Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alman hayranlığı

Maxuth

Öne çıkan mesajlar

arkadaşım,almanların savaşı kaybetmelerinin ana sebebi ikmal yoksunluğu,kışa yakalanmak falan değil,o zamanki alman devletinin ideolojik bağnazlığı ve olaylar karşısında pratik olamamasıdır..diğer ırkları ikinci sınıf gören ve bunu saklamayı bırakın dünyaya haykıran bir devlet sistemi,uzun soluklu hiçbir savaşı yürütemez..
işte bu yüzden almanlar savaşmalarını dünyaya haklı gösteremedi,işgal ettiği ülkelerden gerekli desteği alamadı ve sovyet baskısından bunalan milyonlara umut veremedi.stalin gibi bir caninin yıllarca siyasi katliamlar yaptığı bir ülkede bile halkı kazanamıyorsanız,eh tabii savaşı kaybedersiniz..
yani almanlar ideolojileri yüzünden yanlız kaldı,gittiği yerlerde tutunamadı...[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Savaşın geneli içinde doğru değil bu yazılanlar. İşgal altındaki bütün ülkelerde direniş olması doğaldır, direnenler oldu diye kaybetme sebebi budur denilemez. Waffen SS'in toplam mevcudunun yarıdan fazlası Alman dışı askerlerdir. Almanların kendilerinden başka herkezi ikinci sınıf görüp onlara yaşam hakkı tanımadığı miti savaşı kaybetmelerine mukabil Nurenberg Mahkemeleri ile iddia edilmiştir. Nurenberg'in de bir maskaralıktan öte bir şey olmadığı göz önüne alınacak olursa olayların yorumu baya bir değişir.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Arjantin, dediklerine ne yazık ki karşı çıkmak zorundayım, çünkü temelden yanlış olduğuna inanıyorum. Bunun nedenini sırf Almanların askeri yapılanmalarıyla görebilirsin (ki Fedaykin doğru bir noktaya parmak basmış, Waffen SS).

Alman ordusunda, diğer ülke fertlerinden oldukça çok yararlanılmıştır. Zaten Almanya tek başına bu kadar çok cephede "safkan Alman" askerleriyle savaşabilecek güçte değildi. Örneğin, Rusya'ya saldırıp ilerleyince Çerkezler, Türkmenler, Çeçenler gibi yerel halklardan da asker toplayıp bunlardan ayrı birlikler kurup kullandılar. Hatta, SSlerin Türkmenlerden oluşan bir birliği bile vardı, nette arayınca biraz zor da olsa resimleri bulunuyor.

Bu politika diğer ülkelerde de uygulandı, Almanlar propaganda kullanarak her yerden asker topladı. Örneğin, Viking Division diye bir birlik var, tümüyle Kuzeylilerden (Norveç İsveç yöresinden gelen gönüllülerden) kurulu. Bunun maketi bile var eğer maketlerle aran varsa. Yine kuzeylilerden toplanan Thor Division olması lazım. Kuzey Afrikada Almanların komutasında savaşan Libyalılar, Faslılar ve Mısırlılar var, hatta hepsini geçtim, Amerika'dan gelen gönüllüler var Almanlara yardım için. Bu herifler Normandiya'dan sonra epey hasar vermişler, çünkü Amerikan teçhizatı kuşanıp, Amerikan birliklerini Alman tuzaklarına çekiyorlarmış, öyle ki bir ara Amerikanları kendi içlerinde birbirine düşürmüşler.

Hadi bunları da geçtim, Almanlar Fransa'yı işgal ettiğinde, Fransızların bir kısmı aslında çok mutlu olmuştu. Onlara göre, kendi basiretsiz liderleriyle İngilizlerle dost olmaktansa yeni yıldız Almanya ile takılmak çok daha iyiydi. Charles De Gaulle'ün anılarında falan da var bu, Polonya'da savaşıp, daha sonra Fransa'ya ve İngiltere geçen pilotların anılarında da. Hatta pilotlara Fransız pilotları sataşıyor bir gün, mevzu Fransızların Alman uçaklarına saldırmak yerine üsse dönmek istemeleri, Polonyalılar tek başlarına saldırıyorlar, sonra üsse döndüklerinde cıngar çıkarıyor. Orada onlara söylenen bir söz "Keşke burada Alman dostlarımıza eşlik edeceğime Polonya üzerinde sizi düşürseydim". Bu mudur Alman karşıtı bir görüş?

Bir de savaşın bitimine doğru, tangır tungur Almanya'ya kaçan veya ülkelerinde öldürülen "Alman sempatizanları" kim oluyor? Eğer Almanlar sadece kendilerini düşünen ve yalnız bir politika izleseydi, kanımca böyle bir olay saçmalık olurdu, hatta hiç olmazdı. Eğer ortada yayılan bir ideoloji olmasa, "sempatizan" olmaz değil mi?

