Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yanıtını bilmediğim sorular

DraconeEnValec

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar.Sitenizde yeni sayılırım.Daha ilk mesajım olucak.
rpg,frp alemine ilk ko ile adım atıyorum.Bu tür oyunlarda altyapım olmadığından ve oyunda tek takıldığımdan tanıdığım , yardım alabilceğim kimse olmadığından yardımlarınıza ihtiyacım var.
Karakterim lvl 35 mage fire.xigineon serverı(server ismini yanlış yazdım sanırım).

1)statt puanlarımı şu derecede verdim.Sanırım yalnış oldu.
int 74 , mp 138
Şuan int ye mi yoksa mp ye mi vereyim.Level atladıkça hangisine ne kadar vereyim ?

2)Flame de bi skill açıldı level 35 de.ismi "fire blast"
"spell of fire" adında bi item e ihtiyacım var büyüyü kullanmam için fakat scroll , item satanlarda yok.Nerelerden bulabilirim,hangi şehirden hangi yaratıklardan çıkar.

3)Tezgah kurup satma olayı nasıl yapılıyor.Oyunda tanıdığım kimse olmadığından yardım alamıyorum sağdan soldan :(

4)Elimde bulunan bazı şeylerin ne işe yaradıklarını bilmiyorum
dungeon key
iron bar
stone of life isminde elmasa benzer bişi
Green Pearl
Yukarıda saydıklarım ne işe yararlar.Nasıl kullanılırlar?

5)Bir yerde level 30 dan sonra civciv eğitiliyor diye bişi duydum.
Ne işe yarar , nasıl olur ?

Sorularıma bi derecede olsun cevap bulabilirsem çok sevinirim arkadaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DraconeEnValec, 19 Şubat 2005 15:52 tarihinde demiş ki:
rpg,frp alemine ilk ko ile adım atıyorum.Bu tür oyunlarda altyapım olmadığından ve oyunda tek takıldığımdan tanıdığım , yardım alabilceğim kimse olmadığından yardımlarınıza ihtiyacım var.
Karakterim lvl 35 mage fire.xigineon serverı(server ismini yanlış yazdım sanırım).

int 74 , mp 138
Şuan int ye mi yoksa mp ye mi vereyim.Level atladıkça hangisine ne kadar vereyim ?

"spell of fire" adında bi item e ihtiyacım var büyüyü kullanmam için fakat scroll , item satanlarda yok.Nerelerden bulabilirim,hangi şehirden hangi yaratıklardan çıkar.

3)Tezgah kurup satma olayı nasıl yapılıyor.Oyunda tanıdığım kimse olmadığından yardım alamıyorum sağdan soldan :(

dungeon key
iron bar
Green Pearl

1. Stat pointlerin nasıl bir mage olmak istediğine bağlı olarak değişir. Eğer paper mage olmak istiyosan Magic Pwer ağırlıklı vereceksin ve level1 armor giyeceksin. Wizard, Red Eye veya bulabilirsen Lycaon(Çok ZOR) staff kullanacaksın. Buna gore ayarlarsın. Paper Mage ler çok hasar verir ama çabuk ölürler.
Yok ben paper diil de normal mage olcam diyosan. Kullanabileceğin en baba armor (Complete) 160 int. ister. Upgrade yaptıgında ise MP gereksinimi artar. Elixir staff da e iyi asadır ama şu an kaç int. istedigini hatırlayamadım. Upg. edince de yine Mp artıyodu yanlıs hatırlamıyosam.
2. Bu fire blast, sitede haungalardan düser diyo ama ben o kadar haunga kestim bi tane düştüğünü görmedim. Gören varsa söylesin. Cardinal veya Baron dan da düştüğünü söyleyen var. Net olarak bilmiyorum başkasının yalancısıyım. :)
3. Tezgah kurmak için H tuşuna bas, yanda bir menu acılır. Trade e gel ve merchant ı sec. Artık tezgah kurabilirsin.
4.Dungeon abyss magarasında 10. katın altına indigin zaman, daha altlara inmeni sağlayan bir anahtar. Ama bir kere inersen elindeki bütün anahtarları alırlar ve bir daha aşşağıya inmek için yeni bir key bulman gerekir. Arada belli katlar vardı net olarak hatırlayamıyorum. Çünkü 20. kata kadar sorunsuz inmenin yolu war. Hiç anahtar bulacam die ugrasmadım. Levelin dahadüşük zaten girme oralara harcanırsın.
Iron bar= quest item. Armor of destruction yapmana yarar. Pek onemli diil. ben hep npc ye satarım
Stone of life = Öldüğün zaman priestin seni canlandırmasında gereken bir taş. 4 tane olursa %60, 10 tane olursa %70, 30 tane olursa %80 olacak şekilde kaybettiğpin xp yi geri alırsın. Tabi burda priestin leveli de onemli. Skill açısından
Green Pearl= Sana 20 sn. boyunca toplam 750 Hp kazandırır.
5. Civciv eğitme işi lvl 35 ten sonra başlar. Bunun karşılığında manner point kazanırsın. Ama manner pointlerin ne işe yaradığı tam bir muallak. Her kafadan bi ses cıkıyor.[signature][hline]Chars:
Ares - SpiderHack(58 Def. Warrior) (Clan W00tabulous)
Diez - Arwen(51 Paper Mage) (Retired - Satılık)
Xigenon - Premolar(54 Buffer/Healer) (Clan BrotherS)
Cok maymun iştahlıyım çooook :)
All El Moradian (Hayvanlığın alemi yok :P)
Sosyal ağlarda paylaş

