Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

laptop alicaklara markasal bilgiler:)

onlyreal

Öne çıkan mesajlar

Türkiye'de gördüğüm en sağlam teknik destek ( 5-6 yıl öncesi, güncel değil ) Compaq idi.

O zamanlar Compaq Armada serisi kullanıyordum. Alet Türkiyemin yolunuzun düşmeyeceği bir mekanın da bozuldu. Aradım Compaq teknik servisini, adamlar bana zamazingo kasabasında bir adres verdiler. Neyse gittim o şirin kasabaya, Beyaz Eşya satıcısı çıktı adam.

Beyaz Eşya bayilerini almışlar eğitim verip İstanbul da Teknik servis yapmışlar. Adam aldı laptop ı, arkada taktı çıkardı aletlere zank diye teşhisi koydu.

Fakat tamir edemedi. Bunlar Vilayet diye her türlü yedek parça donanımı vermemişler ellerine. Doldurdu teşhis formunu, İstanbula yolladı aleti.

Ne kadar bekledim bilmiyorum ama 1 hafta kadar sonra geri geldi laptop yapılmış olarak.

O zamanlar Compaq ın arkasında KOÇ vardı yanılmıyorsam. Şimdilerde hiç bir fikrim yok.

Bence gene altını çiziyim, Laptop larda en önemli husus teknik servis, zira bütün laptop lar üç aşşa beş yukarı aynılar performans ve kalite olarak.

Direk teknik servis sorun, Ülkeyi ne kadar cover etmişler onu sorun, mesela diyelim alet siz Bodrum da güneşlenirken bozuldu, ya da Kayseride gümledi, nasıl tamir edilecek bunları sorun.

Benim fikrim böyle.

Ama arkadaş da demiş, en güzeli desktop. Ha yer sorunun mu var ? Al ultra silim kasa , laptop dan ufak aletler nerdeyse, Al önüne de bir 17 '' LCD Monitor Sony, tadından yenmez :)[signature][hline]Quod non mortiferum, fortiorem me facit.
Sosyal ağlarda paylaş

hp ile compaq ayni firma zaten?

gecen sene compaq bilgisayarimin bozulan combo driveini 1 haftada yenilediler
bu senede acer marka laptopimi verdim onun icinde parca siparisi verdiler gelince tamir etcekler.

2 markadada problemim olmadi acer ustelik kargo firmasiylada calisiyo yani illa merkezlerine gitmenize gerek yok[signature][hline] sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
gerçekten compaq'ın seneler öncesinde teknik desteği çok iyiydi. bir tanıdığım orada çalışıyordu. şimdi teknolojitelevizyonu'nda robot yapma gibi bir programda görevli. neyse :)
hp'nin dizüstü bölümünü bilmiyorum ama hp gerçekten iyi bir marka. eğer masaüstü düşünürseniz hp iyi bir seçim olur.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

ok şöyle diyim.. Alienware süper firma ama acayip pahalı laptopları. bi de adamlarda 17inçlik model yok

ben HP aldım.. performans çok güzel ama malesef aldığım ilk senesinde aynı problemden dolayı 3 defa tamire gitti ve geldi.[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
KoÇ '04 | CMU '09 | c4A | ST:O | Star Trek TR | MSN: [email protected] |
Jean-Luc Picard: "..Let's make sure history never forgets.. the name.. Enterprise"
Sosyal ağlarda paylaş

Toshiba'nin yeni bir modeli var.(Q ile basliyordu..)
Herneyse.. Ya bir ekran var, buyulendim resmen! Sanki ekran degilde herseye bir camin arkasindan bakiyormus gibiydim.Gerci videonun kalitesi de cok guzeldii ama gercekten sahane bir ekrandi. Fiyati sanirim 4500$ civari birseydi..
Sosyal ağlarda paylaş

ben IBM derim sağlamlık , performans ve teknikservis olarak çok iyi ( bu arada çalıştığım şirket IBM premier partner :)) ancak tek kötü yanı görsellik , diğer notebook'lara nazaran biraz kaba... Görselliğe önem verenler içinde Tashiba tabi parası varsa Sony derim...[signature][hline]Pantolonum Dieselden cluberim ezelden... :lol:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...