Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Earthsea

OutTrader

Öne çıkan mesajlar

Eleştrileri okudum IMDB de bi halt anladıysam arap oliim birisi diyor harika olmuş diğeri hayatımda izlediğim en kötü dizi neyse 13 Ocak ta yayına başlıyormuş görüp öyle karar vereyim. Fakat yine kitaptan uzaklaşmışlar (bu arada kitap Ursula K. LeGuin - Yerdeniz Efsaneleri ilk dört kitap dizinin konusunu alakadar etmiyor.) uzaklaşma sorun değilde yerdeniz dünyası üzerinde bir nevi tanrı olan Ejderhalarla oynamışlar du bakam midem bulandı benim biraz.[signature][hline]"Story of SadButcher" - SadButcher Playlist!
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
http://imdb.com/title/tt0407384/
bu filmi mi oluyor?
filmi oluyorsa ne zaman cikicak .
konu acicaktim filmi ile ilgili ama hazir acilmis dizisi ile ilgili konu varken burdan devam etmek daha dogru olur

ps: eh yaninda mini yaziyor
yani dizisi anlaminda ozaman ,film falan yokmus :(

[Bu mesaj GEd tarafından 09 Aralık 2004 16:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
Filmin DVD'si(korsan sanırım) çıktı. Az önce izledik, ben hariç kimse beğenmedi. Yani tam da imdb'deki yorumlar gibi, çok sevenler de var nefret edenler de.

Spoil etmeden birkaç yorum:

1. Nefis bir konu, iyi kurgulanmış bir senaryo ama kötü uyarlama. İyi bir yönetmenin elinde birkaç yüz milyon dolar fazla bütçe ile sinema tarihine damgasını vurabilirdi.

2. Filmde fena halde Lord of the Rings ve Harry Potter çağrışımları var. Zaman zaman Star Wars esintileri de aldım.

3. Müzikler de bol bol türk ezgileri, bağlama ney kanun v.b. kullanılmış. Ancak bir yerde LOTR finalde de Titanik müziğini duyduğuma yemin edebilirim :)

4. Tam süresine bakmadım ama epey uzun bir film. 3 saate yakın olmalı

5. Animasyonkullanılan sahneler 90'lı yılların sonundaki oyunlar gibi. Ama konsept içerisinde rahatsız etmedi.

6. EN SİNİR OLDUĞUM FİLMİN SONUNA KADAR KEYFİMİ KAÇIRAN, BOL BOL DA GÖRÜNEN YELKENLİLER OLDU. Seyir yapması imkansız, TAMAMEN şişirme, uydurma, üst düzeyde rahatsızlık veren bir acemilik, ciddiye almama durumu söz konusu. Bu kadar denizde geçen bir filmde çok mu zordur bir denizciye danışmak?

7. FRP temaları taşıyan hemen her filmde olduğu gibi alt yazı çevirileri BERBAT!

8. Öykünün romanı okunsa elden düşürülmeyecek kadar etkileyici ve çarpıcı. Cahilliğime verin belki de gerçekten muhteşem bir romanın uyarlamasıdır. Ursula K. Lguin'in yerdeniz büyücüsü üçlemesini isim olarak çağrıştırıyor ama o olamaz. (olabilir mi yoksa - eğer o ise ÇOK YAZIK çooook. O seride(sadece ilk kitabı okumuştum) sosyolojik yaşam kurgusu inanılmazı. filmde ise YOK ÖYLE BİŞEY. yok yok o değildir.)

İzlenir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...