Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkçe Kartlar / Dosan, Düşen Yaprak

Ishinotsuyoihito

Öne çıkan mesajlar

Bunun olması için zamanında SSCB'den ayrılan Türkî Cumhuriyetler'e kendimiz gidip onları dil konusunda Rusça ve diğer dillerden arındırma operasyonuna girişip 100-150 milyon kişinin bizin anladığımız Türkçe'yi konuşmasını sağlayabilirdik. Bundan sonra ise 3-5 milyon Türkçe konuşan oyuncunun desteği ile bu işi başarırdık. Çok mu ileri gittik? Tamam daha basit düşünelim. Bu ülkede 10000 tane oyuncuyu yakalayın, ben size DCI tarafından yayınlanmış her kuralın Türkçe'sini ve Promo Türkçe kartlar öneriyorum. Ne dersiniz? Bu mümkün. Tamamen kendi dilimizdeki setlere ise daha var maalesef.[signature][hline]Berkin Bozdoğan - DCI - CrystalKeep - Comrehensive Rules
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ishinotsuyoihito, 05 Şubat 2005 03:47 tarihinde demiş ki:
Ne sigortacıyım ne işletmeci; yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

- Berkin Slemr

Jakub Slemr, Bilenler bilir...

Madem oyle o zaman hadi görelim basla oynamaya 2300 rating aypıcaksın :)[signature][hline]ICQ: 99038139
MSN: [email protected]
----------------------
Magic Online : /addbuddy Enaxa
----------------------
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar Aydın,

O şekilde yazmamın sebebi aslında çok basit: kartların anadili İngilizce. Biz Çeviriyi İngilizce kısmına uyguluyoruz, dolayısıyla asıl metne de yabancı olan kavramları çevirmiyoruz. Eleştirin çok yaıcı, memnun oldum; ama benim de düşüncem bu.

Profesyonel çevirmen değilim; fakat filmlerde de bu yapılır. Örneğin anadili ingilizce olan bir filmde başka dildeki konuşmalar (anlamları biliniyor bile olsa) dublajda Türkçe'ye çevrilmez, altyazı ile verilirler. O sebeple bıraktım.

Görüşmek üzere, olumlu tepkiler geliyor ve ben de bundan çok hoşnutum. Çok sağolun. Bu gece, yine çeşni metni General Takeno'dan olan bir çeviri ile sizlerle olacağım.

Esen kalın,[signature][hline]Berkin Bozdoğan - DCI - CrystalKeep - Comrehensive Rules
Sosyal ağlarda paylaş

Kami : Wizards ın offical Champions Of Kamigawa Players Guide'ına göre Hem God hemde Spirit anlamı varmış.

P.S. :Amacım BabacumMostors eleştirmek değil hatamı düzeltmektir.[signature][hline]"there's no vestige of a beginning,
no prospect of an end" (Hutton, 1795)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...