Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kuyrugu koptu

irin

Öne çıkan mesajlar

ya arkadaslar kaplumbagamın kuyrugu koptu. bu hayvanlar da cuzzam riski var mı biliomusunuz?varsa yandık ya.ben ölecem kesin(bu arada gayet ciddiyim cok koktum).ya bu cuzzam baya tehlikeli ve sinsiymiş.
bildiğiniz duydugunuz bişi var mı?[signature][hline]buyuklerimin ellerinden ,kucuklerimin gozlerinden,yasıtlarımın iki kaslarının arasından operim.derin saygılarımla....
iRiN bacınız
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wendigo, 06 Temmuz 2005 10:36 tarihinde demiş ki:
kuyrugu nasil koptu bu arada? [ya yesil bişi yuzuodu yuvada.bende ot sandım.yememiştir die dusundum bi baktım kuyruk ,sonra kaplumbaganın popoya baktım kuyrugun yarısı yok.

ama sundanda supeleniyorm,benim kaplumbaga bole su bilindik kırmızı seritlilerden deil.gobegi onlar gibi desenli deil, kara.farklı bi tur anlayacagınız.kuyruguda hattinden fazla uzun(kırmızı seritlilere nazaran).tas falan mı kesti ,yoksa tasın altında mı kaldı... /quote]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
irin, 06 Temmuz 2005 19:39 tarihinde demiş ki:
said:
Wendigo, 06 Temmuz 2005 10:36 tarihinde demiş ki:
kuyrugu nasil koptu bu arada? [ya yesil bişi yuzuodu yuvada.bende ot sandım.yememiştir die dusundum bi baktım kuyruk ,sonra kaplumbaganın popoya baktım kuyrugun yarısı yok.

ama sundanda supeleniyorm,benim kaplumbaga bole su bilindik kırmızı seritlilerden deil.gobegi onlar gibi desenli deil, kara.farklı bi tur anlayacagınız.kuyruguda hattinden fazla uzun(kırmızı seritlilere nazaran).tas falan mı kesti ,yoksa tasın altında mı kaldı... /quote]
yuh bu arada bana alıntı yapamadım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bobo, 07 Temmuz 2005 11:11 tarihinde demiş ki:
Hakkaten, kurbaganin kuyrugunun kopmasiyla, cuzzam hastaliginin ne alakasi var? Oyle bir yazmissin ki sanki kurbagalardan bulasan bir hastalik. Cuzzamin belirtileri arasinda kuyruk kopmasi gibi bir sey olsa kurbaga oldugun bile dusulebilir. :-P
kurbaga deil.kaplumbaga!
ha bide son ogrendiğim bilgi.bu bakteri kaplumbagaya bişi yapmıo.kaplumbagayla aynı ortamda bulunan diğer canlılar eger bagısıklıkları yoksa (kaplumbagalar gibi)yakalanıolar cuzzama.bu durumda muco cuzzam deil yan:}} ama yine de bi kac veteriner dolasacagım.yardımcı olmaya calıstıgınız icin saolun[signature][hline]buyuklerimin ellerinden ,kucuklerimin gozlerinden,yasıtlarımın iki kaslarının arasından operim.derin saygılarımla....
iRiN bacınız
Sosyal ağlarda paylaş

Panik yapmayın..:P Cüzzamın etkeni olan bakteri sadece insanlarda hastalık yapar! ..:D

Cilt teması ile bulaşır ..özellikle de burun teması ile![signature][hline]Sul of Eclipse -- MBH Mrflm --
Sul of Ragnaros --Dwarf Hunter--
----------------------------------
Donnie Darko aint MAD

"Buyeka Şa Wayasa liki liki yawan gagat" ALİ G

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...