Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Priest statlarını nasıl vermeli?

Lonely

Öne çıkan mesajlar

Bugün öüle saatlerinde bu konuyla ilgili bir tartışma olmuş. Bu konunun kapanması için elimden geldiğince bu konuda bilgi vermek istedim...

Aura Priest INT ve STR basar. Level 60 olana kadar STR 108 INT 168 yapıp kalan statlarını vermeden saklaması ve gerektiğinde HP ye vermesi makbuldur...

Battle Priest STR basar. Holy/Heal olması makbuldur.

Healer Priest'in skilleri çok fazla mana yediği için INT basması makbuldur...

Holy Priest ikinci skilline göre statlarını kendisi ayarlamalıdır.

Kısaca açıklaması böyle. Bir yanlışım varsa lütfen tartışma çıkartmadan düzeltiniz..

Saygılar....[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Nick : Lively (Leader)
Clan : The_Others
Allies : Academy & The_Hunos
Server : Ares

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]
Sosyal ağlarda paylaş

doğukan adaşız seninle
fatih bence en iyisi full strboş yere sonradan stat sıfırlamaya gerek yok baştan str abanacaksın eğer dersen yok ben hiç action istemiyorm oyunu buff ve heal yaparak geçireceğim dersen int'e vereceksin ki yüksek lvl zırhlar giyesin prist wariordan sonra en iyi defanceye sahiptir[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

en baştan full str abanırsan int düşük kalır.. bu sefer apos - harpy yapamazsın. çünkü manan düşük kalacağı için heal veya buff verirken yarıda manan biter.. millet yatar. bu sefer insanlar seni partiye almaz..

Bana göre en iyi kasma şekli şu :

Level 60'a kadar : Aura / Heal (168 INT 108 STR)

Level 60-62 : Heal / Aura (Geriye kalan yaklaşık 39 stat pointi INT e vererek)

Level 62+ : Holy / Heal (Full STR)

Benim düşüncem böyle. Ama herkes kendi charını kendi kasar ve kendi karar verir.[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]
Sosyal ağlarda paylaş

priest eğer cursed priest olacaksa +6 paldron ne istiyorsa o kadar int ve str basar chitin için 170/100 dür bu +7 için 172/102 dir silah olrak sword of beast mi death mi hangisiydi hatırlamıyorum hp bonus veren bi unique item onu kullanır eğer shell giymek gibi bi niyeti yoksa (paldron diğerlerine genelde yeter 172/102 bi de pad e yetmez herhelde paldron 176 int istiyo +1 de) kalan tüm statları hp ye verir üzeri full +6/7 hp bonus olur amaç base hpyi tavana vurdurmaktır verebildiği kadar hp verir ulaşmak istediği lvl e kadar buff /heal gitmesinde yarar vardır sonra clan ın ihtiyacına göre ister aynı kalır ister heal/debuff yada debuff /heal olur yannız dikkat edilmesi gereken 57 debuff 45 heal in hem torment (alan a defans düşüren büyü atmak ) hem de 1920 heal sağlamasıdır eline de sağlam bir kalkan bulmalır dagger defence veren tercih sebebidir fp 25 dagger defence ıda unutmayalım spear defence fp pek tercihim değil atağ 100 civarı azaltıyo olmasada olur .62 den sonra isterse full str priest a dönebilir action için ( item gereksinimleri aşagıda) gitmek istediğin lvl e kadar kasması en kolay şekilde gitmek en mantıklısı sonra 50 mil civarı bi paraya reskill re stat yapılır kasması en kolay ban göre buff heal ve int priest tır . yok ben illa battle kasacağım diyorsan dişi karakter seçip tüm statlar str ye verilmelidir lvl 45 te tek başına dts kesecek düzeye ulaşırsın ayrıca apos ve deruda vazgeçilmez eleman olursun hem buff verip hem 1500 -1700 vuran adam kolay bulunmaz %150 atack skill i ile lvl 55 ler civarında 1000-1200 vurabilirler armorlarının +7/12hp olması faydalıdır goblin paldron ve pad giymek bence ii fikir diğerleri hp bonus helmet mutlaka dagger defence (cz için lvl kasarken hp) partini bufferının buff seviyesine göre str armorda giyebilirsin lvl 60 a kadar en iyi silah mace dir large breaker çok bulunan pek te pahalı olmayan bi silah rare item olarak çok geliyo mp absorbed falan bulabilirsen large hacker ve totemic clup da vazgeçilmezler arasında lvl 60 dan sonra tabiki bulabildiğin en iyi çift el sword priest macro yapabiliyormu bilmiyorum warior gibi eğer yöntemini bulursan iyi bir 1 handed sword ve impact da iş görür epey jewelery ye gelince bence en iyileri lupus pendant ,belt of str yada iron belt iron belt tercihimdir 30 ac ve bisürü defans yüzünden +9 str küpe yada iron earing (10 hp 100 de can verir ) yüzük diamond ring yada ring of life dır . bu oyunda herşey item a bakar yeterli uniq item ve 300 ac ile hiç de yadsınamıyacak defansın olur o kadar da paper olmazsın dagger defence mutlaka bulman gereken şeydir yoksa 3000 hp olsa bile işin çok zor ama adam a torment attıktan sonra yaklaşık olarak 1000 800 arası vurursun karrşına party bile çıksa birini alırsın en az pad ve palduron u goblin giymek bi miktar resist sağlar sana buna light ile stun olmanı/ice ile yavaşlamanı bi miktar engeller . yani anlıyacağın priest ı nasıl gideceğin sana kalmış seç birini ve başla kasmaya kolay gelsin .

