Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aşk ve özgürlük düşüncesi ...yada biraz daha karışık.

Chaos_Chorous

Öne çıkan mesajlar

konuşmak istediklerim var aslında yüzyüze insanlarla ... ama çevremde ne bunu konuşabileceğimi düşündüğüm insan var,nede konuştuklarımı anlayacak bir insan . buraya düşüncelerimi yazarken elimden geldiği kadar samimi olmaya çalışacağım .

ilk başta özgürlük konusunu tartışmak istiyorum aşkta . yada ondan önce aşkın tanımını öğrenmek istiyorum ...kesinlikle aşkın tanımı yapılırken "bitecek birşey" demek gereklimi ?... bence gerekli çünkü henüz 40 yıl sürebilmiş bir aşk görmedim ...
tabiki bunu benim görmemem kendi hatam yada eksikliğim olabilir...ama hissettiğim ve çevremde gördüğüm tüm aşklar bitti ... özellikle 4 - 5 birlikte olan çiftlere bakıyorum ve onlarla iki dakika oturup dertleştiğimde artık aralarında aşkın kalmadığını,sadece sevgi ile ilişkiyi yürüttüklerini söylüyorlar .

aşkın bitmesine ise en büyük etkenlerden birisi de kısıtlamalar , özellikle özgürlüğün kısıtlanması olayı ... birlikte olmadan önce çok rahat yapabildiğin şeyler bir yerden sonra bunu yaparsam acaba karşımdaki ne düşünür şekline mi dönüşüyor hep ?

fakat bunlar olmazsa ilişki nereye gider ? dilediğince serbest yaşanılan bir ilişkide,-hesap sormak olmasın adı- karşındakini sorgulamadan ne kadar insanlar birbirine bağlı kalabilir ?
bir erkek olarak düşünüyorum bunu şu anda, benim sevdiğim kız hiç tanımadığım iki erkekle gezmeye gitse,yada ortamda başka kızlar da olsa, yine de kıskanırım ve onlarla ben de gezmek isterim . ama karşımdaki insan gelmemi istemezse ve ne yapıcaksın şeklinde bir imada bulunsa bunun özgürlük değil de başka insanlar aramak şeklinde değerlendiririm . en azından benim aklımda olan aşk ta özgürlük bu değil ...

özgürlüğün tanımı demokrasi de ; " bir kişinin özgürlüğü diğerinin kini kısıtlayana kadar" olarak geçiyor ... aşkta ki özgürlük anlayışıda bu şekilde gelişmelimi acaba ? yoksa insanlar "ipleri elinde tutmak için" gereken yerlerde olaylara sert müdahaleler edip karşısındakini durdurmalımı? yada benim bu bahsettiklerim tamamen saçma şeylermi :)

yine de tam olarak aklımdakini yazamadım ... tarafsız olmaya çalıştım, kız erkek olarak ayırmadan olayı .... iki taraf içinde geçerli aklımdaki sorular ...

bunları tartışınca belki rahatlayacağım, belkide kafamda yeni sorular oluşacak ... tek düşündüğüm bunları paylaşmaktı , cevaplar geldikçe aklımdakileri biraz daha dökeceğim ortaya ...[hline]çok zor bir karar bu hayat.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 15 June 2003 23:58 tarihinde demiş ki:
Aşk gönüllü bir esarettir zaten. Kim aksini idda edebilir ki?[hline]Hepimiz aslında n adet yüzü olan birer prizmayız.
-Estel Anorien-

Playlist icin tiklayin

ve de bu mesaj için gerçekten teşekkürler. biraz da olsun ışık tutabildi aklımdaki düşüncelere..[hline]çok zor bir karar bu hayat.
Sosyal ağlarda paylaş

