Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Epica

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Var mi üstüne hatun vokalli bir grup? Var mi üstüne gothic / senfonik metal yapan grup? Hi?

Simone'nin de hastasiyim, Epica'nin da hastasiyim simdi Feint calmaya basladi feci gaza geldim baslik acayim dedim valla siyiracam kafayi insan bu kadar güzel müzik yapar mi ya :/[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe
Penthesilea, Night Elf Avci / emekli
Ealos Tsaark, Bounty Hunter Alliance / ölü

Rewendor, 31 Mayıs 2005 01:43 tarihinde demiş ki:
Allah'ım yaratıyosun bari takip et....
Sosyal ağlarda paylaş

Valla aynısını ilk Nightwish dinlemeye başladığımda hissetmiştim. Bu tür gruplar böle insanı neşeye boğuyo eheh[signature][hline]nedanko, 08 Şubat 2005 23:31 tarihinde demiş ki:
Aşk bir elma şekeridir. Bitince sapı kalır..

[Bu mesaj Predator- tarafından 01 Haziran 2005 02:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya isin garibi bayadir dinliyorum, genel olarak topu topu 3 albümleri var cevire cevire dinliyorum hala ayni tadi aliyorum ya.

Abi söyle bir vokal olucak her seyi birakir müzik yaparim cidden.[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe

Sosyal ağlarda paylaş

yapma natural simdi naptin ya : ) Tamam cry for the moon efsane sarki
ama
feint
illusive concensus
sensorium
facade of reality

ve bilimum sarkisi, hatta her sarkisi efsane adamlarin[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe

Sosyal ağlarda paylaş

Epica tabiki : )

Aslinda bence tarzlari cok farkli, o sebeple Epica. Yani Nightwish bana Power a fazla kaymis geliyor ki Power en nefret ettigim metal türü oldugundan hoslanmiyorum Nightwishten. Böyle araya Power Metal'in bagrindan kopmus genclerin bagris cigrislari flaan griyor (bakiniz Siren) böyle tüm havasi kaciyor sarkinin : P

Epica for teh winz, ayrica Simone > Tarja[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe

Sosyal ağlarda paylaş

Epica yi cry for the moon dan başka şarksıını sevmedim diyebilirim.

Gothic Metal derseniz aklıma tek Theatre of Tragedy geliyor.

Penth yapma be tarja ile kıyaslama solistleri :) Tarja ortamı alır cıkar
[signature][hline]go2hell

[Bu mesaj go2hell tarafından 01 Haziran 2005 13:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 01 Haziran 2005 02:05 tarihinde demiş ki:
Var mi üstüne hatun vokalli bir grup? Var mi üstüne gothic / senfonik metal yapan grup? Hi?

Var.[signature][hline]A.K.T.I.F: Android Keen on Terran Infiltration and Fighting
T.A.B.L.E.T: Transforming Artificial Being Limited to Exploration and Troubleshooting
Sosyal ağlarda paylaş

bir kez epica tüm efsaneviliğine rağmen vokali nightwishin vokalinden daha genç, dolayısıyla daha az eğitimli olma ihtimali yüksek. (araştırmadığım için bu kadar sallayabilirim.) yine de sözler olsun, yarattığı etki olsun epica çok daha farklı nightwishten. nightwish her albümünde farklı bir tarz çalan benim fazla sevmediğim bi grup.
ama pos u beklerken dinlediğim o almora denen grup gayet iyi mesela, epicayı örnek alıyolar gibin. theater of tragedynin aegis albümü var sonra, cradle of filth in nymphetamine fix i var, within temptation var bunlar da gayet güzel. epica tek değil yani.[signature][hline]Up on the rooftops I feel alive-gratefully detached from the human hive.
Sosyal ağlarda paylaş

Therion mesela (aslında karşılaştırmak blie abes oldu), Dreams of Sanity mesela, Within Temptation. Ama bunlar direk senfonik tabii, işin gotik kısmıyla ilgilenmediğimden bişey diyemiycem. Epica da iyidir ama, severim, yanlış anlaşılma olmasın. :D[signature][hline]A.K.T.I.F: Android Keen on Terran Infiltration and Fighting
T.A.B.L.E.T: Transforming Artificial Being Limited to Exploration and Troubleshooting
Sosyal ağlarda paylaş

: ) valla bi WT bence yaklasabilir.
Therion dediginin Gothic'i mi kalmis zaten abi, adamlar bildigin Ankara Buyuksehir Belediye Orkestrasi : P[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe

Sosyal ağlarda paylaş

ahahah yok be çok iyi eserler var Therion'un yaptıgı. Seviyorum yani ben.

Bu arada Epica - Consign the oblivion albumunu an itibariyle indiriyorum yorumlarımla dönecem geri :)[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Soldat: [Fire] BlaCKDaGGeR

Sosyal ağlarda paylaş

internette pek araştırmadım ben gidip cd sini satın almıştım (korsan ankarada. Ayrıca the gates of oblivion albumunden sonra vokalleri fairyland( diye bi gruba geçti. Yeni vokalleri erkek. tarzlarında da değişiklik var. eski tadı vermedi bana yeni albumlerinde.
Ayrıca fairyland'ın bi albumunu milattan once yarım yamalık kazadan indirmiştim. cok hoşuma gitti benim.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

Consign the Oblivion albumunu dinledim

Walla en başta yadırgadım biraz yani hatta tarja'nın sesı daha bi hoş gibiymiş gibi geldi sonralara dogru gayet güzel gelmeye basladı(yani albumun ılerkı parcalarında)

Gayet güzel grup, albumude begendım genel olarak baymadı yani[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

the gates of oblivion dur doğrusu. bence tarja ile Elisa C. Martin yani fairyland'ın vokalinin sesleri cok farklı. tarja soprano, elisanın ise klasik muzik altyapısı yok sanırım tarja gibi. doğrusu biyografisini bulamadım onun. Ama onun havasıda bi başka tabiki.
fairylandın offical sitesi http://www.fairylandmetal.com/[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.

[Bu mesaj Endoret tarafından 01 Haziran 2005 23:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben tapıyorum şahsen de topu topu 3 alümü var demişin nerde 3 albüm ya?[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Endoret, 01 Haziran 2005 23:07 tarihinde demiş ki:
the gates of oblivion dur doğrusu. bence tarja ile Elisa C. Martin yani fairyland'ın vokalinin sesleri cok farklı. tarja soprano, elisanın ise klasik muzik altyapısı yok sanırım tarja gibi. doğrusu biyografisini bulamadım onun. Ama onun havasıda bi başka tabiki.
fairylandın offical sitesi http://www.fairylandmetal.com/

Gayette albumun adı Consign to Oblivion, Bu arada Elisa yi nerden kattın merak ettım dogrusu, hani Epica'nın vocalinin adı Simone Simons'da ondan.

bi bak buraya sen

Bu arada tarjadan daha guzel gıbı simone :)[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 01 Haziran 2005 05:37 tarihinde demiş ki:
Epica tabiki : )

Aslinda bence tarzlari cok farkli, o sebeple Epica. Yani Nightwish bana Power a fazla kaymis geliyor ki Power en nefret ettigim metal türü oldugundan hoslanmiyorum Nightwishten. Böyle araya Power Metal'in bagrindan kopmus genclerin bagris cigrislari flaan griyor (bakiniz Siren) böyle tüm havasi kaciyor sarkinin : P

Epica for teh winz, ayrica Simone > Tarja

seni hayattan banlıyorum.[signature][hline]just g3nk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...