Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metallica - One

elvyn

Öne çıkan mesajlar

said:
sirnaber, 30 Mayıs 2005 23:35 tarihinde demiş ki:
e iyi de yani, adam kötü baterist olmuş olmuyo ki sen hepsini çalabiliyosun diye? pink floyd'un da bütün şarkıları nı çalabilir herhangi bi baterist. nick mason kötü baterist mi? hiç zannetmiyorum, önemli olan zaten müziğe bi katkıda bulunmak, çaldığın tarzı iyi yorumlamak, ona uygun ritmler çıkarmak. yoksa dana gibi çalmışsın ama dandik besteler yapmışsın, hiçbi anlamı yok..

kendini geliştiremeyen baterist kotu bateristtir abi bence. çunku bi yerden sonra tıkanıyosun ve kendini geliştirmek çok zorlaşıyor. benim o noktaya gelmeme daha çok var ama lars o noktada takılmış bi baterist bence. Nick Mason ama bence larsla kıyaslandıgında bence daha iyi bir bateristtir. o alto ataklarıyla o ruhu yakalamak hala da zordur ve zilleri cok iyi kullanır. ama zaten o amcanın hiç daha iyi çalma kaygısı olmadıgı icin hakkında daha fazla da yorum yapmak saçma olur.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Burda kimsenin Ian Paıce hakkında konusmasını istemiyorum! :) (O başlı başına bir tarihtir!)
Gelelim lars konusuna, sayın elvyn cnm kardesim, dojorele katılıyorum o sölemişte bide şu vardır. "Sen" Larsın çaldığı gibi onun kendi bestesi olan herhangi bir metallica şarkısını onun gibi mukemmel çalabileceğine inanıyorumusun? Sen o adamın tekniklerini bile bilmiyosundur... Güzel bir örnek veriyim! :) Öncelikle adam twinde bildiğin gibi ustadır o adam butun tek kick vuruslarında iki ayağını kullanır yani senin L yaptın yerde o L-R yapar (genellikle konserlede şov amaçlı ama tabi her konserinde diğil hemen itiraz etmeyelim!(:) Soracıma hadi senin onun gibi mükemmel çalman konusunu geciyorum kendi çapında eğlencen ama, sen o adamın Mtv Icon Metallica konserindeki en sonda çıkıyolar bi kaç şarkı arka arkaya çalıyolar senden şarkıyı diğil sadece ritmini atmayı başarmanı istiyorumki sen daha okadar tiwn kullanamıyosun :) Bide gelmiş çalarım diye geciniyosun, kaldıki şimdi kimse başkasnın şarkısını onun gibi çalamz diye bi idda atarsan diye diyorum adam kötü bi baterist olsa isim yapabilirmiydi? Ama tabi burda tartıstığım insna 3 gün önce Mike Portnoy içinde enteresan şeyler sölemekteydi...[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...
Bi konuda chiptechin attığı msgın altında şu yazıyordu;
[Bu mesaj Alexi_Septimus tarafından ayar verme sebebiyle değiştirilmiştir]

[Bu mesaj obacan tarafından 30 Mayıs 2005 23:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası bek dinlemedim saint anger albumunden şarkılar ama adamın attığı ritimleri "onun gibi" çalmak bile kolay diğilken millet çalarım ederim lars bateri çalıyosa ben kralım gibin şeyler diyo ben ona bozuldum yani :) Hem adamın kendini geliştirmeye bence daha gereği yok çünkü şuda vardır bahsettiğimiz adam 50lerinde sahneye çıkıp genclere çok klas bi darbe vurmus halada vuran bi insandır :) Adamın bateri başındaki hareketleri çok süper bi tarz bence :)[signature][hline]Blind Guardian
Sosyal ağlarda paylaş

