Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Japko Clan Kuralları

Milamber

Öne çıkan mesajlar

Son günlerdeki düzensilik kavgalar üzerine bu konuyu açma gereği duydum , oyunda bir kaç arkadaşımla paylaştığım kurallari ki bu kurallar zaten iyi oyuncular tarafından uygulanmaktaydı buraya yazıyorum.Ailemizin dikkatine...

1-Clan üyelerinin birbirlerine karşı saygısızlık etmesi , seviyesiz davranışlarda bulunması , hoşnutsuzluk yaratıcak hakkı olmayan istekler belirtmesi yasaktır. Kurala uymayanlar uyarılmadan clandan uzaklaştırılır.

2-Clan üyelerinin level 40 üstü olanları yine kendileri gibi 40 üstü olan üyeler tarafından bir parti kurulduğunda clan partisine gelmek zorundadırlar. Bu kural 40 altı olanlar için geçerli değildir. Troll King den Dk için bile çağrılsanız döneceksiniz. Bu bağlılığınızın size getirdiği sorumluluktur , Uymayanlar uyarılır uyarı kabul görmezse clandan uzaklaştırılır.

3-Clan partileri dışında 40 üstü oyuncuların clan lideri asistanın bir isteği olmadıkça düşük level oyunculara yardım etme onlara deneyim kazandırma zorunluluğu yoktur.Zorunluluğu olmadığı halde onlardan bir şey beklemeden yardımda bulunanlar üyelerin takdirini ve sevgisini kazanır.

4-Parti içerisinde clan lideri , asistanları varsa parti lideri kim olursa olsun yönetimin dediği uygulanır. İdareciler yokken partinin sorumlusu en yüksek level kimse onun eğer leveller eşitse partiyi kuranındır. Paritiyi yönetenin bir isteği olmadan partiyi başka bir yere götürmek şunu keselim daha iyi deneyim alırız demek yasaktır. Parti yöneten kişi partiyi isteiği yere götürebilir isterse level 50 karakterleri solucan kesmeye bile götürür beğenmeyen partiden çıkmakta serbesttir ama olacaklara katlanmalıdır(aynı partiye bir daha girememe,kötü ün , yardım alamama , dışlanma)

5-Bir üyenin başka bir üyeden o üyede olmayan bir özelliği istemesi ki bu oldukça saçama bir olaydır onu bir yeteneğini kullanma konusunda zorlaması yasaktır. Misal ki bunun olmasından bıktım buffer dan heal istemek saçmadır hele ki ölürken sizi kurtarmasını beklemek gülünçtür bir bufferdan aynı anda tüm partiyi heal etmesi beklenemez aynı şekilde healerdanda sağlam buff istemek oldukça gariptir.Bu kurala uymayanlar uyarılır tekrarında clandan atılır.

6-Clana girmek için şuan minumum level 30 olmak gerekmektedir.Bu seviye clan üyelerinin ortalamasının yükselmesiyle 40 a 50 ye gelcekte çıkcaktır.

7-Clan üyelerinin her hangi bir illagal program kulanması oyundaki ysakları çaktırmadan çiğnemesi yasaktır.Yapanlar uyarılmadan clandan uzaklaştırılır.

8-Clan üyeleri kendileri trade yapmak istemedikleri sürece tradelerini blocklamalıdır.

9-Clan dışı üyelerden item istemek clanın adını kötüye düşürecek herhangi bir şey yapmak yasaktır.

Kurallara uymayanlar Cengiz Han a Tuman a ve bana bildirilmelidir.Kuralları çiğneyenleri bildirmeyenler onlarla aynı suçu işlemiş kabul edilir.

----------
şimdilik bu kadar zamanla yenileri gelecek bazıları değişecek...[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel kurallar bunlar.

