Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

600-800 Euro'ya elektro gitar - Alsam alsam ne alsam..

Mirage

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

1.5 yıldır elektro çalıyorum. 200 euro'ya yamaha pacifica 112 almıştım, strat kopyası. H/S/S manyetikler. Rosewood klavye, alder body falan filan. Amfli de 15w fender frontman. Ama efenim artık bunlar bana yetmiyor.

Her ne kadar hala pek iyi çalamasam da, gitarın ses tonunu beğenmediğim için hiç motive olamıyorum. Zaten son zamanlarda world of warcraft'tır şudur mudur derken epeydir ihmal ediyordum gitarı. Bu süre içinde epey para biriktirdim. Gitar için 600-800 euro gibisinden bir para birikti. Şöyle güzelinden bir şeyler alıp uzun süre onla idare edeyim diyorum.

Ama ne alacağıma hala kesin karar veremedim. Çaldığım belli bir tür yok. Jazz'dan pop'a, gothic'ten metal'e her şeyi dinliyorum ve çalmaya çalışıyorum. Ama ağırlık thrash metal / hard rock / klasik rock gibi. Ama alacağım gitarın belli bir türe fazla yoğunlaşıp diğer türlerde kötü performans vermesini istemiyorum.

Uzun süre inceledim sanırım ibanez rg1570 alacağım. Guitarbargains.com 'da 600 euro. 40 euro'ya da Almanya'ya yolluyorlar, zaten Almanya'da olduğum için sorun yok. :p Gitar şöyle:

* 3pc Wizard neck, Prestige
* Basswood body
* Jumbo frets (24 fret)
* Edge Pro bridge
* IBZ V7 (H) neck pu
* IBZ S1 (S) mid pu
* IBZ V8 (H) bridge pu

Var mı başka önerileriniz? 600-800 dedim diye illa 800 lük gitar aramayın. Daha ucuz ya da daha pahalı da olabilir. Varsa gitarlar hakkında yorum / kayıt falan da yaparsanız sevinirim. Teşekkürler..[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]

Sosyal ağlarda paylaş

Ya o dediklerininle rg1570 arasında 3 fark var. Renk. Inlay ve Manyetikler.

Açıkcası rg1570'in rengini ve sade inlay'lerini daha çok seviyorum. Manyetikler için de 100 euro farka değer mi bilmiyorum. Rg1570 kullanan bir arkadaş değmez demişti, zaten ilerde iyice ilerletirsem nasıl olsa değiştireceğim o yüzden 100 euro farkı vermek istemiyorum. Başka başka?[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]

[Bu mesaj Mirage tarafından 28 Mayıs 2005 19:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 28 Mayıs 2005 19:21 tarihinde demiş ki:
...zaten ilerde iyice ilerletirsem nasıl olsa değiştireceğim ...

boyle diyorsan bana sorarsan alma daha. bekle biraz, 1500+ hatta 2000 euro civarlarinda birsey al ki aldigina degsin. diger turlu yenisini almak istediginde simdi harciyacagin 600 euro money down the drain yani...[signature][hline]sushi.
Sosyal ağlarda paylaş

http://forum.paticik.com/view.php?id=119882
bu güzel baya bana sorarsan[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 28 Mayıs 2005 18:33 tarihinde demiş ki:
Uzun süre inceledim sanırım ibanez rg1570 alacağım.

said:
Mirage, 29 Mayıs 2005 19:40 tarihinde demiş ki:
Tamam kararı verdim en kısa zamanda rg1570 alıyorum

inanilmaz yardimimiz dokundu sana vallahi mirage, oyle boyle degil. unutmazsin bu kiyagi. :P[signature][hline]sushi.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten benim istediğim her türe uyan bir gitar. Ibanez istememin sebebi de bu. Karakteristik ton isteyeceğim vakit için, her şeyi oturtup ne tür çalacağıma karar vermem lazım. Onun için de daha çoook vakit var.[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]

[Bu mesaj Mirage tarafından 29 Mayıs 2005 21:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...