Ama şunuda sölemeden gecemicem siz dersenizki adam hep aynı ritimleri atıyo aynı sesi alıyoruz biz belkide haklı olabilirsiniz öle butun şarkılarını dinlemedim ama aynı olsa bile sanırım bu tarzın kısıtlılığıdır :)[signature][hline]Blind Guardian
Sosyal ağlarda paylaş

said:
obacan, 30 Mayıs 2005 23:49 tarihinde demiş ki:
Burda kimsenin Ian Paıce hakkında konusmasını istemiyorum! :) (O başlı başına bir tarihtir!)
Gelelim lars konusuna, sayın elvyn cnm kardesim, dojorele katılıyorum o sölemişte bide şu vardır. "Sen" Larsın çaldığı gibi onun kendi bestesi olan herhangi bir metallica şarkısını onun gibi mukemmel çalabileceğine inanıyorumusun? Sen o adamın tekniklerini bile bilmiyosundur... Güzel bir örnek veriyim! :) Öncelikle adam twinde bildiğin gibi ustadır o adam butun tek kick vuruslarında iki ayağını kullanır yani senin L yaptın yerde o L-R yapar (genellikle konserlede şov amaçlı ama tabi her konserinde diğil hemen itiraz etmeyelim!(:) Soracıma hadi senin onun gibi mükemmel çalman konusunu geciyorum kendi çapında eğlencen ama, sen o adamın Mtv Icon Metallica konserindeki en sonda çıkıyolar bi kaç şarkı arka arkaya çalıyolar senden şarkıyı diğil sadece ritmini atmayı başarmanı istiyorumki sen daha okadar tiwn kullanamıyosun :) Bide gelmiş çalarım diye geciniyosun, kaldıki şimdi kimse başkasnın şarkısını onun gibi çalamz diye bi idda atarsan diye diyorum adam kötü bi baterist olsa isim yapabilirmiydi? Ama tabi burda tartıstığım insna 3 gün önce Mike Portnoy içinde enteresan şeyler sölemekteydi...

obacan allahaşkına sktr git ya sen şimdi bir filmi eleştiren sinema eleştirmenine diyorsun ki "sen once boyle film çek de sonra konuş". Bu ne demektir. Her cumlen ayrı bir inci, ayrı bir got edilme potansiyeli var. Bak onceki mesajda ne demişim larsı metallica grubunun bir uyesi olarak degil lars ulrich olarak al. Eger Lars Metallicada olmasaydı bence bi bok da olamazdı açıkça soyleyeyim herhangi bir baterist kadar olabilirdi ancak. Şimdi can arkadaşımızın verdigi larsın super teknigine dikkat ediyoruz. lars L yerine L-R yapıyor. yeah tamam artık lars bitirmiştir olayı lars çozmuştr L-R yapıyorsa dememi mi bekliyorsun? Bi de gelmiş bana artistik çekiyosun ordan sadece o ritmi atmanı istiyorum sen o kadar twin kullanamıyosun bi kere. bana 2000 metronomda twin gidiyorum diye hava atma ya lutfen yani. twin kim icad ettiyse onun da kotune koyayım twin çıktı mertlik bozuldu boyle can gibi adamlar bateristler çıkıyo işte ben 10000 metronomda twin gidiyorum hava atıyolar :p (gulucugu de eksik etmeyelim ki sonra kavga çıkmasın :p)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Yokla bende çalamıyorumda ordan şeettiydim ben :) Ayrıca Metallica olarak ele alcak olursan adamın her şarkıda yeri büyük :) Metallica diğilde tek başına ele alcak olursan adamın tekniği süper RL işte olay bitmiştir :D Bu arada harbi Mtv Icon Metallicanın sonunda adamların çaldığı şarkının girişindeki twini bende çalamıyorum :( Bozuk ritim rulazz demişi adam şovunu yapıyo bariz ehue :)
Bi ironide benden :horace:[signature][hline]Blind Guardian
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bozguna uuradım :) Evet yaşasın lars :P
Evet... Bu arada harbi doru diyosun adamın solo çalışması yok tabiki de adamın çalışına bakarak dediydim ben.. :)[signature][hline]Blind Guardian
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lord_elvyn, 31 Mayıs 2005 00:01 tarihinde demiş ki:
şimdi bir filmi eleştiren sinema eleştirmenine diyorsun ki "sen once boyle film çek de sonra konuş".

iyi de senin boyle bir iddian vardi az once, onun calabildigi herseyi calarim seklinde? spielberg un cektigi her filmi cekerim demek gibi bisiy bu da.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw bosu bosuna tartısmıssınz varya... lars cok ktu baterist dienlerle bi gun bi studyo yapalım verelim ellerine bagetleri bakalım napıolar:) diosanız bizim hc ders almıslıımız yok... bn size bi ders ayarlıım 1 yıl gidin oraya.. 1 yıl sonra bakalım napıonz... :)[signature][hline]ilex globus... gustus abs æther.. amen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...