Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mozlilami exploler mi?

reinforcement

Öne çıkan mesajlar

said:
ahmetc, 20 Şubat 2005 22:30 tarihinde demiş ki:
Hmm peki nasıl bişey ?
yani explorerı tamamen dewre dışı bırakıp onun yerine mi geliyo yoksa ayrı olarak onu açıp öle mi giriosun internete ? Default browser fln mı yapıyo

explorer dewre dışı kalmıor...ayrıca bende tawsiye ederim mozillayı[signature][hline]Fistan, 22 Ocak 2005 13:37 tarihinde demiş ki:
neye inanmadıgınızı anlamadım ben. neye inanmadınız?

cs:WooK[cVk]wook o'hara
Sosyal ağlarda paylaş

Firefox'u kurduktan sonra seçeceğiniz ayar sayesinde çerezlerini ve templerini ie den ayrı tutmasını sağlayabilirsiniz. bu size bir sitede bulunan iki ayrı accountunuzu aynı anda yönetme imkanı sağlar. (birini firefox ta diğerini ie de açarsınız)

Firefox un en önemli ve kullanışlı özelliklerinden birisi Tabbed Window olayı. tek bir pencere içinde bir çok sekme açarak göre çubuğunda pencere kalabalığı olmadan bir çok siteyi açık tutup gezebilirsiniz.

Firefox'taki password yöneticisi gerçekten güzel. Bir sitedeki şifrelerini kaydettiğinizde (mesela paticik.com ya da herhangi bir forumdaki, sitedeki) kullanıcı adınızı yazdığınıda ya da açılır kutudan seçtiğinizde kendi otomatik dolduruyor. ne yalan söyleyeyim şifrelerimi unutmaya bile başladım :)

Bir diğer güzel özelliği Tools menüsünde Page Info aracı. Özellikle sayfadaki bir flash'ı, resmi ya da videoyu indirmek için mükemmlel. Hiç bir şekilde kaynak kodlarla ve url lerde uğraşmıyorsunuz. Sitesi açıp page info deyip media kısmına geliyorsunuz ve karşınıza sayfadaki elementler çıkıyor. istediğinizi seçip save as diyorsunuz ve bitiyor.

Firefox'un ftp clientinden download menager'ına kadar 100 den fazla eklentisi var.

Firefox'ta sitesi açmadan bir çok arama motoru ve büyük sitede arama yapabiliyorsunuz. Google Amazon eBay bunlardan birkaçı.

Sağ tuşa tıkladığınızda karşınıza çıkan seçenekler ie'ye ve diğer browserlara göre çok daha kullanışlı. Mesela copy image location seçeneği.

Türkçe dil desteğinin olmasıda oldukça büyük bir artısı tabiki.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ne diyebilirim ki .. Yüklemeden bilemezsiniz... :)

[Bu mesaj Zopik tarafından 20 Şubat 2005 22:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

IE derim. Mozilla'yı yukledim cok daha yavaş acılmaya basladı siteler..resimler vs. iki saatte cıktı. ama ben de pek bişi bilmediğim için mozilla'yı olumsuz bir yanıt vermek istemiorum. anlamadıgım için yazılımdan belki de beceremedim kullanmayı ama ben ie'den memnunum ve mozilla'ya gerek gormuyorum.

[Bu mesaj toggie tarafından 21 Şubat 2005 01:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
toggie, 21 Şubat 2005 01:21 tarihinde demiş ki:
ie'den memnunum

valla ben aynı seyi dusunmuom ve mozilla ie den cok daha hzılı(benım makınede)[signature][hline]Msn : [email protected]
so you think you can tell
heaven from hell,blue skies from pain,

| Cheetser | Sözlük |

[Bu mesaj Cheester tarafından 21 Şubat 2005 01:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

mozilla için all-in-one gestures diye bir plug-in var adres ve mesaj yazmak dışında gezerkene klavyeden kısayol kullanmaya gerek kalmıyor. sağ tıklayınca çizgi çekmeye başlıyorsun sürükle bırak gibi, sonra çizdiğine göre tepki veriyor fire fox misal bendeki ayarlarda

aşşağı sürükle- yeni pencere
yukarı sürükle- yeni tab
sağa - bi sağdaki tab a geç
sola - bir soldaki tab a geç
yukarı aşağı- refresh
yukarı aşağı yukarı ctrl-F5 gibin
yukarı aşağı yukarı aşağı (M çiziyorsun :)) baktığım tab haricindekileri kapat
W çiziyorsun baktığın tabı kapat

firefox un kendi özelliği olarak da linklere scroll tuşuyla bastığında yeni tab da açıyor [signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 21 Şubat 2005 03:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...