Ama benim oyun genelinde, bu tür kurallar uygulayan clanlarla ilgili fikrim, bazı şeyleri çok fazla ciddiye alıyorsunuz gibime geliyor. Sonuçta oyun bu. Eğlenmeye geliyoruz. Reel hayatta zaten bir sürü kurallar zinciri içerisinde yaşıyoruz ve burada biraz relax olmamız gerekmiyormu?
hangman bu düşümcem salt seninle ilgili değil. Genel olarak böyle düşünüyorum.
Adı üzerinde. Oyun bu. :hmm:[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

Nick : PaperQueen
Clan : The_Others
Server : Ares

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fatihkaraca, 25 Şubat 2005 01:30 tarihinde demiş ki:
Çok güzel kurallar bunlar.

Ama benim oyun genelinde, bu tür kurallar uygulayan clanlarla ilgili fikrim, bazı şeyleri çok fazla ciddiye alıyorsunuz gibime geliyor. Sonuçta oyun bu. Eğlenmeye geliyoruz. Reel hayatta zaten bir sürü kurallar zinciri içerisinde yaşıyoruz ve burada biraz relax olmamız gerekmiyormu?
hangman bu düşümcem salt seninle ilgili değil. Genel olarak böyle düşünüyorum.
Adı üzerinde. Oyun bu. :hmm:

+7/70 :lol:
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yazacak konusucak o kadar cok sey var ki...hangman'a katilmamanin elde olmadigi yerler var ama tartisilip kirpilmasi gereken kurallar da var bana gore...

hangman, asistan olarak senden msn ya da icq numarani istiyorum.

olmadi yarin aksam konusalim bu konulari townda oturup, lvl kasmadan...[signature][hline]JapKO - Karus - Knights_Of_Turkey - Katil - TuMaN - lvl4x
M.O. 240 - 209 yillari arasinda yasamis Tu-Man Tengriqut (Teoman)' un anisina....

[Bu mesaj TuMaN tarafından 25 Şubat 2005 04:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

fatih benim gördüklerimi görsen öyle demezsin eğer bir clan üyeleri bir birini yemeye başlamışsa orata da bir sorun var demektir eğer söylediğmiz halde bazı şeyler yapılmıyorsa bazı tedbirler gerekir benim gördüklerim bana yetti japkodaki türklerin büyük çoğunluğu bizde sayımız gittikçe artıyor katılan herkes yeni şeyler geitiriyor ve bazen bu üyeler birbirleriyle geçinemeyip kavgaya başlıyor eğer şimdidden önlem almazsam ilerde clan dağılabilir zaten biir avuç kişiyişbir de dağılırsak ilerde çok zorluk çekeriz ben bunları önelemeye çalışıyorum yoksa diezde son açtığım clan sadece iyi oyuncular içindi sadece türkler için olan bir clan değil...
paticikten geliyorum diyen herkesi aldım türk oldğunu belli eden kişileri
kimse beni yormasın diezde bir parti yüzünden öyle yorulmuştum ki gidip bir yerlerde younlar mı zor oyuncular mı demiştim , şimdide clan partileri beni yormaya başladı oyuncuların birbirlerini yemeleriyle değil oyunla ilgilenmek istiyorum[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

