisayar gibi "ucuk" puani olan bolumlerden mezun kisiler geliyor ve ise alinmiyorlar.(Nereden mi biliyorum?Unide derslerine bak,sonra sen de boyle olma diye CVlerinin fotokopilerini getiriyordu bana),ondan da otesi,es-dost-akraba-tanidik vs araciligiyla bircok kisi ile tanisma firsatim oldu ve hepsi de ayni noktalar uzerinde duruyor,%ubermensch% universitesinden mezun olmasi birsey degistirmiyor,isini yapamayan dunya kadar o unilerden mezun adamlar cikiyor,yani mesele uni adi degil kafasinin calismasidir dendiginde insan dusunmeden edemiyor.

Ha ben cekemiyo muyum da bunlari yaziyorum simdi?Yoo,cok da guzel cekiyorum,ne guzel adamlar calismislar gitmisler,benim gibi dikkatsizlik gibi seyler de yapmamislar,tebrik etmekten baska bir yapacagim sey yok o arkadaslara :).

Ozel unilere gelirsek,cogunlugu yurt disindaki sirketlerden referans hedeledigi icin ve/veya turkiyedeki bir sirket tarafindan bir donemde veya surekli olarak "finanse"(daha dogru bir sozcuk var mi bilmiyorum,varsa ö.m lutfen) edildigi VE kendisine eleman yetistirme amacli actigi icin cok da sorun cikarmiyor mezunlarina,diger bir degisle durumlari "oldukca" iyi :)

uzun zaman surdu bunu yazmam(is,guc),bazi yerlerde anlatim bozuklugu veya agresif bir tavir bulduysaniz simdiden ozur dilerim.[signature][hline]Ignorant.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
metboy, 08 Temmuz 2005 19:05 tarihinde demiş ki:
bu sene saçma sapan bir hata yapmamışsam 289 civarı ham puan bekliyorum. ben boğaziçi matematik istiyordum normalde tutuyor rahat rahat. (okuldan 79 küsürat gelcek) demek ki 368 civarı birşeyler oluyor. bu puanla boğaziçi makine müh. de tutuyor ama ben makine müh.te yapabilceğimi sanmıyorum, beceriksizimdir biraz. bilgisayar mühendisliğine boğaziçinde tutsa puanım hiç düşünmez giderdim ama ancak itüde tutabiliyor. şimdi ben boğaziçi matematiğe mi gideyim yoksa itü bilgisayara mı? normalde matematik istiyordum ama matematiği yazılım alanına yönelmek için istiyordum, bunların yanında benim boğaziçi takıntım da var - hep boğaziçinde okumak istemiştim - şimdi ben sizce ne yapayım?

gerçi daha puanlar gelmedi belki kaydırmışımdır belki yanlış işaretlemişimdir ama büyük ihtimal böyle gelcek puan.

anlamadım ben sen şimdi bilgisayar mühendisliğine mi bağaziçine mi hayransın??!? öle bişi sölüyosunki bilgisayar mühendisliği hiç düşünmeden yazarım diosun ama boğaziçinden başka da yazmıyosun?!?!?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...