Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sid Meier's Alpha Centauri

Underpants

Öne çıkan mesajlar

1998'de can sıkıntısından aldığım ve daha şimdileri oynamaya başlayıp tüm Civilization tipi sıra tabanlı oyunların kesinlikle en iyisi olarak nitelendirdiğim Alpha Centauri'nin Alien Crossfire diye bir expansion'u varmış. Yeni duydum ben. Bilenler var mı, bu vakitten sonra aramaya değer mi sizce?

(Bence bu oyun Civ 3 den kat kat daha iyi. Oynanış ve arayüzü daha ilkel olsa da hiç rahatsız etmiyor ve oyunun yazanların hayalgücü insanı büyülüyor. Sadece oyunun civilopedia'sına eşdeğer olan "Datalinks" e dalıp bir buçuk saatimi geçirdim mesela.)[signature][hline]G3nk is not dead.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel oyundur evek. expansion(Alien Crossfire)' ı hiç oynamadım, alasım gelmedi, kendisi yetti bana. ;p[signature][hline]Hatırlar mısın bir aralar OSI' de etrafa para saçan onurlu bi mage vardı.... VERİN LAN PARALARI GERİ!

Trust in my self-righteous suicide.
I cry, when angels deserve to die.

Phann
- Exca/Hib

Sosyal ağlarda paylaş

evet muhteşem oyunlardan biridir o..expansion'ını ben de bilmiyordum[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Turn base tarzında bir oyun .Bu civilization ın yaratıcıları ayrılınca ortaya çıkan bir Civ. oyunu . Asla civ kadar etkili değil , ben eski civ. ı oynayan biri olarak onu da edindim tabii. Halen mevcut . Otoriteler ben aldıktan sonra resmen yerin dibine soktular unutuldu gitti .Oynayan veya oyunu bilenler sadece bu oyunla ilgilenenlerdir. Ben denedim 2 saatte çözemedi ne nedir etkisi nedir diye . Benden tavsiye Civ 3 varken yüzüne bile bakılmaz . Çıkmıyorsa eski civ i çevir çevir oyna . Ben prites hastasıydım amigada pc ye çıktı hemen edindim . Ve bir parça eksiği yok fazlası var hatta , o kadar olsun dimi . Biri 2 disketti bu 2 cd :). Dostum sen Civ 3 veya Prites dene üstatları 2 sinin de Sid Meier
Sosyal ağlarda paylaş

Alpha Centauri Firaxis Games çıkışlıdır, yapımcısı da Sid Meier'dır, designer da Brian Reynolds, yani oyunu Civ'i yapanlar yapmıştır.
gamespot.com 'dan 9.1 almış, Pc Gamer'dan çıktıından 95 alarak rekor kırmıştır
hatta gamespot linkini de buldum ahanda

bu başyapıt oyuna laf etmeyin insaf!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aytoz, 08 Şubat 2005 00:37 tarihinde demiş ki:
Alpha Centauri Firaxis Games çıkışlıdır, yapımcısı da Sid Meier'dır, designer da Brian Reynolds, yani oyunu Civ'i yapanlar yapmıştır.
gamespot.com 'dan 9.1 almış, Pc Gamer'dan çıktıından 95 alarak rekor kırmıştır
hatta gamespot linkini de buldum ahanda

bu başyapıt oyuna laf etmeyin insaf!

Ya hata yaptıysam kusura bakmayın ama enteresan inanın iyi hatırlamıyorum bu oyunu .Belki oynanışı zor diye yanlış hatırlamış olabilirim . Ama günlerce civ. oynayan biri olarak neden acaba bunu oynamadım hayret !

[Bu mesaj xantia tarafından 08 Şubat 2005 13:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun zamanında baya beğenilmiş ve yankı getirmişti. Benim de gayet vaktimi almıştı. Hatta civ3 çıkana kadar oynardım. Ama civ3' ün yerini tutamaz bence. İnsanların da civ serisi kadar tutmamasının sebebi bilimlerin falan çok fazla birşey ifade etmemesi ya da olayı kavrayamamasıydı. Ama civ serisinde olmayan güzellikleri de vardı. Mesela kafana göre araç ya da ordu tasarlamak hoş bir özellikti.[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz

[Bu mesaj Baalzebul tarafından 08 Şubat 2005 15:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
Öğeleri teker teker masaya yatırmak manasız, Civ 4 çok daha güncel ve tonla özelliği olan bir oyun. Civ 4'de olup da AC veya önceki Civlerde olmayan şeylerin listesini yapsak wall of text olur. Öyle olması da normal yani arada X senelik birikim farkı var.

AC efsanevi bir oyun mu? Evet. Ancak bu devirde oturup oynayınca Civ 4 kadar götürmesine imkan yok. Ancak AC bütün zamanların favori oyunun olacak da hiç sıkılmayacaksın, bunu ancak öyle bir inanç mümkün kılar...

Şimdi yeni bir Alpha Centauri çıksa o da muhtemelen Civ 4'e nispeten daha çekici olacaktır.

Bunun dışında konsept farkı var. O da tercihlerin buna göre olmasına neden oluyor. Bakarsınız roketi yolladıktan sonra Alpha Centauri'den devam eden, eli yüzü düzgün bir Civ çıkar ikisinin de meraklısını cezbeder.
Sosyal ağlarda paylaş

tek ayıbı teknoloji agacının kimseye bir anlam ifade etmemesi bu nedenle ogrenme egrısının yavaslıgı idi. gercı ogrensenız bıle ne yaptıgınızı bılmıyordunuz cogu zaman. Ama kendısıne yakın tarıhlı olan cıv 3 e gore kesınlıkle cok daha kalıtelı bır yapım.

cıv 4 ıle ıse bence kıyaslanmamalı su asamada bunca yıldan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Tanımları tıklamadan çıkmıyordu. Linke tıklarsan yazıyor. Ben aynı fikirde değilim. Her ne kadar tech tree babında eksikleri olsa da yine de güzeldi. Civ bu konuda daha da beter zaten, senelerdir aynı tech tree üzerinde ufak değişiklikler. Ünite ve binaları techlere süper adapte etmişler 4'de. Yine de daha geniş bir tech tree olsa, tech olayı 10-15 turnde bir çıkan büyük gelişmelerin yanı sıra ufak öğeleri de içerse daha güzel olur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bak aklima geldi.

her tech in altinda yazan filozof veya faction lideri konusmasi acayip hosuma gidiyodu.

civ4 te de var ama AC kadar ii diil.

bide free market economiyi acinca cosan ekonominin verdigi mutlulugu az sey veriyor AC'de :) veya %40 growth bonusu koydugun zaman.

dedigim gibi AC de social engineering ile cok sey degistirebiliyodun. civ4 te daha cok "free market/suffrage/free religion/emancipation u bul, onlara gec" gibi gordum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...