Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

After Effects

Sensible

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar ben bu after effects'e merak sardımda biraz karışık bir iş galiba... Programı biraz karıştırdım şöyle bi. Google'ı aradım basic şeyler için fakat birşey bulamadım yeni başlayanlar için. Şimdi sorum bu işe nerden başlanmalı,bildiğiniz iyi tutorialler varmı?[signature][hline]Zegard/Hibernia - Lancelot
Crosby,Stills,Nash & Young
oh yeaah tikkysi: "Fuck you anuna Koyim!"
Sosyal ağlarda paylaş

Sağol,bunları bende bulmuştumda hmm ben birşey sorayım bunu çözersem after effects hakkıında daha konu açmama gerek kalmaz heralde. Şimdi bu after effectsde, flash'de olduğu gibi keyframe olayı yokmu? Mesela lightning ekledim fakat ben bunun movienin her zamanında gözükmesini istemiyorum. Biyerde çıkıcak sonra kaybolacak fakar lightning efekti eklediğim zaman hep moviede gözüküyor.[signature][hline]Zegard/Hibernia - Lancelot
Sosyal ağlarda paylaş

keyframe dediğin kare kare frame atlama olayı ise page up ve page down la hallediyorsun onları.[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
RamsesII'ten abarmalar;
RamsesII, 14 Ağustos 2004 14:58 tarihinde demiş ki:

Öyle sübyan bulsam ben,var ya....
RamsesII, 18 Ağustos 2004 02:05 tarihinde demiş ki:
"Bugün bacım,yarın ihtiyacım"

Sosyal ağlarda paylaş

hoca timeline a koyacan Solid layer (siyah renk). Blendin mode u Screen yapican, sonra, o layerda lightning efektini yapican, oynamasini istediign yerlerde, gozukmesini istemedigin yerleri o layerin timeline daki cubugunu, en soldaki ve en sagdeki gri cikintilarini tutup surukliyerek baslayip bittigi yerleri belirlicen, okadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki mesela parmaklarımın ucundan çıkan şimşekler yapıcam diyelim,malum parmaklarım okadar sabit durmuyor. Filmdeki parmakların yer değişmine göre de şimşeğin başladığı yerin oynaması gerekiyor bu nasıl olacak?[signature][hline]Zegard/Hibernia - Lancelot
Sosyal ağlarda paylaş

böyle işlemler için frame frame kaydırmanın dışında yöntemler var. hatta sırf bu işleri yapan programcıklar var. bu işlemin ismi de motion tracking. ama afterfx'te motion tracking ne durumdadır hiç fikrim yok.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

Zaman göstergesine dikkat edersen saniyeyi gösteren sayacın hemen yanındaki sayaç senin frame sayın kadar sayar.

Yani AE'de sayaç h:mm:ss:ff formatında. (h: hour, m:minute, s:second, f:frame)

Oluşturduğun kompozisyonda frame sayısı olarak 25 verdiysen ff ile gösterdiğim yer 25'e kadar sayıp ss'i 1 arttırır. Ayrıca time controls'dan ileri ya da geri tek frame'lik kaydırma yapman mümkün.

AE'de de motion tracking var. Kompozisyon ekranında sağ tıklayıp çıkan menüden track motion'ı seçip gerekli ayarları yapabilirsin.

Anladığım kadarı ile efektini direk video üzerine ekliyorsun. Bu yüzden tüm film boyunca görünüyor. Halbuki yeni bir layer oluşturup, o layerin duration bar'ın başlangıç ucunu efektin sahneye gireceği yere bitiş ucunu da efektin biteceği yere getirip efektini bu layer'a koyarak sorununu çözebilirsin. Bu oluşturacağın layer'ı blending modunu screen yapmanda da fayda var. Tabi screen kullanacağın için layer'in background color da siyah olacak.[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

canlı bir tutorial olmadıkça veyahut sesli bir şekilde anlatılmadıkça burdan sittin sene bu işi becermek zor.[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
RamsesII'ten abarmalar;
RamsesII, 14 Ağustos 2004 14:58 tarihinde demiş ki:

Öyle sübyan bulsam ben,var ya....
RamsesII, 18 Ağustos 2004 02:05 tarihinde demiş ki:
"Bugün bacım,yarın ihtiyacım"

Sosyal ağlarda paylaş

Eheh sizin anlattıklarınızdan bişey anlamadım kingpin haklı,yardım edenlere çok teşekkürler :) http://www.xtreme-is-back.com/tutorials_basics.html
Bu siteden videoları indirdim gerçekten çok harika anlatıyor göstererek,Keyframe olayınıda burda kaptım. Bu arada bi Allah'ın kulu keyframe'i sorduğumda "position'ın falan yanındaki kutucuklara basman lazım" demedi tesüf ederim :)[signature][hline]Zegard/Hibernia - Lancelot
Sosyal ağlarda paylaş

banamı dıyosun heh git kim sana boxer lı demıs oku ben yorum bıle yapmadım bu arada boyle laflar etmek yerıne bıraz yapıcı olup kavrayabıleme yardımcı olabılırsın

daha duyarlı kullanıcılar dan yardım ıstıyorum efm[signature][hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...