Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vapurlarımızı Vermiyoruz...

Xaero

Öne çıkan mesajlar

İstanbul'un vapurları, şehrin güzelliğinin ayrılmaz bir parçasıdır.
Sultanahmet Camisinin, Ayasofya'nın, Galata Kulesi'nin, kısacası bu şehri, İstanbul yapan yapıların bir devamıdır vapurlarımız. İstanbul için tasarlanmışlardır.

İstanbul'a yakışırlar...

Sadece bir ulaşım aracı değil,biner binmez günün yorgunluğundan bir anda kurtulduğumuz, karşılıklı oturulup, çay içip, sohbet ettiğimiz, martılara ekmek verdiğimiz, temiz hava aldığımız ayrıcalıklı mekanlarımızdır. Özene bezene yapılmış iskeleleri, satıcıları, her saat başı değişen yolcuları, her an kurulmaya hazır yeni dostlukları ile bir yaşam tarzı sunar vapurlar.

İstanbul vapurlarsız düşünülemez!

İstanbul her geçen gün yapılaşsa da, neredeyse denizi olan bir şehirde yaşadığımızı unutsak da, denizle aramıza duvarlar, otomobiller, otoyollar, binalar girse de vapurlar bizi denizle buluşturmaya devam ediyor. Araba egzoslarından çıkan pis gazlardan ve gürültülerden kurtarıyor, denizle aramızdaki perdeleri çekip alıyor.

Böyle bir yaşam biçimi "nostaljik" ilan edilemez!

Vapurlar yerine, denizle ve diğer insanlarla ilişkimizi tamamen koparan kapalı kutu, iç sıkıcı, insanların bitişik nizamda arka arkaya oturtulduğu, ense manzaralı, Norveç' ten ithal klimalı konserve kutularında taşınmak istemiyoruz!

İstanbul'un güzelliklerini farketmeyip, gittikleri zengin Arap şehirlerindeki çöl yaşamınının kapalı gökdelenlerine, otoyollarına, oransız binalarına hayran kalanların, Halice yüz metre yüksekliğinde boynuzdan köprü yapmaya, Süleymaniye Camisi'nin altına altı şeritli otoyol sokmaya çalışanların, kıyıları otogarı andıran çirkin iskelerle donatıp, tek deniz ulaşım alternatifi olarak deniz otobüslerini dayatanların, Güzel İstanbul'u çölleştirmesine duyarsız kalmak istemiyoruz!

Bakımı ve üretimi Türkiye' de yapılabilen vapurlarımızı seviyoruz! Onları bakımsızlaştırarak "bakın artık eskidiler" deyip, kaldırmak isteyen anlayışa karşıyız!

İstanbul'umuzu vapurları olmadan düşünemiyoruz!

Vapurlarımızı vermiyoruz!

Destek için tıklayın[signature][hline][/b]XÆ®ø fâ®ß®Ìght[/b]
Gym-World
Ben gülüomuyum LAN!
Her oyun bittiğinde $ah ve Piyon hep aynı kutuya koyulur...

Sosyal ağlarda paylaş

Bu vapurlari koruyalim sacmaligina tamamen karsiyim.

Bole sacma birsey olamaz. Istanbul gibi deniz ulasimin ozendirilecegi bir sehirde hala nuh nebiden kalma 5.ci sinif gemilerle sefer yapilmasina. Uc bes tane entelin biz nostalji yasiyoruz diye o berbat gemilere binmemize yol acmalarina hic bir mantik bulamiyorum.

Ben artik ciddi manada luks hizli ve ucuz gemiler istiyorum. Ve bunlarda ancak yeni gemilerle saglanir.