Bunları da düşünmek dileğiyle, şahsi fikrimi belirttim, kırılmaca gücenmece olmasın, senin fikirlerini bekliyorum.[signature][hline]DELİ HACI: Hacı rolünü üstlendiği tiyatro oyununda replikler karışınca akıl sağlığını yitiren şahsiyet
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

" Almanların kendilerinden başka herkezi ikinci sınıf görüp onlara yaşam hakkı tanımadığı miti savaşı kaybetmelerine mukabil Nurenberg Mahkemeleri ile iddia edilmiştir. Nurenberg'in de bir maskaralıktan öte bir şey olmadığı göz önüne alınacak olursa olayların yorumu baya bir değişir."
eh be fedaykin,eminim sende benim gibi kavgamı okumuş,sıkılarak bi kenara atmışsındır.pek de entellektüel bir dili olmayan ve sığ bir fikriyatı olan hitler bas bas bağırmış yahu biz en üstün ırkız diye...nazi ideolojisinin hastalıklı bir ruh hali olduğunu tartışmak gereksiz.sen dünya tarihinde hiç bir milli ordunun generallerinin,kendi liderlerini öldürmek için peş peşe suikast düzenlediğini gördün mü hiç?iiww da alman ordusunda epeyce oldu.bu generallerin hepsi,nazi hastalığına bulaşmamış profesyonel askerlerdi..hayranlıkla okuduğun alman zaferleri nazilerin değil,prusya geleneğinden gelen alman ordusunun ve komşularına göre sanayileşmenin eseridir...nitekim dizginlenemez amerikan sanayisi karşısında almanların tek güvendikleri yankeelerin rahatlarına düşkün kentliler olduğu ve savaşamayan çocuklar olduklarıydı.aynı hataya japonlarda düşmüşlerdi,ama şunu bilemediler...savaşta kazanmayı bir milletin ırksal ve kültürel özellikleri değil,sanayileşmesi ve uluslararası konjonktür belirler..bunun içindir ki tarihte milletler en büyük zaferleri kazandıkları gibi,hemen ardından en büyük utançları da yaşamışlardır.buna bizim ülkemiz de dahil....
alman ordusundaki yabancılar istisnalardır ve savaşın hiçbir yerinde ön planda olmazlar.iskandinav halklarını zaten sahil cermenleri sayıyordu almanlar...önemsiz bir ayrıntıdır yani..
itiraf etmeliki savaş tarihini okurken olaylara alman gözüyle bakmayı ben de severim.bunun sebebi aslında alman hayranlığı falan değil,1.savaşta aynı kaderi yaşadığımız bir ülkenin kısa zamanda bizi tarih boyunca korkutan mağrur ve kibirli devletleri ardı ardına yenmsidir.olay sadece budur ve bu,almanların işledikleri cinayetleri görmemeyi gerektirmez.en azından ülkelerini hitler delisinden kurtarmak isterken idam edilen alman generalleri kadar objektif olursak,yaşanılan trajedileri de daha iyi değerlendirebiliriz..
Sosyal ağlarda paylaş

bu arda almanyadan gelen gönüllüler anglo saxonlar değil,vatanının çağrısına kulak veren alman asıllı göçmenlrdi.açıkçası başka bir milletten insanın alman saflarında savaşmak istamesi,ortada bir çıkar yoksa bana saçma geliyor.bu çıkar ne olabilir peki?şu görülmüştür ama,almanlar bir çok yardakçıya mevkiler bahşederek(quisling,ladav) ya da toprak ve sömürgelerini genişleteceği vaadiyle kandırmıştır.oysa aynı durum müttefiklerde yoktur..amerikanın ana çizgisi de sınırların korunması ilkesiydi...almanlar bizim de kendi yanlarında savaşa girmemiz için toprak vaadlerinde bulunmuşken,savaşa girmemizi çok isteyen müttefikler böyle bir ödül önermemişlerdir...
Sosyal ağlarda paylaş

Hatta kardeşler takımı dizisinde wardı böle bi olay...Hani amerikan birlikleri esir alınmış almanların önünden geçerken bi amerikan askerinin hemşerisi çıkıo nazilerin arasından...Ama adam alman fakat amerikaya almanların yaptığı çağrı üzerine gidio...
Deli_Haci lütfen bikaç yabancı ss birliği resmi koyarmısın???[signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz araştırıp düzgün resimler bulup koyarım.

Beni de yanlış anlamayın, ben olaylara Alman gözüyle de bakmıyorum, politikalarını da savunmuyorum. Birçok kendini bilmezin olduğu gibi(buradaki kimseye değil, sözüm meclisten dışarı) SS hastalığım da yok. Sadece bildiğim tarihsel olayları aktarıyorum.

Almanlar evet, rüşvet teklif etti, verdiler de haklarını yememek lazım. Ama ideolojilerini de aşılamayı ihmal etmediler, ele geçirdikleri yerlerdeki insanları da bir nevi kendilerine kattılar.

Yahudileri ister sevin ister sevmeyin, bu Almanların yaptıklarını haklı kılmaz. Öte yandan Yahudi Soykırımı dünyanın en çok abartılan olaylarından biridir, verilen rakamlarda insanın ölmesi için "Benzinle çalışan" fırınlarda 24 saat ceset yakmaları, gaz odalarını hababa çalıştırmaları lazım. Düşünün, bunu son zamanlarında benzin yokluğundan gemi yüzdüremeyen, uçak uçuramayan, tanklarını yol kenarında terkeden bir Almanya yapacak. "Komutanım yakıt lazım..." "Yok size yakıt, Yahudi yakacağız biz o varillerle" mi diyeceklerdi? Yine de, abartılmasına rağmen o insanlar o acıları çekti, o pisliği yaşadı, bugün İsrail bir başbelası gibi davranıyor olabilir, ama yine de "Bak geleceği görmüşler, iyi etmişler" demek bence haksızlıktır.

Ermeni meselesinde de, Ermeniler "Bak İtilaf devletleri beceremedi, Türkleri bir kaşık suda boğamadılar, keşke yapsalardı" deseler, siz ne düşünürsünüz? Aynı şey değil mi sizce bu görüş?

Belki de ben çok idealistim ama bu "Asalım keselim, hakettiler zaten" mantığı beni bazen çok ürkütüyor, bilgilerinize.

