Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

konsept albümler

nefsantum

Öne çıkan mesajlar

aslinda buna konsept denemez tam her album ne de olsa icinde bir konsept barindirir
ama belirli bir hikaye uzerine kurulmus albumleri bir arada toplamak iyi olur diye dusundum benimkisi hem cevap hem soru olucak biraz
muzikal anlamda cok sevdigim dinlenmesi gereken bir kac hikayeye bagli album olarak sayabileceklerim
dream theater - scenes from a memory ve six degrees
pain of salvation - be
queensryche - operation mindcrime
(ve tabi opethin bi de 2005 ilkbaharinda cikacak bu tur bir albumu olacakmis goya merakla bekliyorum :) )

bu ve bunun gibi belki aklima gelmeyen unlu,hikayeye bagli albumler hakkında ayrıntılı bilgisi olan birisi varsa bilgilendirebilirse sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

nekadar konsept sayilir bilemiyorum ama..
hikaye uzerine kurulu desek daha dogru
opeth - still life
ve
opeth - my arms, your hearse[signature][hline]Ignorance really is bliss. I mean, the clueless dumbshit prepy white american who's knowledge on world matters is limited to fox 5 news is probably happier than I am.
Sosyal ağlarda paylaş

dio - magica vardı galiba(buna benzer bir sey)

bir de tabi

blind guardian - nightfall in middle earth[signature][hline]Emaleth, 12 Ocak 2005 18:11 tarihinde demiş ki:
where is hareket, there is bereket paticiklerim.

Cthulhu_, 05 Aralık 2004 20:57 tarihinde demiş ki:
12 yaşımdan beri sertleşmeye başladım hala da sertleşiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

dream theater ı göremedim :) nçk nçk çok ayıp..
DreamTheater metropolis[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

sayayim ben yazilan yazilmayan ne varsa...

butun Pain of Salvation albumleri
BG - NiME (yazilmis)
q'reich - operation mindcrime (yazmisin)
marillionlari da sad yazmis zaten
Opeth - Still Life ve MAYH da yazilmis
Evergrey - The Inner Circle
Evergrey - In Search of Truth
Savatage - Streets: A Rock Opera/Dead Winter Dead/The Wake of Magellan/Poets and Madmen (sonuncusunun konsept baya daginiktir gerci)
Trans-Siberian Orchestra - Beethoven's Last night
Jag Panzer - Thane to the Throne
Nevermore - Dreaming Neon Black
Ayreon adina ne varsa... ozellikle The Human Equation ve Into the Electric Castle olmak uzere
Haggard - Eppur Si Muove
tabiiki IM - Number of the Beast
Wolverine - The Window Purpose/Cold Light of Monday

yoruldum bir an daha gelince yazarim[signature][hline]"May your sword stay wet like a young girl in her prime!"
Sosyal ağlarda paylaş

Rhapsodyi de unutmayalım. Albumlerinin bir çoğu zaten fantastik hikayeler, öyküler üzerine kurulu, hatta bazıları gitaristleri luca trullinin yazdığı kitaplardaki olayları anlatıyor. Burda albümleri sarkı sozleri vs.. var.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HellHound, 01 Şubat 2005 23:17 tarihinde demiş ki:
ve istisnasiz hepsi rezalet huehue

lol[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Aynı senden önceki 20 kişinin düşündüğü gibi onun özel kişisi sen olacaksın, tabi tabii...
Fistan, 12 Ocak 2005 23:29 tarihinde demiş ki:
İki gün sonra "Lan Niye Patlattınız benim öğle yemeğimi?" diye Mor yatatıklar basarsa dünyayı kimse tutmasın beni nasayı üzerim ozaman.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
konsept albüm derken,hem müzik tarzı olarak,hem de hikaye anlatımı olarak iki farklı tür konsept albüm çeşiti var diyebiliriz.
tarihteki "ilk" concept album, beach boys'un pet sounds'u olarak gösterilir. içerisinde bir hikaye barındırmaktadır bu albüm.
ancak beatles'ın sergeant pepper's lonely hearts club band albümü, pet sounds'tan eskidir ve onun da müzikal ve hikaye açısından bir konsept albüm olduğunu düşünmek mümkündür. ben sgt pepper için tarihteki ilk concept albüm diyorum,ancak beach boys'unki daha resmiyet kazanmış gibi. o yüzden pet sounds ve sgt pepper ilk konsept albümler olarak dinlenmeli bence.[signature][hline]And in the end, the love you take, is equal to the love you make...

All you need is love
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...