Nostalji amacli bir iki tane tutulabilir ama artik bu gereksiz mantiktan kurtulmamiz lazim.[signature][hline]any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
C CLARKE
Sosyal ağlarda paylaş

@BOccOB

arkadaşım o vapurlar tarihi eser aynı bi kız kulesi gibi turistik bi olay
hem trafik diosun bi şehirde yolların 2 şeritli oldugu bi yollarda trafik nası cozum bulunablr metronun heryere gitmedigi yerde herşey bitti bide vapur kaldı[signature][hline]İşlem İptal Edildi!!!!!
:rock:beynin durana kadar kafa salla:rock:

karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

7 yıldır okul ulaşımımı vapur ile sağlıyorum. Ben de hiç hoşlanmıyorum mevcut vapurlardan. Bunların yerine daha hızlı araçların getirilmesinden yanayım. Hayatımda işlevsel olmadığı sürece hiçbir dalda nostalji denilen şeye değer vermem. Ama bu vapurların kalmasını savunurken karşıt düşünce sahiplerine hakarete gerek olduğunu zannetmiyorum yine de.[signature][hline][b]If you shake my hand you better count your fingers[b]

[Bu mesaj Kendercik tarafından 02 Temmuz 2005 11:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

o zmn olayın bi espirisi kalmıoki kenarda kosede kaldıktan sonra
o cam bardakta çay içmek,kuşların gelip simit yemesi fln
bunlar yeni vapurda olcakmı hyr
işte bole herşey gibi teknolojiye esir düşüyorz[signature][hline]İşlem İptal Edildi!!!!!
:rock:beynin durana kadar kafa salla:rock:

karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni gelcekler konserve kutusu olmaycak, camı olcak kapsı olcak, açık alanıda vardır iyi kötü
ido nun deniz otobüsleri boğaza gelmiyor, şehir içi ulaşım için uygun bişeyler getiriliyor.
yenisinde de çay satılır, simit satılır ve daha bilimun şey

illa boğaz keyfi yapcsanız makul fiyatlara tekneler gezi düzenliyor, rezervasyonda istemiyo saati var, gelip biniyosun boğaz keyfi yapıyosun hemde gemiden daha güzel, alırsın simidimi çayını binersin onlara

işi gücü olan insanlar var, senin simit atma keyfin için yorgun argın insanlar, fazla mı bekleycek.

öyle bir yazıyorsunuz ki sanki boğazı görmeden taşımacılık yapcaklar.

neyse yazmaya kasmıyom siz çürümekte olan gemilerde simit atarsınız martılara.

şurda yazanlardan kaç kişi vapuru hergün kullanır merak ederim, bilir mi istanbul trafiğini, çekmiş midir eziyetini

ben de hergün kullanmıyorum ama hergün otobüse biniyorum, evime 5 dakka bile erken varabilmek huzur verir, 1 dk ile metroyu veya otobüsü kaçırdığımda çok fazla üzülürüm sinirlenirim.

şu vapuları kaçırınca beklemes süresi en son bindiğimde 15 dakikaydı, yenileriyle hem sefer sayısı artcak,bu bekleme süresi azalcak, sefer süresi kısalcak.

o zman otobüslerde boğazdan geçerken max. 25 km/h le geçsin beyefendiler boğazı seyretsin.

at arabaları da getirilsin istanbul keyfi öle de çıkar

of of 5-10 entel dantel takımı (özele değil genel mantığadır.) için bu kadar tartışma yapıp kendimizi yoruyoruz.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

kız kulesiyle gemiler arasında bir bağlantı kuramadım ama
şunu söyleyebilirim
kız kulesi restore edildi, gemilerde yenileniyor.

2.ci olarak, her nekadar kız kulesine dikilcek plazandan daire alcak kadar param olmasada dikilsin bitane ama denizi doldurcaksın filan uzun iş.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

boğaz turu yapan klasik vapur yok güzelim

hepsi turyol a falan ait motorlar.

Vapurlar tabiki kaldırılsın yerine adam gibi hızlı ulaşım araçları gelicekse.