"the one" ı bulamadıkça aşk tatlı bir hapis hayatı diye düşünülebilir. duygularınız mantığınızdan daha ağır basar, hep onunla birlikte olmak istersiniz. onunla birlikte uzun süre olunca da ondan ya sıkılırsınız (%99) ya da onunla birlikte yaşamayı kabul edersiniz (%1)

sizin işinize karışmayacak, rahat bırakacak ama yine de birlikte bolca zaman geçireceğiniz, sizi kıskanmayacak ve kıskandırmayacak birisini bulmak gerekiyor. tabi bunun yanında fiziksel ve ruhsal özellikler falan da düşünülürse, imkansızı istemekle eşdeğer sayabiliriz bu aranılan kişinin özelliklerini :) tabi böyle biri varmıdır? elbette vardır ama siz hayatınız boyunca ona rastlayabilir misiniz o belli değil işte..

karşınızdaki kişinin size uyumsuz hareketlerini gördükçe (özgürlüğünüzü kısıtlamak bir örnek olabilir) aşkınız gittikçe söner söner ve 0 lanır. ondan sonra da amma salakmışım uğraştığım erkeğe/kıza bak diyerek kendinize gülersiniz :)[hline]Fizban (1:32 PM):
oha olm işte
ha amerikan ha türk
Fizban (1:32 PM):
zaten amerikalılar türkmüş
Sosyal ağlarda paylaş

aşk sahiplenme duygusundan ileri gelen bi durumdur.en azından erkekler için bu böyle.hiç kimse 6 aydır çıktığı kıza yada 3 enedir evli olduğu karısına sana aşığım diyemez desede yalan olur...
cünkü hiç bir zaman ilişknin ilk zamanlarındaki heyecanlanmalr, 24 saat onu düşünmeler olmyacaktır..onu her gördüğünde eli ayağına dolaşmayacaktır.bir süre sonra aralarındaki ilişki alışkanlık haline geldiğinden birbirlerini bırakamazlar.

diyeceğim sahiplendikten sonra aşk biter taki onu kaybetme korkusu baş gösterene kadar.

eh sarhoş adamdan açıklama bu kadar olur.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun sure bagli kalamamanin nedeni askin kisa sureli bir salaklik yaratmasi
bazilarinda bu evre uzuyo baya
ama eninde sonunda bitiyor, bitmeyen asklar sadece masallarda oluyo[hline]And the moon sometimes looks like a C
But you cannot eat that
C IS FOR COOKIE AND THATS GOOD ENOUGH FOR ME!
YEAH!
C IS FOR COOKIE AND THATS GOOD ENOUGH FOR ME!
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer iki insan birbirlerine aşıklarsa birbirlerine sıkı sıkıya bağlıdırlar.Aralarında sonsuz bir güven vardır , bu yüzden saçma kısıtlamalar olmaz aralarında çünkü birbirlerine güveniolar.
sorgulama konusundaysa karşındaki mesela bi yere gidio dediğin gibi kızlı erkekli onlarla olmak istersin bende isterim herkes isten çünkü aşıksın onla olmak istersin ve eğer dediğin gibi bi imada bulunursa "ne yapıcaksın ki" şeklinde karşındaki senden biraz olsun sıkılmıştır.Çünkü bahsimizde iki kişide birbirine aşık, aşık biri böyle bişi demez aşk bu deildir..
Bana kalırsa özgürlük demokrasideki gibi olmalı ama o iki insan ellerinden geldiğince birlikte olmak isteyeceği için öyle bi durum oluşmaz . Burdaki olay güven sorunu vs. deil çifti birbirine bağlayan duygular o kadar güçlüki kopamazlar ama kopmaları gerektiğindede ayrılabilirler(iş okul evden çağırılma yada ne bilim arklarıyla buluçaktır sende kendi arklarına buluşçaksndır buluş abarmanın alemi yok).Özgürlüğünüzün kısıtlaması die bişi olmaz bence oturur konuşursun anlatırsın sonuçta tmm kendini esir edion elinle ama ...
Amaan çok uzattım kafam karıştı :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aşk gönüllü bir esarettir zaten. Kim aksini idda edebilir ki?[hline]Hepimiz aslında n adet yüzü olan birer prizmayız.
-Estel Anorien-

Playlist icin tiklayin

Daha 16 yasındayım ve sanırım ilerde evlenmek istediğim insanı buldum,ama tek bi kotu olay var onu kırmamak için askın esareti altına girmek zorunda kaldım[hline]As a person who had discovered the reality of the life,he says:Blood never ends without the power of wisdom
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Khirsah, 17 June 2003 13:14 tarihinde demiş ki:
said:
-Estel Anorien-