Saygılarımla,[signature][hline]DELİ HACI: Hacı rolünü üstlendiği tiyatro oyununda replikler karışınca akıl sağlığını yitiren şahsiyet
Sosyal ağlarda paylaş

Basılırının hissetirdiği gibi yahudi düşmanlığı yaparak bişe kazanamayız.Bnce bööle laflar çok çirkn,sonuçta onnar da isan...Yani aslında türklere fasla zararları yok bnce.Filistinde yaptıklarında çok haksız diiler.Yani arapların yaptıı gibi ne bisi arkadan wurdular nede pkk yı desteklediler(örnein suriye we niceleri)Aksine pkk yı terror örgütü kabul edip bise yardım bile ettiler...Ama eski çağlarda olduğu gibi herşeyi onların üzerine atmak tam bise göre dimi.Türkiye gelişemio nie "yahudiler engellio"bööle bişe olur mu yaa...Hep bahane hep bahane nereye kadar...Şuan da ordumuza en çok silah satan onlar we abd,almanya bise silah sistemlerini satmazken onlar brber üretmek istior.Almanlar leopard tanklarını doğuda pkk ya karşı kullanmamısa bile engel oluo...
Bni yanlış anlamayın bn yahudi diilm ama bööle ırkçılığa sinir oluom.Türklerin yüce bi millet olduğunu we tarihimizin şanlılğını herkes kabul eder heralde ama aşırıya kaçmayalım...[signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...

[Bu mesaj Maxuth tarafından 04 Haziran 2005 14:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bozkurts Guide To Everything v1453.99
------------------------------------------------------------
Hitler Turktu
Almanlar Turk kokenlı bır ırktır Atıllanın cocukalrıdır onlar
Yahudıler le Kurtlerın etnık bagı vardır
Ermenıler de yahudı kokenlıdır
Hitler dunyayı ele gecırdıkten sonra yoentımı turklere bırakıcaktı
Darth Vader turktur babası turk bıkere
Gandalf turk kokenlıdır bızım mıtlerımzıdekı ak sakallı dede aslında gandalftır
Balrogların yahudı olduguna daır cıddı kanıtlarımız var
Koyu renk ayakkabıyla beyaz corap gıymıyenler kırodur
Faşizm bir ıdeolojı degıl felsefe bıcımıdır
Kahrolası solcular yuzunden ulke 2323 yıl gerı kaldı
bırgun turkler dunyayı yonetıcek cunkı bızzzz Kaslıyıııızzz
kıtap okumak goz saglıgına zararlıdır
Pırı reis avusturalyayı kesfettı ancak masonlar osmanlının oraya gıtmesıne ızın vermedıler
Aya ılk ayak basan bır turktur aya yerlestıgı ıcın herkes ona ay dede demektedır adamcagız olunce hatırasına ay a aydede demeye devam ettıler
------------------------------------------------------------[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

Nazizmin hastalıklı bir ruh hali olduğu aynı komünizm, kemalizm, anarşizm, kapitalizm vs. gibi hangi açıdan baktığınıza göre değişir.

Bir ülkenin askerlerinin suikast düzenledikleri durumları görmek istiyorsanız "İhtilaller ve darbeler tarihi" isimli kitabı okumanızı öneririm, orada sayısız örneğini görebilirsiniz. Ben öyle aşkasının tarihini değil de kendi tarihimi okumak istiyorum diyorsanız da o zaman Mustafa Kemal'in hayatını ve ona karşı düzenlenen askeri harekatları ve suikastları araştırın derim. İsterseniz bunları Cumhuriyet öncesi ve sonrası diye iki ayrı grupta inceleyin, tasnifi daha rahat olur.

Bu arada askeri açıdan Prusya geleneğinin önemini burada yadsıyan kimse olduğunu zannetmiyorum. Ancak en az onun kadar Nazi ideolojisinin de askeri başarılarda önemi vardır. Bu konuda bir araştırma yapmak istersenizde Hitler Jugent'ı araştırmanızı öneririm. Konu hakkında size kabaca bir fikir verebilir.

Evet almanların ve japonların amerikalıları korkak olarak gördükleri doğrudur. Bu konudaki küçümsemeleri ise hiç de yersiz değildir. Savaşta kazanmayı ırksal özellikler , sanayileşme, uluslararası ilişkiler, şans vs. gibi sayısız faktör belirler. Örneğin bence Almanların savaşı kaybetmesindeki en büyük sebep, İtalyanların Yunanistana saldırıp Barborossa harekatını 6 hafta geciktirmeleridir. Bu olmasaydır Almanlar kuvvetle muhtemel Rusya'yı savaşdışiı bırakıp yeni kaynakları ile Amerika ile üretimde başedebilecek bir duruma gelecekti. Aynı şekilde doğu cephesinde harcadığı kaynakları batı cephesine kaydırabilecek ve tarafsız durumdaki bir çok devlet müttefiklerin değilde Almanların yanında savaşa girecekti.

İkinci Dünya Savaşında Almanların yanında savaşan ülkeler arasında Macaristan, Bulgaristan, Finlandiya, Romanya gibi ülkelerde yer almaktaydı. Doğu cephesinde bilinmeyen bir çok başarının arkasında da bu güçler pay sahibiydi. Örnek isterseniz Rusların kırım çıkartmasının püskürtülmesinde Romenlerin payını inceleyebilirsiniz. Onlardan başka Waffen SS'de Avrupa'nın bütün ülkelerinden askerleri görebilirsiniz. Arnavutundan Fransızına, Hırvatından İngilizine. Örneğin Waffen SS'de yaklaşık olarak 55.000 Hollandalı çarpışmıştır. Bu askerlerin tamamının gönüllü ve de Waffen SS'e gönüllü olarak başvuranların sadece %25'inin kabul edildiği göz önüne alınacak olursa durum daha açık bir şekilde ortaya çıkar. Almanya'dan km hesabı ile uzaklaşmak istersekte örneğin Kırım Türkleri incelenebilinir. Yaklaşık 20.000 kişiden oluşan "Gönüllü Nefs-i Müdafaa Taburları" kurulmuştur. Bu birlikleri kurucularından olan Edige Kırımal ve Müstecip Ülküsal Türkiye Cumhuriyeti devleti aracılığı ile Almanlar ile görüşmüş ve bu birlikleri kurmuştur. Zaten savaş sonrasında da Almanlar ile bu derece iyi ilişkiler içinde olduklarından Stalin tarafından Kırım Türkleri sürgün edilmişlerdir.