kusura bakma ama cunta gibi olmus biraz
bizm klanda da krallar war ama klan hadi toplanalım dediginde gelmek isteyen gelir parti olurturulur sonrasında takılınır mesela.
ya da hadi biraz ufaklıklara yardım etmeye brehte gidiom gelen war mı die sorulur gelmek isteyen pesine takılır.
boss cıktı arkadaslar kosun dendiinde parti kurulur gelen gelmstir onlarla dalınır.
Biri cok ii bir harpi partisi yakalamıstır orda xp alıodur gelemez.
bence partiden cıkarıp da adamı kendi partine getirtmek biraz katı gozukuyor.Ayrıca mesela ctesi aksamı icmisim eglenmisim taksimden gelmisim.klan ortasında kotu sozler kullanmak falan yasaktır normalde ama bazen insan oyle bir havaya giriryor ki samimiyetten olsa gerek bakıyorsun klandaki hatunlar bile a.q falan kullanıyorlar.
bazen yaratık kesmeye ara werip geyk yapılır millet eslantta townda yere bagdas kurmus bir halka seklinde geyk cevirmektedir.areste bizi ole yerde gorurseniz bilinki geyk yapılıodur.
zaten biraz da cenesi dusuk bir klanız o yuzden master olan yok daha.
İsin eglenceli yerleri cok var atlamayın arkadaslar sakın bu kısımlarını kurallara uyacagız derken.
bence ilk basta bazı temel kurallar koyun sonra gerisini zamanla klanın iskelet kadrosuna gore dzenlersiniz.
iskelet kadro diyorum cunku girenler cıkanlar da olcak zamanla.[signature][hline]ottoman_prince(co-leader)
OTTOMAN_EMPIRE
level:5x
Ares
Moradon serbest piyasa broker ı
Ah bu ben nerelere gitsem diodm da aslında hadi gel gidelm salla gerisini,tırmanmaktan yorulduysan sana yukardan uzatırım elimi
i love this game!
i am waitin in the shadows to kill u
Sosyal ağlarda paylaş

hangman böyle bir yazı yazdıysa, kendine göre haklı sebepleri mutlaka vardır. Sonuçta şimdiye kadar gereksiz başlıklar pek açmadı.

Ama benden bir arkadaş tavsiyesi. Her "ben paticiktenim" diyeni alma. Buraya giren herkes oyunu profesyonelce oynayan kişiler değil. Sadece gerçekten güvendiğin kişileri al.[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]
Sosyal ağlarda paylaş

Bana yinede abartı geliyo :lol:
Ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Herkes oyunu dilediği kadar ciddiye alır. Saygı duymak lazım. :)

İnşallah dilediğin gibi bir clan olur hangman. Benide transfer edersiniz. Transfer ücreti olarakta bi kaç gold bar atarsınız artık :-p[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

Sosyal ağlarda paylaş

hangman'ın attığı özel mesajı yeni okuyabildim.

Eğer söylediklerin doğruysa bu yazıyı yazmakta sonuna kadar haklısın :tup:

Hatta az bile yazmışsın. :)[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

Sosyal ağlarda paylaş

Hangman sana sonuna kadar katılıyorum..
Kurallar guzel .. Sonucta bu kurallara göre kişilerin gelip clana girmesi en matıklısı.. En bastan bu kurallari kaldiramayacagini dusunenler kafasina gore takılsın kimse kimseyi zorlamıyo zate :)) Zamanla kurallarda bi takım aksaklıklar gözlemlenirse degisiklikler de yapilabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

Heheh benzer kurallar
Walla bizde zamanında yazmıştık böle kurallar clanın kuralları die okuyan bilir ben yazmıştım o kuralları ve ne kendimi ne oyuncuları sıkboğaz etmemek, okurken sıkılmamalarını sağlamak için elimden gelen herşeyi ayrıntıları bile özgür bırakmaya çalışmıştım nitekim bizim clan öylede oldu.
Boss çağrısı yapıldıında herkes gelio biz memnunuz gelenler memnun hoş yani onun dışında pek ciddiye kaçmamakta fayda var fatihinde dediği gibi oyun bu..!
bizleri bilen bilir
Daha çok geyiq klanı yaptık oyuna, ciddi olan tek olayımız boss kesmek onun dışında herkesin eli daşşaında :D Kimse kimseye zulmetmiyor yannış yapanlar dışında herkes muabbet ortamında takılıyor bi ben yalnızım alt klanda hehe :)
Respectly...[signature][hline]-Hadi samma kesioz... -Hadi. -Hadi. -Hadi.
-Kutu nerde ?!?
-Abi adam tek başına daldıı icin, kesti, kutuda ona çıktı...
-...! OmG WTF?!? *eslanda bi gece*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...