Playlist icin tiklayin

Daha 16 yasındayım ve sanırım ilerde evlenmek istediğim insanı buldum,ama tek bi kotu olay var onu kırmamak için askın esareti altına girmek zorunda kaldım[hline]As a person who had discovered the reality of the life,he says:Blood never ends without the power of wisdom

hll nasıl buldn daha bu yaştan bence kötü bişi gibi[hline]It doesn't make any sense This tragic ending
In spite of the evidence There's something still missing

Sosyal ağlarda paylaş

Bana da ole geliyo beayagı baglandım aslında biraz utopya gibi oldu ama harbi aklımdan onunla evlenmek geçti.
(Manyak mısın 18 yasına gelince evlenecek misin gezip tozmak varken diyenleri tebrik edecem)[hline]As a person who had discovered the reality of the life,he says:Blood never ends without the power of wisdom
Sosyal ağlarda paylaş

bide şunu diyolardı
evlilik aşkı öldürür doğruymuş galiba baksana evlenen her çift birbirine giriyo yada biraz daha resmileşmeye başlıyolr ne yazıkki :([hline]Khirsah, 11 June 2003 18:01 tarihinde demiş ki:
erkek adam dediğin ağır olur !
kermit_frog, 11 June 2003 18:05 tarihinde demiş ki:
ben 52 kiloyum ağırmıyım ?
Sosyal ağlarda paylaş

askı bıldıgın gıbı yasa kardes sıkma canını boyle dısardan duyma seylerle degıl askı yasamak ıcın yasa ulen amma konustum bee[hline]Umutsuzluk Yasak Yılgın Türküler Söylemekte...
Çünkü;Yürüyor Umudun Ordusu,Umutsuzluğu Kurşuna Dizerek...
Metall Ethlos & Athelas Ethlos
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-xception-, 17 June 2003 13:07 tarihinde demiş ki:
Eğer iki insan birbirlerine aşıklarsa birbirlerine sıkı sıkıya bağlıdırlar.Aralarında sonsuz bir güven vardır , bu yüzden saçma kısıtlamalar olmaz aralarında çünkü birbirlerine güveniolar.
sorgulama konusundaysa karşındaki mesela bi yere gidio dediğin gibi kızlı erkekli onlarla olmak istersin bende isterim herkes isten çünkü aşıksın onla olmak istersin ve eğer dediğin gibi bi imada bulunursa "ne yapıcaksın ki" şeklinde karşındaki senden biraz olsun sıkılmıştır.Çünkü bahsimizde iki kişide birbirine aşık, aşık biri böyle bişi demez aşk bu deildir..
Bana kalırsa özgürlük demokrasideki gibi olmalı ama o iki insan ellerinden geldiğince birlikte olmak isteyeceği için öyle bi durum oluşmaz . Burdaki olay güven sorunu vs. deil çifti birbirine bağlayan duygular o kadar güçlüki kopamazlar ama kopmaları gerektiğindede ayrılabilirler(iş okul evden çağırılma yada ne bilim arklarıyla buluçaktır sende kendi arklarına buluşçaksndır buluş abarmanın alemi yok).Özgürlüğünüzün kısıtlaması die bişi olmaz bence oturur konuşursun anlatırsın sonuçta tmm kendini esir edion elinle ama ...
Amaan çok uzattım kafam karıştı :)

dediğin gibi düşünmüyorum.. demokraside ki gibi bir özgürlük tutumu izlenirse bu aşık çift zamanla birbirinden uzaklaşır ...
sonuçta " bugün seninle buluşmak istemiyorum" sözü diğer insanın özgürlüğüne yapılmış bir müdahale değildir ... hatta " ne istiyorsan onu yap " tadı bulunur bu sözde bence ...

aklımı kurcalayan enteresan bir konu bu uzun zamandır ... fakat geriye dönüp baktığımdada kendimden çekinmiyor değilim .... tüm derdim bu konuyu araştırmakmı oldu acaba?
* düşüncelidir *[hline]çok zor bir karar bu hayat.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...