Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydu İnternet?

wraog

Öne çıkan mesajlar

Aylık sınır veriyor Superonline. Ben o limiti iki filmde zaten bitiriyorum :), O yüzden mantıksız ama araştır derim yurtdışı servisler var ki ilk kurulumda alman gereken aletler harici (fiyat konusunda) Türkiyedeki tüm sevis sağlayıcılardan daha iyi ve limit falan olmadığı gibi min. 2Gb'ı garanti ediyorlar. Download'da yani.. (Kullanıyorum ve çok memnunum, benim kullandığım aylık ücreti 150 ml. a geliyor.)
Sosyal ağlarda paylaş

firma sayısı artınca onlar biraz değişti tabi
artık 3000 dolarlar söz konusu değil, hatta net iletişimin kurulum ücretsiz falan

http://www.viasat.netiletisim.net/

eğer sadece ve sadece download, surf, upload falan yapacaksanız çok iyi, ama tabi bulunduğunuz bölgede kablonet, adsl falan yoksa, çünkü maliyeti ne olursa olsun hâlâ diğerlerine göre çok yüksek

ama eğer ben bi de oyun falan oynarım online diyosanız kesinlikle unutun, bu konu daha önce çoook tartışıldı burada zaten, 3 ayrı uydu sistemini kullandım zamanında ve hepsi de online oyunlarda en az 500 ping/gecikme ekliyolar mevcut hızınıza[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

çok zaman geçti üzerinden
fiyatlar bir anlam ifade etmeyecek
kullandıklarımın hepsi tek yönlü sistemlerdi, yani download uydudan gelirken upload telefon hattındandı ve bu da telefon faturasında en ufak bir azalma sağlamıyo

aynı anda kablo/adsl+uydu kullanılır mı? bilmiyorum ben de bunu merak ettim ama adsl için zaten böyle bir şey mantıksız olurdu, kablo da fena değil eğer bant genişliği yüksekse, yani neden bir de uyduya para verilir? bence verilmez

o zamanlar yoktu çift yönlü uydu iletişimi, ama 300 k/sn hızına çıktığımı biliyorum uydu downloadu ile, bu 1mbit adsl'den bile 3 kat hızlı nerdeyse ama download sınırlaması, bilmemkaç mb için bilmemkaç dolar daha vs uygulaması falan işi tamamen alakasız bir boyuta çekiyor

bulunduğunuz yerde internet imkanı hiç yoksa, mesela dağ başındaysanız, buna ihtiyacı olan bir firmaysanız eyvallah da ben ev kullanıcısının uydu iletişimini seçmesine bir neden göremiyorum açıkçası, şurda nerdeyse büyük çoğunluğumuz internet üzerinden oyun da oynuyor ve uydu iletişimi de o oyunları sevmiyor söylim :)[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

STAR PRO1 ile;
• Internet Erişimi
• Intranet ve Extranet
• Virtual Private Network (VPN)
• Multicasting
• Uzaktan Eğitim
• Dosya Transferi
• Video Konferans
• Dijital Media Streaming yapılabilmektedir

+ Limitsiz
Ama Max 2048 hızı diyo.
Yani uydu alıyosun bari 5mbit falan olsun.
Superonline o Kısıtlamayı uyduyu meşgul etmemesi için koyuyor diye duymuştum.Ama nekadar doğru bilemicem.[signature][hline]
_o_ _o_ _o_ _o_
..| ....|.....|.....|
./ ./ ../ ../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..