[Bu mesaj XANTOR tarafından 29 Mayıs 2005 20:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca healer ın fazla int vermesi gereksiz fazla int sadece oturuken mana nın hızlı dolmasını sağlar ayaktaki doluş lvl in ile ilgilidir sonuşta pot içerek dolduracaksın mananı priest ın amacaı eğer cursed priest ise ölmemektir (cz için) onun için maz hp lazım istersen pvm partilerde int bonus takarsın ayrıca battle ın manasının yetmediği falan da yok pot içiyosun oluyo bitiyo 960 lıklardan buff yaparken zaten 57 den sonra party buff var heal yaparkende 480 lik mana kullanıyorsun tamam çok sık içebilirsin ama o kadarda olsun 400-500 şişe taşırsın yanında hem apos deru da millet pot verir sana healer isen
Sosyal ağlarda paylaş

said:
XANTOR, 29 Mayıs 2005 20:30 tarihinde demiş ki:
ayrıca healer ın fazla int vermesi gereksiz fazla int sadece oturuken mana nın hızlı dolmasını sağlar ayaktaki doluş lvl in ile ilgilidir sonuşta pot içerek dolduracaksın mananı priest ın amacaı eğer cursed priest ise ölmemektir (cz için)

nasıl yani?
sen ne demek istediğimi anladığına eminmisin? INT i düşük bırakırsa manan az olur ve party buffun açılmadığında herkese tek tek buff verirken çatırt diye manan biter. sonra pot iç heal ver pot iç ac ver.. bu sırada harpyde isen provoker lure yapmaya gider. ona yetişemezsin yatar. bir sürü sıkıntı...

bu sırada belirli cümlelerden sonra enter tuşuna basarsan yazılarını çok daha rahat okuruz. İlk yazdığından hiç bişey anlayamadım :([signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Sosyal ağlarda paylaş

Aura veya özellikle Heal isen INT yüksek olacak, manan yüksek olacak. 1920 heal 960 mana yiyor biliyorsundur sanırım...

Boss keserken ikide bir pot mu içeceksin? Sen pot içip manan dolana kadar HQ kesen warriorun 5 kere yatar..[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Sosyal ağlarda paylaş

valla oynadım lvl 55 civarı battle dım 1700 mana vardı boss keserken int bonus giyerim ayrıca buffer ın heal i 1920 olmaz o yüzden de tankı heallemez ayrıca int bonusla 2000 civarı mana herkeze buff atmaya ve heal yapmaya yeter denedim biliyorum pot içeceksin sadece arada hiç de zor olmuyo yapılıyo gayet rahat bizat oynadım diyorum yani hiç bir zorluğu yok ne apos ta adam yattı ne harpyde apos ta ac vermediğin için sorun yok zaten harpy dede rb rs iki yada 3 turda bir yapılıyo warioruda yolda yakalıyosun zaten geri dönerken o da sorun değil gayet kolay oluyo sorunsuz :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben bufferin heallemesinden bahsetmiyorum.
1920 heal in manasını yanlış yazmış olabilirim.

Ama "healer yada bufferin INT basmasına gerek yok" diyen birisi hemen oynadığı priest charını bıraksın. Yazıktır.

Xantor lafım sana değil yanlış anlama.. Genel konuşuyorum.. Herkese bu lafım...[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Sosyal ağlarda paylaş

Cz de yada savaştasın, adamı yada partiyi healliosun. Ölmicem diye korkudan paso HP vermişsin INT ezik kalmış. Tüm parti kafasına 2 nova yemiş. Party heal atıp hepsine tek tek cure discease atacaksın... Eğer INT ezikse 8 kişilik partiden 2 yada 3 kişi anca kurtulur.. O verdiğin HP lerde boşa gider.

Sen zaten healersin. Healer demek başkalarının canını koruyan priest demek. Oyunda herkesin muhtaç olduğu birisin demek. Ölmekten korkup full HP vermek parti elemanlarına küfretmekle eşdeğer. Yanında 960 lık mana pot taşırsın bişi oldumuydu asılırsın pot a.. Manan yüksek olduğu içinde en lazım olduğu yerde manan bitmez.

