Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Instant Messaging

asinanyavuz

Öne çıkan mesajlar

Basit bir IM programı arıyorum daha doğrusu source unu arıyorum. Server-Client based çalışacak bir uygulama çok çok çok özelliğe sahip olmasına gerek yok (bulunmuyor ama bulursanız âlâ)

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada herhangi bir programlama dilinde olabilir...[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bende siteye online destek sistemi kurmak istiyorum ama aramadım gerçi sitede chatroom gibi bişey olcak oraya yazılan benim IM programıma fln gelcek cevabımda gidecek ama aynı zamanda.. Yeni thread açmiyim yeri gelmişken arkadaşın sorusunu baltalamadan benimkinede cevap veren çıkarsa..[signature][hline]Atahost.net Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

bak icq nun corporate olanı var.. ICQ ağına bağlanmıyosun, kendi üzerinde bir ağdasın. İşyerleri felan için.. Güzel bişi kullanmadım ama kuzinimin şirketinde görmüştüm oldukça hoş bişi..[signature][hline]AAL'05
Birine nah çektiğinde, diğer 4 parmağınında seni işaret ettiğini unutma! Hatta iki elle çekersen 8 parmak falan oluyo. Keşke ayaklarımızlada nah çekebilseydik.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
donanimda sor bi belki biliyolardir...[signature][hline]Ardeth 10 Şubat 2005 00:38' da demişki:
''herşeyin ölçüsü insandır''(sofistlerden alinti)
Ve gene Ardeth Bence en tehlike olan Raistin, zeki olmak değil, zeki olduğunu düşünmektir.
Ve son olarak sevdigim laflar:Nietzsche "Hayat bir savaş okuludur. Öldürmeyen yaragüçlendirir" Nietzsche Edmund Husserl "şeylere dönelim!"
ve son olarak Stuart Mill " Kendinden hoşnut bir domuz olmaktansa, hoşnutsuz bir insan olmak yeğdir, memnun bir aptal olmaktansa hoşnutsuz bir Sokrates olmak yeğdir."
Sosyal ağlarda paylaş

bunun burda ne işi var ki donanım yazılıma yazsaydın, bu başlıkla internet bölümünde okumazdım bunu normalde. neyse..

copy-paste programcılığı yapacam diyorsan

http://sourceforge.net/ şahsen kodun orasını burasını kırpıp kesip yeni program yapma olayını ne becerebiliyorum ne de onaylıyorum kötü bişi.
becerebilsen sevecek misin deme ben de bilmiyorum onu.

ama bence şu sitelere bir göz at;

http://www.codeproject.com/internet/
(//edik hatta galiba bu senin aradığın şey http://www.codeproject.com/internet/server_client_sockets.asp)

www.codeguru.com

kullandığın derleyiciyi/dili söylersen daha da yardımcı olabilirim. yanlış hatırlamıyorsam Borland C++ Builder ve Delphi için çok güzel componentler vardı. PowerSock muydu neydi.diğerleri içinde güzel/beleş activex/com zırzavatları bulunabilir.[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 20 Şubat 2005 18:08 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Rahan tarafından 20 Şubat 2005 18:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...