Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitarla ilgili..

b1vRiP

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar ben şimdi tablardan falan şarkıları çalabiliorum ancak hiç bişi bilmiorum yani teknik olrak terim olarak falan bilmiorum tabları okuyup çalıyorum sadece
ancak ben kendimi daha da geliştirmek istiyorum ve ilerlemek özellikle de doğaçlama olayına girmek istiyorum
bunun için sanırım gam bilmek armoni bilmek gerekiyor.okuldaki müzik hocasıyla konuştuğumda gam bilirsen şarkının o yerinin de hangi nota mı artık ne deniosa olduğunu annarsan solo uydurursun dedi peki ben o gamı nası örencem şarkının do mu re mi olduğunu nası annıycam
çalacağım tür rock/metal bunun için de ben bi kaç kitap indirdim:
troy stetina - rhythm guitar method 1
troy stetina - rhythm guitar method 2
troy stetina - lead guitar method 1
troy stetina - lead guitar method 2
troy stetina - total rock
troy stetina - speed mechanics

şimdi ben nası çalışçam hangi sırayla çalışçam neye göre çalışçam aklım çoook karışık ?!?!?!?!?!?!?!?[signature][hline]The circle is now complete...
Sosyal ağlarda paylaş

Davulda çalışırken izlediğim sırayla bir önerme yapıcam:

Önce Methodlar yalanır yutulur. Solo olayına girmek istiyosan Lead Guitar Methoda ağırlık verilir. Total Rockta anladığım kadarıyla Rock armonisiyle ilgili bilgi veriliyor, Rock yapmicaksan salla zaten, Blueslusunu Jazzlısını bul onun :D. Daha sonra en son kitabı -ki sanırım klavye egzersizleri var onda- çalışabilirsin. Edik: Klavye Egzersizleri en başta da çalışabilir kitabın yapısını bilmiyorum daha intermediatesa sona bırakılabilir gibi.

Dip Not: Bu tamamen bir fikir yürütmedir, sonra kimse gelmesin bilmediğin işlere de hede hödö diye. Yanlışsa doğrusunu söyleyin gitsin.[signature][hline]böyle iyi.

[Bu mesaj elvyn tarafından 13 Haziran 2005 23:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tamam gitarı düzgün tutarsında doğru dzügün bend yapabiliyormusun?yani bend yaparken yorulmaman laızm sonra pick harmonicler var şusu var busu var.bissürüt eknik var bu işte.hepsini yalayıp yutmadan tab olayına girme.hele vibrato diye bir olay varki o tekniği herkes kendine göre yapıyor,kendi soundının anahtarıdır diyebilirim.

ha bunları öğren sonra www.wholenote.com a gir orda birsürü ders var seviyeye göre bak öğren,kaydedilmiş sesleri de var en güzel müzik öğrenme yeri.[signature][hline]Demon Of The Fall...
Sosyal ağlarda paylaş

Bi hoca bul once kendine adam gibi anlatıcak biri, pratikte yaptıgın seyleri oyle cok daha fazla gelistirebilirsin.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.

Eskinin Saendulu oldu patinin Venatoru
Sosyal ağlarda paylaş

mysongbook.com daki guitar pro içim olan parmak çalışmalarını çalış .. parmak çalışmalarını sakın yapabiliyorum deyip aksatma hatta ilk başta sırf parmak çalışmalarını yap ..çok çok önemli.. troy stetina nın metal olanının 1. sini tavsiye etmişlerdi zamanında onu çalış..[signature][hline]~o O
COMFORTABLY NUMB
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşların verdiği tavsiyelerin hepsine katılıorum
Hem doğru dürüst gitar çalabilmek için gerekli olan tüm bilgiyi öğrendikten sonra kim bilir, türk rock/metal dışında başka tarzlara yönelirsin.
Genelde öyle olur aslında, belli olmaz tabi.. (:
en iyisi Darestan ile Venatorunda dediği gibi bir hoca edinmek olur heralde..
Sosyal ağlarda paylaş

e çalış o zaman :D

abi en kolaydan git işte yukarda saydıklarından...metronom edin bi tane , örnek veriyorum Malmsteen'in kolay parçaları var onlara çalış...internette Malmsteen'in , Van Halen'ın , işte ne bilim çeşitli gitaristlerin videolarını indir "nası yapıo la bu adamlar du ben de yapim" de başla...zaten o videoların çoğu öğretici oluyor , işte "böle böle yap önce" falan filan...[signature][hline]chuck!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...