Priestin cz ve savaşta mana pot içmek yerine hp pot içmesi makbuldur... Ne kendin yatarsın ne partindeki adamları. Öyle bi zaman olurki arka arkaya 2 kere party heal atman ve bu party heallerin arasında herkese 1 kere full heal atman bile gerekir. Ezik INT le bunu nasıl başaracaksın?

Anlatabiliyormuyum?[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Sosyal ağlarda paylaş

XANTOR 1-2 mesaj öncede söylemiştim. İlk yazdığın yazıdan bişi anlamadım. Sadece anladığım kadaıryla yorum yapıyorum. :-)[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Sosyal ağlarda paylaş

bak tekrar anlatayım o zaman biraz gerginsin galiba
bugünforumda olanlardan ondan böyle agresif yazdığını düşünüyorum
eski yazılarım böyle agresif değil
şimdi priest 2 ye ayrılıyor ya sen healer olacaksan zaten cursed priest olmaya mecbursun
eğer shell giyeceksen zaten int tavana vuruyo 176 + 1 i için
lvl 57 yim 170 int ile 3500 manam var şu an healer da olsam her şeye yeter zaten eğer battle olacaksan healer olamazsın bu konuda anlaştık umarım
fazladan int verirsen hp çok düşük kalır ve bi parasite ile çok çabuk yatarsın unutma priest ilk kesilecek kişidir kafasına iki nova düşen adam da kendidi pot içsin biraz da party heal sanırım 1920 mana istiyo ona da 3500 mana yeterli diye düşünüyorum
ayrıxa battle priest olupta 57 debuff/45 heal verip çok rahat tank healliyen gördüm
bu benim düşüncem ben armorum gereksinimden fazla int vermem
bi screen shout görmüştüm adamın buff sız 3360 hp si vardı ve healer dı 3500 civarıda manası vardı
mana soul içmek çok fazla bi zaman almaz zaten içer içer heallersin şimdi bu adam int bassa 1500 civarı hp si olur o da çok kolay yatması için yeter
ben int yerine açıkça max hp vermeyi tercih ederim bu tercih ve benim önerim bencede gayet mantıklı 3 asas sana dalarsa zor kurtulursun 1500 base hp ile ama 3000 hp sana gayet yeter
hem arada mana içmek o kadar zor olsa barbarlarda int basardı 300 mana yiyor scream 2000 manan oluyor
denedim hem kendi char ımla hemde arkadaşın charı ile ark char bp şu an 1920 heal hiç zor olmuyo tank heallemek healer la hiç oynamadım ama 3500 mananın yeteceğine eminim
fazladan verdiğin 40 int sana herhalde 600 civarı fazla mana sağlar gibime geliyo ve şu ana kadarda master olup da armor gereksinimden fazla int veren dutmadım sen duyduysan söle hiç bi priest ss inde armor gereksiniminden fazla int yoktu
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar o kadar çok şey yazıldıki sonuçta benim gibi oyuna bu karakterle başlayan arkadaşlar için daha sade bir dille kısaca hangi skilleri kaçınca lvl e kadar vermek daha uygun olur ...kısa ve net olursa çok seviniriz....
şimdiden hepinize çok teşekkür ederimmm.......
Sosyal ağlarda paylaş

Benim fikrim... :

Aura Priest : INT ve STR basar. Level 60 olana kadar STR 108 INT 168 yapıp kalan statlarını vermeden saklaması ve gerektiğinde HP ye vermesi makbuldur...

Battle Priest STR basar. Holy/Heal olması makbuldur.

Healer Priest'in skilleri çok fazla mana yediği için INT basması makbuldur...

Holy Priest ikinci skilline göre statlarını kendisi ayarlamalıdır.

İlk mesajımda da yazmıştım, bu başlığa atacağım son mesajımada yazayım dedim...[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Sosyal ağlarda paylaş

herkezin fikrine saygı duyuyorum ama +6 paldron 170int 100 str istiyor +7 172 int 102 str goblin giyerim diyorsan chitin onun requirement ını bilmiyorum olabilir shell giyeceksende +1 i 176 int istiyor ona göre ayar çekin int /str /hp nize seçim sizin arkadaşın dediği gibi healer için daha fazla int verebilirsiniz yada daha çok hp için hp verirsiniz seçim sizin ölçün tartın karar verin öneriler böyle seçim sizin

tekrar yazarsak bp ler için 70 veya 72 int ( +6/+7 palduron için) goblin giyer ve erkek char açarsan onun gerektirdiği kadar int bas sanırım 2yada 4 daha az

cursed priest için 170 int 100 str (+6 chitin palduron için +7 yapacaksan 2 şer ekle )

shell giyeceksen +1 i 176 int istiyor kaç str istiyor bilmiyorum +6 sı 186 int ister ona göre ayarla

kalan statları int veya hp ye basmak senin seçimin bu kadar tartıştık 2 öneri var istediğini seç

takılar ve armor önerileri yukarıda yazıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...