Sadece Fransızlardan oluşan 33. Waffen SS Piyade Tümeni Charlemagne savaşın başından sonuna kadar bir çok cephede savaştılar. Hatta savaşın son günlerinde Neustettin savunması sonrasında Berlin savunmasına katılmaları emredildiğinde komutanları sadece gönüllü olanların Berline gitmelerini, isteyenin savaşmayı bırakabileceğini askerlerine söyledi. 300 asker savaşın bu son ayında çarpışmamayı seçerken 500'ü Berlin savunmasına katılmak için yola çıktılar. Bu birliğinde hemen hemen tamamı Berlin savunması sırasında çarpışarak öldüler.

Waffen SS almanların elit askeri birliğidir ve bu birlik içinde yabancılar çoğunluktadır. Waffen SS'i önemsiz bir ayrıntı olarak görmek çok büyük bir yanılgıdır. Hepsini geçtim sadece Sovyet Rusya topraklarında yaşayan kişilerden Waffen SS'e katılıp savaşırken veya sonrasında toplama kamplarında ölen 250.000 askere saygısızlıktır. Waffen SS'in toplam 1.000.000 mevcudunun 650.000'i ölü veya yaralı olarak savaşı kapatmıştır. Kalan 350.000 askerinde çok büyük bir kısmı rus toplama kamplarında hayatını kaybetmiştir.

Evet Almanlar savaşta bir çok suç işlemişlerdir orası kesin. Ancak es geçilen şey müttefiklerin işlediği savaş suçlarıdır. Örneğin aşağıdaki fotoğrafta Amerikalılar tarafından hastaneden çıkartılıp kurşuna dizilen alman hastalar görülmektedir. 122 yaralı alman hastaneden çıkartılıp o duvar önünde amerikalılarca kurşuna dizilmişleridr. Ayrıca ilerleyen saatlerde başka bölgelerden toplanan 346 alman daha aynı yerde kurşuna dizilmiştir. Şayet kazanan taraf almanlar olsa idi bu ve çok daha beteri bir çok görüntüyü çok iyi bir şekilde biliyor olacaktık. Onun yerine sadece almanların işlediği suçları biliyoruz.

[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"

Sosyal ağlarda paylaş

Fedaykinin söylediklerine ek olaraktan, eğer Almanlara barbar gözüyle bakacaksak iki kere düşünmemiz lazım.

1945te, müttefikler Berlin'e hava harekatına başladıklarında, akıllarına Alman halkını bezdirmek ve çabuk teslim olmalarını sağlamak için dahiyane bir fikir geldi: Yangın bombaları kullanmak. Yangın bombası, türünün daha ileri modellerini Vietnam savaşında "Napalm" olarak ortaya çıktığı, netcafelerde Battlefield oynayan kardeşlerin aşina olduğu bir silah. Özelliği, içindeki işlenmiş kimyasal-petrol yan ürünleri sayesinde düşüp infilak ettiği alanda çok yüksek ısıda ve kolay sönmeyen bir yangın başlatması.

Müttefiklerin dahiyane planı işte buydu, sivil bir şehri, havadan yangın bombalarıyla dövmek. Üç günlük müttefik bombardımanında sırf Berlinde 150.000den fazla insan öldü, toplam bombardımana kayıp ise bunun üç mislinden biraz fazla. Sırf Berlindeki sivil kayıp, Almanların savaş boyunca verdirdiği kayıplardan kat be kat fazlaydı. Üstelik bu sefer hedef silah tutan askerler değil, sivillerdi.

Barbarlıksa barbarlık deyin, ama bu fikir Hitler'in aklına Londra'yı bombalarken değil, Amerikanların aklına Berlin'i bombalarken geldi. Bu noktayı atlamayalım.

Ek olarak, savaş sırasında Fransız birliklerinin aldığı esir sayılarını arayın, şaşırtıcı derecede düşük, ön saflarda hiç yok. Çünkü Fransızlar buldukları her Alman'ı ve sempatizan olmakla suçlanan herkesi olay mahallinde kurşuna dizdi, verilen emir böyleydi. Bu da mı barbar değil?

Son olarak, Atom bombalarını düşünebiliriz. Japonlar zaten teslim olmak üzereyken, tepelerinde iki tane bomba patlatmak bence apayrı bir fantazi. Hem de neredeyse, "Atalım neye benziyor görelim, elimizde kalmasın" gibi bir düşünceyle.