kardeş manner puanlarının ne işe yaradıgını bilmediğini söylemişsin bende onu sana söliyim. Manner puanları silah veya zırhlardaki lvl upgreadeleri kolaylaştırır. Ne kadar mannerın varsa upgreade basmanın success ratei o kadar yükselir. Bu bilginin doğru oldugundan emin olabilirsin.

said:
dentazor, 19 Şubat 2005 16:13 tarihinde demiş ki:
said:
DraconeEnValec, 19 Şubat 2005 15:52 tarihinde demiş ki:

int 74 , mp 138

dungeon key
iron bar
Green Pearl

1. Stat pointlerin nasıl bir mage olmak istediğine bağlı olarak değişir. Eğer paper mage olmak istiyosan Magic Pwer ağırlıklı vereceksin ve level1 armor giyeceksin. Wizard, Red Eye veya bulabilirsen Lycaon(Çok ZOR) staff kullanacaksın. Buna gore ayarlarsın. Paper Mage ler çok hasar verir ama çabuk ölürler.
Yok ben paper diil de normal mage olcam diyosan. Kullanabileceğin en baba armor (Complete) 160 int. ister. Upgrade yaptıgında ise MP gereksinimi artar. Elixir staff da e iyi asadır ama şu an kaç int. istedigini hatırlayamadım. Upg. edince de yine Mp artıyodu yanlıs hatırlamıyosam.
2. Bu fire blast, sitede haungalardan düser diyo ama ben o kadar haunga kestim bi tane düştüğünü görmedim. Gören varsa söylesin. Cardinal veya Baron dan da düştüğünü söyleyen var. Net olarak bilmiyorum başkasının yalancısıyım. :)
3. Tezgah kurmak için H tuşuna bas, yanda bir menu acılır. Trade e gel ve merchant ı sec. Artık tezgah kurabilirsin.
4.Dungeon abyss magarasında 10. katın altına indigin zaman, daha altlara inmeni sağlayan bir anahtar. Ama bir kere inersen elindeki bütün anahtarları alırlar ve bir daha aşşağıya inmek için yeni bir key bulman gerekir. Arada belli katlar vardı net olarak hatırlayamıyorum. Çünkü 20. kata kadar sorunsuz inmenin yolu war. Hiç anahtar bulacam die ugrasmadım. Levelin dahadüşük zaten girme oralara harcanırsın.
Iron bar= quest item. Armor of destruction yapmana yarar. Pek onemli diil. ben hep npc ye satarım
Stone of life = Öldüğün zaman priestin seni canlandırmasında gereken bir taş. 4 tane olursa %60, 10 tane olursa %70, 30 tane olursa %80 olacak şekilde kaybettiğpin xp yi geri alırsın. Tabi burda priestin leveli de onemli. Skill açısından
Green Pearl= Sana 20 sn. boyunca toplam 750 Hp kazandırır.
5. Civciv eğitme işi lvl 35 ten sonra başlar. Bunun karşılığında manner point kazanırsın. Ama manner pointlerin ne işe yaradığı tam bir muallak. Her kafadan bi ses cıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki ne kadar point in ne kadar etkili olduğu konusunda bi bilgin var mı? Su anda oynadıgım char da 500 civarı var. Upg. pek sıkıntı cekmediğim soylenebilir.[signature][hline]Chars:
Ares - SpiderHack(58 Def. Warrior) (Clan W00tabulous)
Diez - Arwen(51 Paper Mage) (Retired - Satılık)
Xigenon - Premolar(54 Buffer/Healer) (Clan BrotherS)
Cok maymun iştahlıyım çooook :)
All El Moradian (Hayvanlığın alemi yok :P)
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen ölmek pek işime gelmiyo çünkü Şu mor ten renginde olan öküz gibi npc ler varya onlar bi koyuşta indiriyolar beni.Partylerde zor durumda kalıyorum :(
O zaman normal mage i seçicem diil mi.şu sıralar int ye mi veriyim ?

