Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

T2'de yeni bir banning...

Multani

Öne çıkan mesajlar

Wizards'dan bir yetkili, T2 icin 1 Mart'da yeni bir banned Listesi cikacagini ilan etti. Su anda T2'de banned olan tek kart Skullclamp idi. Makalesinde bunu ilan etmeden önce, Raffinity'nin Skullclamp'in bann'lanmasina ragmen ne kadar Formati bastirdigindan bahsediyor. Bundan, Bannlenecek olan Kartin (veya kartlarin) Raffinity'den olacagini düsünüyorum. Fakat kesin bir sey söylenmiyor.

Kaynak

Ilan'dan önce, bir'de Extended'de kullanilan (ve bence sadece kötü bir Reanimator olan) Cephalid Breakfast Decki tanitiliyor. Ilk bakista göze cok hos gelebilir. Combo'da cok güzel. Ama sartlar olgunlasana kadar bir hayli zorluk cekiyorsunuz. Ayrica Decki taniyan birisi, sadece Ghoulun icabina bakmasi gerektigini biliyor (veya Ghoul'u oyuna sokan Kartlarin). Klasik Reanimator'i tercih ederim ben...[signature][hline]"These tears we cry
Are falling rain
For all the lies you told us
The hurt, the blame!
And we will weep to be so alone
We are lost
We can never go home"
-Gollum's Song

[Bu mesaj Multani tarafından 13 Şubat 2005 16:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Dün makaleyi okuduktan sonra Kaan'la (Dralnu) bir kaç kart üzerine konuştuk. Yasaklanacağını düşündüğüm(üz) kartlar şunlar:

AEther Vial (Mercadian Lift'le bir karşılaştırır mısınız?)
Arcbound Ravager (Oha ya, basıldığına bile inanamıyorum)
Disciple of the Vault (Atog'la bile tehdit)[signature][hline]Berkin Bozdoğan - The DCI - Gatherer - Comrehensive Rules
Banned/Restricted - The Oracle - Tournament Rules
Sosyal ağlarda paylaş

Hihi... Biri Rare digeri uncommon. Ve uncommon olan (AEther Vial) cok daha iyi. Ama pek kullanilmiyor. T2'de cok'da can alici bir Kart degil. Bannlanacigini pek sanmiyorum. Ama üst kademelerde...
Arcbound Ravager eger Mirrodin blockunda cikmamis olsaydi, Yilin Crap Rare'i derdim. Ama Raffinity icin tam uyuyor. Ne diyeyim... Bencede olabilir...
Disciple of the Vault benim icin ilk sirada Bannlenecek kartlar arasinda. Diger bir ihtimalde Cranial Plating'de.
Meta Game'i bu kadar domine eden bir Deck yok sanirim. T2'de basarili olmak icin Main'de Arifact hate oynayan Deckler bile var. Tek kelimeyle: "Manyak" bir Deck...[signature][hline]"These tears we cry
Are falling rain
The hurt, the blame!
We are lost
We can never go home"
-Gollum's Song
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

AEther Vial yasaklanmayabilir belki; fakat Vial-Affinity destesindeki can alıcı kartlardan bir tanesi. Manasıyla Ravager - Ücretsiz Ravager yaptığında rakip bakıp kalmak çok hoş olmuyor.[signature][hline]Berkin Bozdoğan - The DCI - Gatherer - Comrehensive Rules
Sosyal ağlarda paylaş

Yasaklarlarsa wizard'a uçarım valla. Evde 5 tane Skullclamp yatiyor zaten. Hadi onlar neyse de, 20 dolarlık Ravager'lar bannlenirse harbiden üzülürüm yani. Basmadan önce düşünsünler biraz da. Mind's Desire'da oyununa hiç karışmazsan 4.turn kesin kazanıyor oyunu. Ext. top8'lerin değişmeyeni oldu. Yani o da çok güçlü şu an. Bence saçmalık hepsi. Skullclamp bariz bannlikti de Ravager zannetmiyorum bannlensin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine iyi... topu topuna bi clamp bann'landi. Zamanin'da Urza blockunda bann'lanan Kartlara bir bakin. Neler neler... Ama Uraz Blocku'da hakikaten süperdi... Bence gelmis gecmis en iyi Blocktu... Asiri broken...[signature][hline]"These tears we cry
Are falling rain
The hurt, the blame!
We are lost
We can never go home"
-Gollum's Song
Sosyal ağlarda paylaş

magicthegathering.com daki bir makale de affinity yi güçlü yapanın ne olduğu uzun uzun konuşuldu.. sonunda varılan sonuç ne ravager, ne disciple ne de vial.. affinty yi affinity yapan şey artifact landlardir :D

affinity fazla oynamafdım ama oynayan arkadaşımın aff ucuzlamasında yararlandığı artifact sayısının büyük bölümünü land lerin oluşturduğunu göz önüne alınca hak verdim adamlara..
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Affinity'yi affinity yapan temel olay, eğer tek blok yaratığınız varsa ve saldıran iki artifact yaratıktan birisi de ravager'sa toplayıp kalkmanız. Tabii Ravager'ı da bu kadar güçlü yapan şey yine artifact land'ler... Mana kaynağınız hem de oynadıınız büyülerin masa ücretlerini düşünüyor; bug'a bakar mısınız!

Neyse, DCI'dakiler umarım playtest yaparak kararlarını verirler de rahat ederiz.