Bu bakımdan Almanlara "Barbar, soykırımcı, hedehödö" diye karşı çıkanları anlayamıyorum. Savaş karşılıklı barbarlıktan başka bir şey değil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

benım annamadıgım tarıhın en buyuk soykırımını yapmıs saldırdıgı yerlerdekı sıvıl halka korkunc zararlar vermıs tarıhın yuzkarası atom bombalarını zevk olsun dıye kullanmış ABD bugun ne yuzle oldugu bıle saıbelı bır soykırımı bıze dayatıyor onu gectım bız ınsan hakalrına saygılıyız demeye nasıl curet edıo bu herıfler hala ıdam cezası var adamlarda ama ınsan haklarının bır numaralı koruyucusu conny ler sozde[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım,senin yaşın kaç bi yazsana. sen daha nazizmin ne olduğunu bile bilmeyip kemalizm,kapitalizmle falan karşılaştırıyorsun.nazizmi ekonomik bir sistem falan zannettin galiba.sen hangi açıdan bakıyon bilmiyom ama,senin de pek sağlıklı olduğun söylenemez.
alman ordusunda yabancıların aktif yeraldığı palavra,geniş cephelerde tıkama faaliyeti görecek birkaç birlik kullanılmış sanırım,ama hepsi bukadar.hele türklerin alman saflarında çarpıştığı tam palavra.sanırım alman ordusunun zaferlerinden türk milletine de pay çıkarmaya çalışıyoruz da ,şanssızlık savaşa girmemişiz,garip doğrusu.kızılderililerin türklüklerinden sonra,bir de alman neferlerinde zaferden zafere koşan türkler çıktı.bunun gibi araplar da hitlerin müslüman olduğunu iddia eder,gece gece güldüm yani..
ss askerlerinin saygı görecek yanı yoktur,alman ordusunun yüzkarası çakallarıdır.2.ww savaşını okuyan herkes profesyonel alman askerlerinin nazilerden nefret ettiğini,onları amatör demegoglar olarak gördüklerini bilir.bu insanlar vatansever ve cesur oldukları için diktatörü öldürmeye çaleştılar.büyük asker çöl tilkisi rommell i intihar ettiren de nazilerin baskısıydı.tarihte böyle bir olay görülmemiştir.hele mustafa kemal e yapılan suikastlarla karşılaştırmak,"salla gitsin" psikolojisinin devamıdır.
arkadaşlar,savaşlarda bir çok vahşet yaşanmıştır.yanlız nazilerin yaptıklarının farkı,soğukkanlı,organize,hesaplanmış bir devlet politikası biçiminde katliam yapmalarıdır.ve bu katillerin katlettiği insanlar "kendi vatandaşlarıydı"!yani düşman değil,hergün muhabbet ettikleri komşularını,vatandaşlarını gaz odalarına yolladılar.bu başka hiçbirşeyle mukayese edilemez!yahudilerin sayılarla oynaması önemli değil,işin özünü ıskalamayalım.
savaşlardaki ırksal ve kültürel özelliklerden bahsedilmiş,saçmalık.dünya tarihini açıp inceleyin.araplar savaşarak koskoca imparatorluk kurmuşlardı,oysa dünün mağdurları birkaç milyon yahudi onları rezil ediyor.keza muzaffer napolyon fransasından yenik fransaya,roma italyasından beceriksiz italyanlara,veya bizler.savaş meydanlarındaki utanç verici ard arda yenilgi serilerimizi unutmayalım.özellikle ruslara baya savaş kaybettiğimizi biliyorum.bu bizim aşağı ırk veya kültür olmamızı değil,sanayileşemediğimizi gösterir.dünün zavallısı japonya önce dev bir savaş makinesi haline gelmiş,sonra günümüzde kendisiyle barışık huzurlu bir toplum olmuştur.almanların tarihinde olan da budur.onlar sanayileşmişti,kalabalık nüfusları vardı,tekrar savaş istemeyen demokratik komşu ülkeler savaşın başında kritik hatalar yaptılar,hepsi bu.
tarihteki iğrenç günahlara düşüncelerimizle ortak olmayalım,ne olursa olsun.....
Sosyal ağlarda paylaş

Güçlü olan haklıdır ve güçlü olan tarihi yazar Viktor.

Amerikalılar bugün kızılderilileri ortadan kaldırdı ve bunu tam bir sistematik soykırım şeklinde gerçekleştirdi, fakat gelin görün ki kimsenin eleştirmeye yemiyor bir tarafı. Savaşıp yoketmek, kalanları toplama kamplarında toplamak, çiçek mikrobu taşıyan battaniyeler dağıtmak, sosyal güvenlik vermemek, eğitim almalarını engellemek... Ama Amerika güçlü olduğu için tarihi o yazar, bu durumda Almanlar 4 ila 10 milyon arası Yahudi öldürmüştür ( sayı Nürnbergden beri yavaş yavaş artmaktadır), Türkleri Ermenilerin soyunu kırmıştır. Fakat Fransa, Cezayir'de hiçbir şey yapmamıştır(!), alakası dahi yoktur, tarihte bu yazmaz.

Neticede Türkiye, Kızılderili soykırımını kullanarak Amerika'dan hiçbir şey elde edemez, ayrıca Kızılderililer zaten "kötüdür", Amerika Western filmleriyle bu konuda haklılığını kanıtlamıştır. Oysa, tam tersi durumda istenilen tavizler Türkiye'den kopartılır.

Siz bir Türk olarak, Amerika'da eğitim seviyesi yüksek bir yere gittiğinizde (üniversite ortamı), yüzünüze pat diye soykırım çarpılır. Ne kadar barbar, seviyesi düşük ve ilkel bir toplumda yaşadığınız size anlatılır, Kürtlere nasıl eziyet ettiğiniz, Kürt özgürlük savaşçılarına kötü davrandığınız (PKK, o taraflarda Kurdish Freedom Warriors olarak geçer, Amerikan yazarların kitaplarında bile böyledir, karşı oldukları şey de "totalitarian Turkish government trying to eradicate Kurds"dur) size söylenir ve bu konuları tartıştığınız anda ortamın kötü adamı, şeytanı, günah keçisi olursunuz.