Bu fire blast büyüsü tam olqarak ne oluyor?Bir neyi fireball falan mı atıyor?Çok damage götürüyor mu npc lerden ?
Eğer iyi , işe yarar bir büyü ise gerekli spell of fire blast ı nerelerden temin edebilirim ?

Hangi staff ı önerirsiniz ?
Elimdeki stafflar ;
wizard staff
durability 7000 , attack 29 , glacier damage 24

wizard staff
durability 8000 , attack 33

orc staff
durability 7000 , attack 20 , poision damage 24

Bunlardan hangisini kullanmalıyım şuan ?
Yada kullanmam gereken level 35-40 arası staff ne olmalı ?

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Cevaplarınızın çok faydası oldu.

[Bu mesaj DraconeEnValec tarafından 19 Şubat 2005 17:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Spell of fireblast Haunga'lardan, Baron'lardan bir de Antares adındaki Boss yaratıktan çıkar ki, boss yaratıklar yaklaşık 8-9 saatte bir piayasada kendilerini gösterirler. Lakin yukardaki arkadaşımız o kadar haunga kestim bi tane düşüremedim demiş, bu saydıklarımdan sadece bu spell düşmemekte, Spell of fireblast, spell of glacier blast ve spell of thunder blast düşmekte. Yani lvl 35 de hangi spec. mage isen(yani lvl 35 hangi spell'in 35 lvl büyüsünü açabiliyosan) o büyü... lvl35 magician spell olarak yazar npc'lerin drop item'larına siteden bakıldığında ki bu spellerden en kotüsünü düşürmek için bile belkide yüzlercesini kesmeniz gerekir. Bu da tam anlamıyla bir şans işidir.(Biz fireblast düşürmeye çalışırken yan partideki fatih bey e glacier blast çıkması gibi komik bir olay da yaşayabilirsiniz ehehehu) neyse, bunun dışında bu spell i moradonda tezgahlarda satan birini bulabilirsin, ama ne zaman bulursun bunu bilemicem. Elinde olan birinin satması lazım ki, ortalama fiyatı 20m ile 30m arası değişmekte... staff konusunda bi şey diyemicem. Mageler konusunda henüz yeterince iktisas sahibi deilim. Hayde kolay gelsin...[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
catastrope, 19 Şubat 2005 16:34 tarihinde demiş ki:
kardeş manner puanlarının ne işe yaradıgını bilmediğini söylemişsin bende onu sana söliyim. Manner puanları silah veya zırhlardaki lvl upgreadeleri kolaylaştırır. Ne kadar mannerın varsa upgreade basmanın success ratei o kadar yükselir. Bu bilginin doğru oldugundan emin olabilirsin.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[i]ya yuhhh abi sallamayın artık valla yeter!!!!! oyunun sitesinde bile aktif olmadıgı yazıyor! burda hergun soyleniyor hala oradan sallıyosun![signature][hline]Server: Ares
Nick : Kefase
Class: Mage
Race: insan
LvL: 4x
Clan: yok abi clan felan bulamadım :(
[b]

[Bu mesaj KingMadboy tarafından 19 Şubat 2005 18:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1.Ya paper olucaksın ya pet, Her halukarda statların restat yiycek,2m falandır sanırım o lvlde.
Paper olacaksan 62 int de bıracksın gerisi hep mp,pet olacaksan inti 160lara kadar cıkarıyorsun.
"paper" diye aratırsan bulursun burada.

2.firespear dan ortalama 200 fazla vuruyor,bosver lvl kas o zamanda daha mantıklı,bir isine yaramıyacak.

3. /merchant

5.civciv egitme,manner diye birsey yok.paso lvl kas,osuruk seylere zaman harcama ;)

Staff konusunda staffların her zaman flame dmglı olacak.
Paper olursan wizard-redeye (bulabıldıgın en iyi flameli tipleri)
Pet olursan elixir(intini ona göre ayarla gerisini mp veririsin)
Sosyal ağlarda paylaş

Buzkirpisi yanlız bi şi var. Civicv kasarken de güzel exp gelio heee. Tabi her kes bizim gibi 3 tane 1 lvl civcivi alıp kalluga tepelerinde sk kesme olayına girmio tabei :D hehehe Adamlar bana lvlup verdi laaaa yarım saatte :)[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.Cevaplarınız gerçekten çok yardımcı oldu.
Şuan elimdeki lazım olmayan alet edavatları satıyorum mmoradonda sayenizde.Günlerdir bankada öleece yatıyordu :)))
Satmaya kalksan npc ler ölü fiyatına alıyolar.Bu sayede biraz para toplayabilcem sonunda :)

pet mage yapmaya karar verdim.Sizce en iisi hangisi? (level 50 den sonrakı için)
lvl50 sonrası için pet mi daha yi yoksa paper mı ?

