Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mike Oldfield - Tubular Bells

Volfied

Öne çıkan mesajlar

iki gundur gene bursadayiz
kuzenimde baya guzel eski 60 larin 70 lerin metalleri rock lari cd kaset halinde var gidince bakip bakip ozeniyom
gene 4 tane cd verdi cd lerinden
Led Zeppelin Deep Purple in best of lari, Irish Songs (sevmemis) bi de Mike Oldfield in Tubular Bells diye bir olayi. Yolda bursadan donerken, en az 3 defa dinnedim, ve eminim eger discmanimin pili bitmeseydi iki defa daha dinnicektim (45 dakikaydi zatne cd, iki bolumluk.

Sadede gelelim, efennim bu album, muzik gercekten hosuma gitti, ne biliyim rahatlatti, tam uyutacakken birden sak diye bi ses soktu arkadan uyandirdi falan, gene de dinnedim seve seve.

Daha da sadede inmek gerekirse, efenim, boole albumler, boole muzik yapan baska hangi gruplar kisiler var, bilenler soylesin, ben bunari hep dinnerim (simdi odamn icini degistiricem bayta, yatagin 4 kosesine 4 kolon koyucam, falan ses dosiicem yataga, herseyi atarak yapicam ortamlara akicam falan, uyurken de muzik dinnicem yani :P)

Help me yane :)[hline]And the moon sometimes looks like a C
But you cannot eat that
C IS FOR COOKIE AND THATS GOOD ENOUGH FOR ME!
YEAH!
Sosyal ağlarda paylaş

enya su lotr muziklerini yapan abla deil mi?
yok ben oole bisi aramiyom, mumkunse hic insan sesi duymayaayim sarkilarda, sadece boole jingle box ile eklenmis sesler falan olsun ama rahatlatsin bu :)[hline]And the moon sometimes looks like a C
But you cannot eat that
YEAH!
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi Tubular Bells ler çok öle chillout tarzında diil. Arada baya rock olan kısımlar da var. Ama az çok anladım heralde nası bişii istediini. İlk elden tavsiye edebiliceem şunlar var:

Jean Michel Jarre'ın bazı şarkıları. (yazmamak ayıp olurdu zaten.)
Tangerine Dreams-Eskilerden bi electronica türü.
Peter Gabriel-Özellikle son zamanlarında world music türüne yaslanmış, emektar, çok iyi aranjman yapan bi büyüğümüz. Yüksek tavsiye değeri.
Ozric Tentacles-Bass & chimes. Süper. Daha da bişey diyemiyorum.
Tortoise-Post Rock ile Electronica arasında biryerdeki başarılı abiler.
Ömer Faruk Tekbilek-Süper

Bi bak diyebileceğim:
Deep Forest-İlla ki biliyosundu ya..
Cusco-Bu da işte vangelis, enigma deep forest arası.
Vangelis-Televisyonlarda jingle larda paso duyduğumuz bir kişilik
Ennio Morricone-Üstad, birçok nefis soundtrack'e imza atmış müzik dehası.Misal: Untouchables, Cinema Paradiso, For a Few Dollars, Goodbadandugly...
Mercan Dede-Seven için iyi. Ben biraz dejenere olduğunu düşünüyorum ama...

Şimdilik kafi gelir herhalde.[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca Mike Oldfield ın vokalisti olan abla ki kendisi Maggie Reilly dir bir solo albüm çıkarmıştır çok güzeldir.

Mike Oldfield her ne kadar Tubular Beller serisi ilen tanınsada iki albümü kanımca çok çok daha üstündür bunnar nedir ;

"Songs of Distant Earth" vede "Five Miles Out" dur.[hline]RK1
"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...