Bir de Türkiye'deki şu son moda Alman hayranlığı, Hitler'in kavgam kitabı olayı var ki, Türkiye'nin bu "Totaliter, medeniyet bilmez, vurducukırdıcı" imajını pekiştirmek için yaratılmış bir olaydır kanımca. Adamların "24" dizisindeki Türk teröristlerden, simpsonsdaki "Türk" kaptana kadar, bizi nasıl gördükleri-görmek istedikleri belli. Bizde Osmanlıdan miras kalan Almanlarla olan yakın münasebeti de hiç şaşırtmadan olaya dahil etmek çok kolay. "Faşist Türkler!" yaaa, yaaa. Hatta "Radikal islamist faşist ve terörist Türkler, üstelik soykırımcı, şerefsiz, yalancı, vs vs". Adamlar orada bize giydiriyorlar lafları, biz "Hee" diyoruz, yok böyle bir şey.

Ben ülkücü değilim, aşırı milliyetçi veya ırkçı değilim, Kürt-Ermeni-Yunan-Yahudi-İsveçli-Ugandalı-BM-vs vs düşmanı değilim, Amerikan karşıtı anti-emperyalist takılan bir insan da değilim. Ama kendi milletimden soğutulmak, ülkemin küçük küçük parçalara bölünmeye çalışılmasını izlemek, bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışan en ufak bir hareketi aşırı uçlara çekip işe yaramaz hale getiren insanları görmek ve enayi yerine konmak artık sinirime dokunuyor. Bunu da sizinle paylaşmak istedim.

Saygılarımla, özürler diliyorum konu dışına taştım. Alman hayranlığı? Taşındık, 2 konu ötedeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

arjantin heralde ordualrı kurarken hıtlerın yanındaydın soelsene nasıl bırıydı bıyıgı fılan nasıl yapıodu bıde hıtlerın tek testısı varmıs ole dıyolar dogrumu bu
pekı ne dıycem sen sımdı bılrısın bellı bır nufusu olan almanalr sıvıl nufuslarının cok ustunde bır orduyu nasıl kurmuslar clonelamıslarmı askerlerı yaw hıc almıyor bu ısı benım aklım pekı hıtler ufo yapmısmı gercekten marstakı alaman ustlerınde neler var fılan hıc bılmıyoruz bız sen anlatta aydınlanalım bıraz hem tarıhcıler yalan yazıo habıre,senden ıyımı bılıcekelr alman ordusunun ıcerıgını ee annat bakalım nasıldı hıtler amcanın ortamı[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.

[Bu mesaj Viktor tarafından 06 Haziran 2005 06:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Nazizm nedir bunu küfretmek hariç bilmeyen birisinin Nazizmin ekonomi politikalarını anlatmak baya ilginç olurdu ama neyse, konumuz değil.

Aynı şekilde SS ile Waffen SS arasındaki farkı bilmeyen birisine onca rakam vermek pek bir şey ifade etmiyor sanırım. Waffen SS denilince akla ilk gelen birlikler Das Reich, Wiking, Hitlerjugend, Nord, Nordland... Düşman askerleri bu birliklerin adını bile duyunca bir çok durumda hücumu keserlerdi. Das Reich'ın adı İtfaye birliğine dönmüştü. Zira nerede birlikler çok zor bir duruma düşse hemen oraya sevkedilir ve hemen durumu düzeltirlerdi. Bu arada Waffen SS'in toplam asker mevcudu 1.000.000 kişidir, öyle üç beş kişi değil. Örneğin Hitlerjugend birliği Normandiya'da öyle kahramanca çarpışmışlardır ki Patton onlara saygısını onlardan bahsederken "Gururlu SS birlikleri" diyerek göstermiştir. Aynı şekilde Eisenhower'da "SS birlikleri kendilerinden beklendiği üzere son askere kadar çarpıştılar" demiştir. Düşmanının bile takdirini toplayan bu birliklere 3-5 gözü dönmüş cani demek cahilliğin göstergesidir.

Kırım Türklerinin Almanların yanında çarpıştığı palavra demek kolaydır. Palavra dedim bitti, oh ne ala. Türkiye'de de bir çok kırım Türkü yaşamakta, isteyen gider onlara sorar neden yurtlarını terkedip buralara kaçmak zorunda kaldıklarını, Kırım sürgünü'nün ne olduğunu.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa arkadaşlar lütfen sewiyeyi düşürmeyelim.Saygılı bi şekilde tartışalım.Yani 2.dünya sawaşı gerçekten isanlık tarihinin yüzkarasıdır.Gerek almanların yaptıkları gerek müttefkilerin yaptıkları.Yani hiç bi zmn tek taraflı bakılmamalıdlır.Yani mesela fransızların kendi ülkesini sawunurken wahşice dawranması yadırganmamalı...Aynı şey müttefiklerin berlini bombalama faciasında da war...Rusların berline ilerlerken neler yaptıı filmelere bile konu oluo,binlerce kadına tecavüz ettiler almanların soyu ruslara benzedi.Yani bi sawaşta bunlar önemli fakat olabilen şeylerdir.Türkler de işgal ettikleri yerlerde bi kaç askerin çapulculuğuyla kötü şeyler yapmışlardır.
Ayrıca ss leri disiplinli birer asker olark görürüom.Serseri,çapulcu olarak görülen sa lardır...[signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...
Sosyal ağlarda paylaş