[Bu mesaj DraconeEnValec tarafından 19 Şubat 2005 19:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim favorim paper mage. Zaten herkes goblin armor giyiyor neredeyse. Eğer bay aşanslıysan (yada 1m civarı paran varsa) crystal Goblin Robe alabilirsin. Buda gayet güzel bişi tabi. Ama ne olursa olsun Paper Mage cidden çok güçlü oluyor. Ben İnt 124 te bıraktım Mp yüklendim. Şu anda benden daha yüksek lvllı (abartı değil tabi. 3-4 lvl) magelein dalamdığı yaratıklara dalıyorum. Haa her zaman yaşamıyorum tabi. Mesela 3 vuruşta öldürdüğüm Lard Orc beni bir vuruşta alaşağı ediyor ama burada lag devreye giriyor :)Bu arada ben flame damage li bone staff kullanıyorum. Baya etkiliyor hasar gücünü. Acaba başka bir staff mı alsam? Elimdeki Bone Staff gayet güzel ama mage lere göre staff alınıyorsa...[signature][hline]Kafam basmadığı için arada yanlış mesajalr yazabilirim. Lütfen mesaj sahibine bu hataları normal bir dille belirtin. Eleştiriyi yararlı bulurum ama sınırlarını aşarsa pek sevimli olmazlar ve karşı tarafı aksini yapmaya iterler.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki arkadaşlar npc leri yavaşlatan bi büyü var fakat hangisi bulamadım.asga ve kalluga da takılıyorum şu sıralar.Bazı mageler npc lere baya bi büyü çakıyolar yanlarına gelene kadar.Ben ancak 3 büyü çakabiliyorum,sonra yanımda bitiyolar hemen.
Bu yavaşlatan büyü glacier de mi , ismi nedir ?

Birde ben flame e veriyorum.level atlıyınca verilen 2 puanın sadece 1 ini flame verebiliyorum sonra kabul etmiyor.Diğer birini glacier e veriyorum.Nedendir ? lvl 37 bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DraconeEnValec, 20 Şubat 2005 12:39 tarihinde demiş ki:
Peki arkadaşlar npc leri yavaşlatan bi büyü var fakat hangisi bulamadım.asga ve kalluga da takılıyorum şu sıralar.Bazı mageler npc lere baya bi büyü çakıyolar yanlarına gelene kadar.Ben ancak 3 büyü çakabiliyorum,sonra yanımda bitiyolar hemen.
Bu yavaşlatan büyü glacier de mi , ismi nedir ?

Birde ben flame e veriyorum.level atlıyınca verilen 2 puanın sadece 1 ini flame verebiliyorum sonra kabul etmiyor.Diğer birini glacier e veriyorum.Nedendir ? lvl 37 bu arada

Skillerin en fazla Lvl'ın kadar olabilir. Her atlayışındaz birini diğer sınıfa vermek zorundasın. Dediğin büyünün adı Chill. Baya yararlı bir şey. Solid 'de işe yarıyordu galiba.[signature][hline]Kafam basmadığı için arada yanlış mesajalr yazabilirim. Lütfen mesaj sahibine bu hataları normal bir dille belirtin. Eleştiriyi yararlı bulurum ama sınırlarını aşarsa pek sevimli olmazlar ve karşı tarafı aksini yapmaya iterler.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır Warehouse Keeper diye bi NPC var. Ona gidip kumar gibi bir şey oynuyorsun. Kekten en pahalı armorlara kadar geniş bir yelpazeden genellikle kek çıkıyor :D[signature][hline]Kafam basmadığı için arada yanlış mesajalr yazabilirim. Lütfen mesaj sahibine bu hataları normal bir dille belirtin. Eleştiriyi yararlı bulurum ama sınırlarını aşarsa pek sevimli olmazlar ve karşı tarafı aksini yapmaya iterler.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki arkadaşlar hala kafama takılmakta olan bişi var

Ben paper mı yapsam yoksa pet mi yapsam benim mage i hala karar veremedim
Pet yaparsam diyelim health ım 330 iken şu uzun boylu mor renkli npc lere ne deniliyodu unuttum,onlar bi vuruşta indiriyolardı beni yaklaşık 300 küsur falan götürüyolar
Pet yaparsam int 120-140 civarlarında falan onlar vurduğunda kaç düşer healt ım ?

Bide paper yaparsam
örnek olarak pet de firewall (atıyorum kafadan) 200 damage götürüyosa 160 mp lik paper ne kadar götürür?
Ben çok ölmekten bıktım açıkçası.Level kasmak için party haliyle şu mor renkli eli kılıçlı npx lerin oraya gittiğimizde bi vurduklarında yere yatıyorum.çok zor level atlıyorum

fakat pet olunca çok çok mu az damage veriyo büyülerim onuda merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...