Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dresden bombardımanı

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

2. dünya savaşının bitimine yakın o zamnalr avrupanın en güzel şehri olduğu söylenen almanyanın dresden kentine ingilizler ve amerikanlar tarafından 10.000 ton bomba atılmıştır. Bu bombalar yaklaşık 200 000 (ikiyüzbin!) sivili öldürmüştür. Atılan yangın bombaları o kadar büyük etki yaratmış ki şehrin merkezinde başlayan ve sıcaklığı 1500 C ye çıkan yangın dış mahallelerdeki oksijeni bile çekmiş çoğu kişi açık havada boğularak ölmüş....[signature][hline]Aket Atum
"so hoder, why don't they let you shoot at your brother?
here, take this arrow, i'll help you aim..."

[Bu mesaj Aket-Atum tarafından 16 Haziran 2005 17:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

evet var böyle bu olay da tartışılmasını istediğin nedir? bir tartışma konusu belirtmeyince forum formatının pek de bi anlamı kalmıyor ne yazık ki[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

Buna da örtbas ettin deniliyor.
Adam kabul etmiyorsa hala şu güne gelmişiz, insanlık dışı bir şey yapmış kabul edemiyor ise bende buna örtbas derim.Bi kaç yere para verir, susturur bi kaç kişiyi ahanda herkes unutur koca şehrin yok oluşunu.Bir değil bu Japonya olayı içinde kasıyor ABD ama onda pek başarılı olamıyor.Eh sonuçta atom bombası bu ilk kez atıldığından ve atan Abd olduğundan unutmamız çok zor.[signature][hline]Dünya'nın en büyük menejerlik oyunu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
montezaus, 16 Haziran 2005 20:44 tarihinde demiş ki:
evet var böyle bu olay da tartışılmasını istediğin nedir? bir tartışma konusu belirtmeyince forum formatının pek de bi anlamı kalmıyor ne yazık ki

paticik sence sadece tartışmak için mi var?

tarih bölümü tarih hakkında birşeyler öğrenmek, bildiklerini paylaşmak için kullanılıyor genelde. Gir bak 2. dünya savaşı başlıkları başlığına tartışma mı daha çok bilgi amaçlı başlık mı?[signature][hline]Aket Atum
"so hoder, why don't they let you shoot at your brother?
here, take this arrow, i'll help you aim..."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aket-Atum, 17 Haziran 2005 09:46 tarihinde demiş ki:
paticik sence sadece tartışmak için mi var?

tarih bölümü tarih hakkında birşeyler öğrenmek, bildiklerini paylaşmak için kullanılıyor genelde. Gir bak 2. dünya savaşı başlıkları başlığına tartışma mı daha çok bilgi amaçlı başlık mı?

2. dünya savaşı başlıkları için yeri geldiğinde fazladan bilgi birikimi ortaya koymak durumundasın tezini desteklemek için. ama birebir tarih bölümünde bence tarihi olaylar yorumsuz, kişisel bakış açısından yoksun yer alamaz. bunun gibi binlerce olay var, her birine başlık açıp burayı bir tarih sitesine çevirebilirim öyleyse ben, mantıklı geliyor mu?

huuna katılıyorum ayrıca[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum pati kardeşim,
Mesajının biraz havada kaldığı ortada, bilgi vermek amaçlıysa mesaj, bunun Dresden bombardımanının yıldönümünde yapılması çok yerinde olurdu, böylece yapılan bir nevi barbarlığı anmış ve ders çıkarmış olurduk.
Benimki affına sığınarak ufak bir tavsiye. Saygılarımla,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeri gelmişken; unutulmamalıdırki tarihi kazananlar yazar.Churchill'e de bir sandalye ayrılmalıydı Nürnber Mahkemelerinde.

13-14-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilmiştir bombardıman. Emri bizat Churchill kişisi(kendisine sir ünvanı verilmiştir ama taşıyamamış iğrenç adam, onun için yazmıyorum!) vermiştir. Bu harekatın haklı bir gerekçesi bulunmayıp en uygun gibi gözükeni Kızılorduya gözdağı(!?) vermek olabilir. Halk evlerinden çıksın diye su kaynakları patlatılmış, üzerlerine tahrip bombaları atılmıştır. Halkın bir kısmı evlerinden kaçarken bir kısmı lağımlara kaçmıştır. İşte halk evlerinden çıktıktan sonra üzerlerine Napalm bombaları atılmış, bombardımanın ilerleyen saatlerinde -kurtulan kimse kalmasın diye sanırım- fosfor bombaları atmışlardır. Yaklaşık 10000ton bomba atılmıştır. Güzelim Dresden şehri yerlebir olmuştur ABD ve GB kaynalarına göre 35000cik bağımsız tarihçilere ve Alman kayıtlarına göre +130000 insan can vermiştir. Şehrin binaların yoğun olduğu bölgelerinde 2m yi aşan kül tabakası birikmiştir.Yangın haftalarca sürmüştür.

[spo1=Resimleri] Dresden Bombardıman öncesi

Bombardıman sonrası

Ölenler

[/spo][signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız

[Bu mesaj dasaaa tarafından 21 Haziran 2005 18:06 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Resimler tüylerimi diken diken ediyor :([signature][hline]zagG!!
Yav kardeşim ev hanımı nedir ?
Evine bakan hanım bir insandır, ama sen kardeşim kireçlenen makinayı niye söküp bize getiriyorsun, yav kaç sefer dedik hanfendi psikopatlaşmayın biz gelir alırız makineyi...

[Bu mesaj Zagg tarafından 28 Haziran 2005 12:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lancelion, 21 Haziran 2005 17:33 tarihinde demiş ki:
Bu arada forumda bir yerde görmüştüm,tekrarlamak geldi içimden..:

"İntikam kötü birşey"

Bence alakası bile yoq intikam bazen insanı yasatan tek duygu olabilir....

Ayrıca 2.Dünya savasında savaşa katılan bütün devletlerin yapatıgı soy kırımlar vardır ama bunların bazıları mükemmel bi sekilde ört bas edilmiştir o kadar.Örn:Avrupa'nın heryerinde kurulmus olan toplama kamplarından bütün ittifak devletlerinin haberleri var idi(Amerika,İngilter,Rusya vs.. )ilginç bi nokta ise bu aralarda acığa cıkan Gestapo adlı bi toplama kampına Almanların savas biterken bile insanları topladıgını bilen ve buralara insanları tren vasıtasıyla tasıyan ss kuvvetlerinin hangi demir yollarını kullanıdıgını bilen Amerika ve İngiltere savas sonunda bile bu yolları hic bi zaman bombalamamıslardır.Savas sonunda yapılan acıklamalarda ise verdikleri cevap ise; aaaa gercekten orada bi toplama kampı varmıydı demişlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...