sözlerine katılıyorum maxuth,yaşanan bir savaşta katılan herkesin elleri kirlenir,ellerini kirletmemeye çalışan ülkeler arada çiğnenir gider.çok şükür hiçbirimiz gerçek bir savaş görmedik. ,eğer hepimiz aynı kuşaktansak.böyle olmakla beraber,bazı arkadaşların ısrarla nazizmi savunması savunması düşündürücü.yani şöylede düzenleyebiliriz cümleyi.bunu savunmak klu klux ırkçılığını savunmakla aynı.sadece kelimelerin yerini değiştirin.ama arkadaş klu kluxlarda olmayan panzerlerin ve üniformaların gösterişinden etkilenmiş anlaşılan.ne kadar yavan...
arkadaşımız madem tarihi iyi bilirim der,merak ettim de cevaplasın,öğrenelim:
1-nedir nazizmin "ekonomik sistemi"!?var olmayan ekonomi politikalarını anlatsın ya,dinleyelim uzun uzun...
2-nazilerin esasında sanayi ve teknoloji düşmanı olduklarını bilmeden nasıl ahkam kesilir?nazilerin bütün temaları,toprağa,doğaya dönmekti..sanayileşmenin hayallerindeki ırklarının ari özelliklerini kaybetmelerine yolaçtığına inanırlardı.
3-madem alman ordusunu bukadar çok sever,bu büyük zaferleri kazanan komutanların fikirleri nedir peki?bize nazi olan generallerin isimlerini de söylese ya.guderian mı?rommell mi?von manstein?von kluge,rundstedt,hallder?ard arda savaşlar kazanan bu büyük komutanların hangisi naziydi?nazizm hakkında düşünceleri neydi hm..?hitler i çok mu severlerdi?bütün orduyu ss yapmak mı isterlerdi?anlatın da dinleyelim..
4-nazilerin türkler hakkındaki fikriyatı nedir?acaba onlar da bizi çok mu severdi..
düşüncelerinizi öğrenmek isterim.bakalım nelermiş bizim cahilliğimiz,nelermiş bilmediğimiz gerçekler...
Sosyal ağlarda paylaş

Nazizmi bilmiyorsunuz demek ben Naziyim demek anlamına gelmez öncelikle bunda anlaşalım. Ben mihver devletleri canavar müttefikler melektir, Hitler manyak Churchill büyük önderdir gibi zırvalıkların tek dayanağının müttefiklerin kazanıp miğver devletlerinin kaybetmesi olduğunu savunuyorum. Almanlar muhteşemdi, ah keşke onlar kazansalardı gibi bir derdim yok, ancak böyle bir derdim olmaması bilinçsizce onlara sabah akşam küfretmeme de sebep değil.

Bu arada nazizm ve doğa konusunda doğru bir yaklaşım sergiliyor olsanda onların esas karşı olduğu şey sanayileşme değil şehirleşmedir. Bugün bile o görüşlerin izlerini alman şehirlerinde bir parça görebilirsin. Türkiye gibi büyük tek şehirler değil parçalı nisbeten az kişinin yaşadığı koloniler şeklinde bir yapılanma dikkati çeker. Özellikle ticaretin gelişmesi ile ari alman ırkının şehirlerde bir çok başka ırkla karışıp bozulduğu iddiası bunun ana kaynağıdır.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Arjantin,
Öncelikle çatır çutur gidiyorsun, biraz daha sakin olmanda ve saldırganlığını düşürmende fayda var. Düşüncesel olarak eline yağlı odunu alır, kafamıza kafamıza vurursan, senin de hararetle eleştirdiğin Nazilerden bir farkın kalmaz, yaptığın "fikri faşizm"dir, kendi düşünceni kelimeleri sopa olarak kullanıp bize kabul ettirmektir.

Bu forumda, "Nazi hayranı" olarak kimseyi de görmüyorum, öyle bir hava içerisindesin ki, sanki Naziler topumuzun beynini yıkamış, sen de bizi kurtuluşa götüreceksin. Sakin ol, öyle bir şey yok. Kimsenin nazizim aşkıyla yanıp tutuştuğunu görmedim. Ayrıca, Almanların askeri dehasını takdir etmek, kısıtlı kaynaklarla rakiplerini gafil avlamalarını beğenmek başka şeydir, gamalı haçı koluna takıp ırkçılık yapmak başka şeydir. 2. Dünya savaşındaki en sağlam tank olan Tiger tankını beğenmem, beni Nazi yapmaz.

Bunları da geçtim, kaybeden taraf Almanlar olduğu için savaşın bütün günahı onların sırtına yüklenmiştir, burada Almanlar kadar müttefiklerin de sorumlu olduğunu ve haince bu sorumluluğu karşı tarafa yıktıklarını söylemek, nazi hayranlığı değil, "tarihsel objektiflik"tir. Amerika, Japonya'ya Hitler soykırım yapıyor diye atom bombası atmadı, bal gibi kendi öyle istedi diye attı. Savaşı kazanmış olması, onu haklı çıkarmaz.

Bir şeyleri böyle "ÖCÜÜÜ" diye gösterirsen, sadece ona karşı olan ilgiyi canlandırırsın, bu bakımdan özellikle sakin olmanı tavsiye ediyorum, biraz daha yapıcı bir üslupla düşüncelerini aktar. Unutma ki, burası yaşça küçüklerin de okuduğu bir yer, onların arasında arayış içindekiler olabilir ve "Nazilik, demek ki ilginç bir şey alla alla" deyip abuk subuk yollara sapabilirler. Bu belki uç bir örnek oldu, ama ben taa lise zamanımda bundan çok daha salak şekillerde Nazilere hayran olan, Hitler'e toz kondurmayan elemanlar gördüm, bunu da atlamayalım.