Ama bi kaçıda kalsın istanbullular nostalji yaşasın tıpkı tünel gibi...[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

DC++ Paticik Unofficial Hub:paticik.no-ip.org:411
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

@blackchaos

san hangi klasik vapurla boğaz turu yaptın, kadiköy-eminönü arası boğaz turu olmuyor, işi gücü olan insanların ulaşım için kullandıkları bir hat oluyor

boğaz turu özel motorlarla yapılıyor, üstü açık etrafı görüyor, büyükçene, en az 3-4 saat sürüyor, pahalıda değil.

nostalji olsun diye , imkanlar olduğu halde, insanlara eziyet çektirilmez.

o vapurlar nostalji değildir, eski teknolojinyle yapılmış, çürümeye başlamış makinalardır.

dikkat edersen nostaljik şeyler müzelerde serginenir, insanların kullanımına sunulmaz.

[Bu mesaj forgiver tarafından 02 Temmuz 2005 13:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

diğer firmaya gidince sinirlenmiyecekmiydin.
araplar zenginse biz ne yapalım, adamlarda petrol kullanmasını biliyorlar.

21 yıllık lisans kiralandı, kazancından devlet kar alcak. yüzde 55liği satıldı.

herhalde kazanacak firma yoksa, 21 yıl sonunda, şimdi verdiği parayı anca kazanaksa neden böyle bir aptallık yapsınlar.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ii de yalnızca iş gidiş-geliş saatlerinde yenilerini kullanırlar, haftasonu, ya da hafta içi öğlen 12 falan gibi iş saati değilken eski tarzdakileri kullanırlar o kadar önemliyse... neyi tartışıyosunuz ki...

[Bu mesaj Ouz_UFO tarafından 02 Temmuz 2005 13:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Esh, 02 Temmuz 2005 13:07 tarihinde demiş ki:
Daha fazla yenilik istemiyorum bu adamlardan. Telekom da senelik karinin yari fiyatina Araplara gitmi$ zaten. Boyuna 3 kaat, boyuna pe$ke$..Sinirlendim sabah sabah gazeteyi acinca.

geçen gazetede okumuştum, geçen sene ki karı 2milyar dolardı , 3 katına fiyatına yaklaşık yarısı satıldı.

büyük bir ciro elde ediyor ama karının çok büyük bir bölümü masraflara gidiyor. bu kurumun.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

bayılıyorum peşkeş yanlısı olan gençliğe.

Bunlara devlete şu kadar kar verilicek deniyor.
Bunlarda obaaaa devlet şu kadar kazanıcak sat sat. diyorlar =)

bre saflar Türk Telekom gibi bir şirket adam gibi yönetilse 21 yıllık lisans parasını 1 senede çıkartır.

Neyse bu gençleri kandırmaya devam etsinler.Ahh ahhh...

Vapulara gelince
Birincil olarak herhangi bir söz yok devletten şöyle araç getiricez falan diye.
Sadece kaldırılıcağını söyledi.

Benim isteğim tabiki kaldırılsın ama 2-3 tane bırakılsın.İsteyen onlarla geçsin.
Sonuçta bununda Turizm e önemli ölçüde katkısı var.

ben boğaz turuna çıktım.Çıktığım gemiler demir yığınından başka birşey değil.Yarısı pas olmuş gemiler.Ve özel şirketlere ait.Boğaz turu böyle olmamalı.

Venedikte neden hala gondollarla geziliyor ?
Adamlar koyamıyorlar mı yerine hızlı araçlar ?

Bugun venedik turist çekiyorsa o gondollar sayesinde çekiyor.
ben tabiki 10dk da karşıya geçmek isterim.

Ama işim olmayınca çayımı elime alıp simitimi yiyip boğazı izleyerek 40dk da karşıya geçmeyi herşeye yeğlerim.

Boğaz Turu herkes yapamıyor kusura bakmayın. Pahalı değil dediğin şey adam başı 7-8 milyondan başlıyor.
Sana göre pahaLı olmayabilir.Ama İstanbulda yaşayıp hala boğazıı görememiş insanlara göre pahalı.
Bu insanlar 1milyon verip karşıya geçmenin zevkini süremeyecekmi.

Deniz otobüsü gibi araçlara tıkılıp karşıya geçmek istemiyorum ben.[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

DC++ Paticik Unofficial Hub:paticik.no-ip.org:411
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...