Görüşmek üzere, esen kalın.[signature][hline]Berkin Bozdoğan
The DCI - Gatherer - Comrehensive Rules
Sosyal ağlarda paylaş

yaa ravagerin güçlü olduğu konusunda haklısınız ama magic'teki tek power kart o mu yani.. ona kalana kadar bence daha çok kart var.. yani onu ban etmek saçma olur.. yapılırken development team'den birilerinin "abi bu broken olur ya" demesi lazımdı ... demedi kimse ve basıldı.. yani ısochron üzerine orim!s chant koymak da ciiz bi durum.. veya üzerine fire/ice koyup mavi bi desteyle damage vurarak oyun bitrmek de broken... eee?

ravager t2de de xtandedda da kalmalı..[signature][hline]Don't be afraid of dark, be afraid of what it hides.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar Arkadaşlar,

said:
İbrahim Çelik demiş ki:
yaa ravagerin güçlü olduğu konusunda haklısınız ama magic'teki tek power kart o mu yani.. (...)yapılırken development team'den birilerinin "abi bu broken olur ya" demesi lazımdı (...) demedi kimse ve basıldı.. yani ısochron üzerine orim!s chant koymak da ciiz bi durum.. veya üzerine fire/ice koyup mavi bi desteyle damage vurarak oyun bitrmek de broken

RD takımı sıkça saçmalıyor. Bkz: Saga ve öncesindeki Tempest setleri. O yüzden onların fikirleri pek önemli değil; önemli olan turnuva oyunu.

Isochron üzerine koyulan Orim's Chant veya Fire/Ice oyunu 5. tur bitirmiyor. Sorun orada. Ravager tek başına güçlü olmasının yanında tahmin edilemez de... En büyük derdimiz bu.

Neyse, Artifact Land'ler yasaklanacak sanırım görünene göre.

Esen kalın.[signature][hline]Berkin Bozdoğan
Sosyal ağlarda paylaş

Bana kalırsa bu adamların ellerinin ayarı yok. Sonucta affinity ext'da broken falan değil. Adam gibi kartlar bassalardı Kamigawa'dan da Ravager ile kapışacak deste çıkardı(hala da çıkabilir!), ama şimdi korkuyorlar herhalde yaparız güçlü kartı yine ortalık karışır falan diye. Nereye gider bilmiyorum, yani çok hassas bi olay. Hem iyi kart basıp insanları magic'e çekmek, hem de fazla abartmayıp metagame'i tekdüze bi hale getirmemek zor bir iş. Kolay gelsin, yakında görücez yeni kara listeyi!!![signature][hline] "I cannot remember NOT BeinG"
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de Disciple of the Vault veya Cranial Plating'den birisi (kuvvetle muhtemel 1.si) banlenecek. Ama 1 common kartin banlenmesi de bilmiyorum daha onceden oldu mu hic ama bana bayaa bi garip geliyor.[signature][hline]Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain.
Borderlander Saying
Sosyal ağlarda paylaş

valla extended da bir sürü banned common var dark ritual, frantic search, lotus petal daha da vardır heralde
ayrıca bence de affinityi hayvan yapan landleri bi de disciple ama landler banlenirse desste baya hız kaybeder bu da ona bi rakip çıkabilmesini sağlayabilir[signature][hline]"Nothing can stop the power of life--
not even death."
Sosyal ağlarda paylaş

Unutmayalim ki, Wizards Raffinity'yi diger decklerin seviyesine indirmeye calissiyor. Komple yok etmek istemiyor. Eger Artifact Land'ler giderse, hic bir anlami kalmaz deckin. Artifact Land'leri Bann'lemeleri, Patavatsizliklarini bir'de bastirmalari/altini cizmeleri demektir. Ben sahsen T2'den sogumaya basladim. T1 biraz pahali kaciyor, P9 olmayincada oynanmiyor. Geriye bir T.5 ve T1.x kaldi. Birde Draft'lar ve Sealed v.s. Böyle devam ederlerse oynanacak bir format kalmiyor... lol[signature][hline]"These tears we cry
Are falling rain
The hurt, the blame!
We are lost
We can never go home"
-Gollum's Song
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

said:
darkp, 18 Şubat 2005 02:53 tarihinde demiş ki:Bence legendary olarak cıkarılsaymıs artifact landler hiç bunları tartısmazdık bile :).

Evet, iyi bir çözüm olurdu diyeceğim; fakat ne yazık ki her birinden desteye birden fazla koyup oyuna sadece bir tane açılması bile gerek ve yeter şart. Yani her şekilde sakal-bıyık var onlar ortamda olduğu sürece. Diğer taraftan; ayna eşleşmelerinde (mirror match-up) oyun daha şenlikli geçerdi kesinlikle :)

Aslına bakarsanız, Meltdown'ı Mirrodin bloğunda bassalarmış olay daha eğlenceli olurmuş. Üç manaya atılan bir Meltdown oyunu daha eğlenceli hâle getiriyor. Ya da Shatterstorm, Pulverize veya Serenity...

Görüşmek üzere, esen kalın.[signature][hline]Berkin Bozdoğan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eyimen, 15 Şubat 2005 17:35 tarihinde demiş ki:
Bana kalırsa bu adamların ellerinin ayarı yok. Sonucta affinity ext'da broken falan değil. Adam gibi kartlar bassalardı Kamigawa'dan da Ravager ile kapışacak deste çıkardı(hala da çıkabilir!), ama şimdi korkuyorlar herhalde yaparız güçlü kartı yine ortalık karışır falan diye. Nereye gider bilmiyorum, yani çok hassas bi olay. Hem iyi kart basıp insanları magic'e çekmek, hem de fazla abartmayıp metagame'i tekdüze bi hale getirmemek zor bir iş. Kolay gelsin, yakında görücez yeni kara listeyi!!!

demissin ki kamigawadan adam gibi bi deste cikardi adam gibi kart bassalardi eee sorasi kamigawadan sorakiler daha da adam gibi kart basmak icin sinirli sewiyedeki hayal guclerini zorlayarak garip garip ozellikler mi cikarsinlar[signature][hline]slay them all
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...