Daha sakin ve aklı başında bir tartışma görmek dileğimle. Saygılar,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arjantin, 06 Haziran 2005 20:28 tarihinde demiş ki:
sözlerine katılıyorum maxuth,yaşanan bir savaşta katılan herkesin elleri kirlenir,ellerini kirletmemeye çalışan ülkeler arada çiğnenir gider.çok şükür hiçbirimiz gerçek bir savaş görmedik. ,eğer hepimiz aynı kuşaktansak.böyle olmakla beraber,bazı arkadaşların ısrarla nazizmi savunması savunması düşündürücü.yani şöylede düzenleyebiliriz cümleyi.bunu savunmak klu klux ırkçılığını savunmakla aynı.sadece kelimelerin yerini değiştirin.ama arkadaş klu kluxlarda olmayan panzerlerin ve üniformaların gösterişinden etkilenmiş anlaşılan.ne kadar yavan...
arkadaşımız madem tarihi iyi bilirim der,merak ettim de cevaplasın,öğrenelim:
1-nedir nazizmin "ekonomik sistemi"!?var olmayan ekonomi politikalarını anlatsın ya,dinleyelim uzun uzun...
2-nazilerin esasında sanayi ve teknoloji düşmanı olduklarını bilmeden nasıl ahkam kesilir?nazilerin bütün temaları,toprağa,doğaya dönmekti..sanayileşmenin hayallerindeki ırklarının ari özelliklerini kaybetmelerine yolaçtığına inanırlardı.
3-madem alman ordusunu bukadar çok sever,bu büyük zaferleri kazanan komutanların fikirleri nedir peki?bize nazi olan generallerin isimlerini de söylese ya.guderian mı?rommell mi?von manstein?von kluge,rundstedt,hallder?ard arda savaşlar kazanan bu büyük komutanların hangisi naziydi?nazizm hakkında düşünceleri neydi hm..?hitler i çok mu severlerdi?bütün orduyu ss yapmak mı isterlerdi?anlatın da dinleyelim..
4-nazilerin türkler hakkındaki fikriyatı nedir?acaba onlar da bizi çok mu severdi..
düşüncelerinizi öğrenmek isterim.bakalım nelermiş bizim cahilliğimiz,nelermiş bilmediğimiz gerçekler...

Simdi bunlari yazdigim icin umarim benide nazi diye suclamassin ama bu konularda cok da bilgili oldugunu zannetmiyorum. Hevesini kirmak istemem ama bence bu kadar agir konusmadan once bir ku klux klan(sanirim yanlis yazmissin yukarda) nedir nazizim nedir arastirsaydin biraz. Bende bircok yerde nazileri elestirsem de yinede adamlarin haklarini vermek lazim.

1) Ben kavgam kitabini okumadim orda daha ayrintili yaziyordur ama 1933 de nazi partisi iktidara gelmeden once almanyanin ekonomik durumuna bir bak ne kadar kotu oldugunu goruceksin. İssizlik, fakirlik gibi 1. dunya savasinin yol actigi birsuru sorun var. Birde 1939 dakine bak aradaki farki anlarsin. Hala merak ediyorsan hitlerin iktidara gelmesinde buyuk rolu olan nazi isci gruplarina bir bak.

2)Bunun cevabini zaten yukarda vermisler ama sen bana 2. dunya savasinda nazilerin cok geri kaldigi bir teknoloji alani soyle de ben ogreniyim. Jet motoru mu, radar teknolojisi mi, tank teknolojisi mi? Bu dogaya donmek dusuncesi hakkinda pek birsey bilmiyorum ama bu butun dunyayi yok etmeye calisan herkezi oldurmeye calisan nazi imajina biraz ters gibi geldi bana.

3)Bu adamlar asker, burokrat degil niye ben naziyim ben suyum buyum desinler ki.
Bu generallerin yonettikleri birliklere bak bircogu waffen ss. Bu ss ler 2. dunya savasi boyunca yahudilerin toplanmasindan ve yapilan bircok kotu olaydan sorumludurlar. Bu senin soyledigin generaller nazi partisine bagli olmasa sence niye bu tur emirler vermisler. Emirlerindeki askerler nazizim icin ellerinden geleni yaparlarken sen bu generallere nasil nazileri sevmezlerdi diyebilirsin ki. Aralarinda bazilarinin hitlerle sorunu olabilir ama bunun nedeni savasin sonlarinda zaten her cephede yenilen bir almanya olmasi, hitler'in verdigi yanlis kararlar var bu yuzden aralarinda tartisma olabilir.

4)Naziler turkler hakkinda ne dusunuyorlar bilmiyorum(git nazilere sor) ama herhalde bu gunlerdeki neo nazilerden cok daha farklidir. Almanya ordusunda bircok Turk de almanlarla beraber savasmisdir.

Zaten ne zamandan beri paticik kapaliydi soyle guzel bir Almanya tartismasi yapamiyorduk iyi oldu valla oh be.
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak bir iki dipnot ekliyeyim Waffen SS ile SS birbiri ile bağları çok düşük olan iki birimdir. Waffen SS Kara kuvvetlerinin diğer birimleri gibi askerdirler ve ön cephede savaşırlar. Sivillerle savaştıkları cephe şehir olmadığı sürece bağları olmaz. Onun dışında sadece bir iki birliği polis gücü şeklinde örgütlenmiştir ki toplam mevcudu içinde yok denecek kadar düşük bir kısmıdır.

Alman generalleri içinde Nazi olan var, Nazileri hiç sevmeyeni var. Yüzlerce generalin hepsinin aynı görüşte olmasını beklemek hiç de gerçekçi olmaz. Örneğin Türkiye'de Genel Kurmay içinde Amerikan yanlısı olanlar var, karşıtı olanlar. Hatta Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in ölümünü inceleyecek olursanız Türkiye'de bu iki grup arasındaki çekişmenin ne derece derin ve şiddetli olduğunu görebilirsiniz.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...