Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben yaptım, güzel mi? : FA Emlak

McsPeyn

Öne çıkan mesajlar

www.faemlak.com
Daha önce otomobille ilgili sitelerini yaptığım firmanın emlak sitesi.
Şu aralar alan adı ile ilgili biraz problem yaşandığı için bu adresten erişiliyor.
Sitenin biraz içerik eksiği var, FA Emlak çalışanları bana gerekli yazıları göndermemiş durumdalar.
Renkler, tasarım, kullanışlılık falan nasıl?
Yükleme süresi nasıl, host iyi mi? vs..[signature][hline]Unique|MF (eski) >> CS ---- Wololo (yeni) >> CS ---- Padaone >> Sanane (JK2)
Celeis >> Elan Realms (UO) ---- Celeis Sirion >> Dark Venue (UO)
Webmaster >> www.FAOTO.com ---- Hayatına çeşni kat!

[Bu mesaj Popeye tarafından 29 Mayıs 2005 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
yükleme süresi biraz yavaş ama onun dışında hiç fena olmamış..[signature][hline]===> orc_lord <===
orc_lord in melancholy (day 49)
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
Pati Pet
PLAYINGARENA
*Başta kuşu,tavşanı ve balıkları öldüğü için yas tutar*

Sosyal ağlarda paylaş

Yok :D
Yıllar önce gaza gelip Gülçin Internet Cafe diye bi yere yaptırmışlar, şimdi ulaşamiyoruz adamlara. Daha geçen gün ben firmanın bürosundayken telefon geldi adam 5 milyara olan evi gezmek istiyorum falan dedi.
Tripod da öyle güvenlikli yapmış ki saolsun hiç bi şekilde şifreyi geri almaya yanaşamadım bile..
Sosyal ağlarda paylaş

diğer yaptığım site olan faoto.com'da da çok renk kullandığım için eleştirilmiştim, ortasını bulamıyorum sanırım :)
Mavi ağırlıklı ama sitede oldukça sarı ve kırmızı da bulunmakta. Ama arkaplan, önplan ve yazıların renkleri mavi olunca fazla mavi demekte haklısın sanırım.
SS alıp Photoshopla biraz renklerle oynadım ama güzel bir sonuç elde edemedim açıkçası..
Sosyal ağlarda paylaş

site compact , düzenli ve düzgün erişimli .. herşeye hızlı ve kolay ulaşılıyor .. sanırım pro bir webdesigner olarak renk işini firma ile konuşarak seçmişsindir , firmanın süpervizyonu altında logo yada bakılarak daha şirin/içten bi designa gitmişsin..
kafama takılan 2 nokta var ..
1)inactive header'ların kırmızı olmasi ( tüm sitede mavi tonlari var , inanılmaz göze batıyo , koyu mavi seçsen ??? )
2)arka plandaki baklava desenli wallpaper , anladiğim kadari ile şirketin logosundan yapmişsin .. güzel de olmuş ama renk seçimi (bence) yanlış .. yani mavi bir siteyi yine yaklaşik renklere sahip bir arka plana koyarak sitenin kendisinin ortaya çıkmasini önlemişsin .. acaba oralardan bişey çıkacak mı diye üzerine klikleyesim geldi ..

neyse umarim iyi bi fikir verebilmişimdir :)[signature][hline]benimde mi düşüncelerim olacakti ,
bende mi böyle uykusuz kalacaktim ?
sessiz sedasız mı olacaktım boyle ...(Orhan Veli)
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle zaman ayırıp birşeyler yazdığınız için teşekkür ederim.
said:
hired_gun, 06 Kasım 2004 12:05 tarihinde demiş ki:
1)inactive header'ların kırmızı olmasi ( tüm sitede mavi tonlari var , inanılmaz göze batıyo , koyu mavi seçsen ??? )
2)arka plandaki baklava desenli wallpaper , anladiğim kadari ile şirketin logosundan yapmişsin .. güzel de olmuş ama renk seçimi (bence) yanlış .. yani mavi bir siteyi yine yaklaşik renklere sahip bir arka plana koyarak sitenin kendisinin ortaya çıkmasini önlemişsin .. acaba oralardan bişey çıkacak mı diye üzerine klikleyesim geldi ..
Sana sitenin şekilsel tasarım aşamasını göndermek isterdim :)
Önce arkaplan beyaz olacaktı üzerine lacivert sarı kırmızı çalışıcaktım. (afişlerde kullanılan renk) Daha sonra lacivertin oraya yakışmaması üzerine kaldırdım. Afişlerde ve her yerde bulunan sarı renkli FA Emlak yazısı(sarı kalması gerekiyordu) ortada kalınca arkaplan mavi oldu. Arkaplan mavi olunca her şeyi yeniden ayarlamam gerekti. Normalde yukarda maskotun bulunduğu kısım yeşil olacaktı ama orda çok cırtlak kaçtığından koyu mavi tercih ettim. Orası koyu mavi olunca şu an kırmızı olan düğmelere bir renk kalıyordu: Kırmızı.
Bu hali şu açıdan iyi oldu: Sitenin asıl amacı gayrimenkul aramak-bulmak. Diğerleri sitenin boş gözükmesini engelleyecek asla girilmeyecek gereksiz kısımlar. Site yüklendikten sonra başka bir sayfaya bak, sonra FA Emlak sayfasını açtığında ilk olarak "Gayrimenkul Ara" düğmesinin dikkat çekeceğini fark edeceksin. Tesadüfen olan kullanışlı birşey.
Şu an üzerinde çalıştığım olay eğer ana sayfada 60snden fazla durulursa ortadaki içerik gidecek ve oklar hızlı aramayı ya da ayrıntılı aramayı gösterecek.
Gene 60sn bişi yapmazsa "Gülüm galiba sende Flash yok, alttaki linkleri kullan" diyecek. Gene bişi yapmazsa kullanıcı otomatik olarak ayrıntılı arama sayfasına gönderecek.

said:
yevaud, 06 Kasım 2004 14:33 tarihinde demiş ki:
bence güzel ama üstteki butonlar biraz büyük ve bir şirket için gerekli ciddiyetten yoksun gibi ?

"Ciddiyetten yoksunluk" konusunda haklısın. Çok yuvarlak hatlara sahip. İlk tasarladığımda köşeli ve bulunduğun bölüme göre renk değiştiren bir menüydü. Daha sonra sadece arama bölümünün kullanılacağını düşündüm. Büyüklük de düğmedeki resimlerin varlığı yüzünden. Bence de gereğinden büyük ama böyle olması gerekiyor. Dinamik, normalde küçük üzerine geldiğinde büyüyen bir tasarım daha hoş olurdu ama yurdum insanının bilgisayarı P4 değil..
Sosyal ağlarda paylaş

site gayet guzel ve hızlı acılıyor. ayrıca o surekli aynı siteye bakmaktan site dandik geliyo demişsin aynısı bana da oluyo daha sitenin dizaynını bitirmeden o dizayndan sıkılıp baska dizayna geciyorum ya da yaptıgım dizayn ancak 1 hafta dayanıyo :). sen bozma siteni gayet guzel sadece uzerinde oynama yap.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...