Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YediTepe Üniversitesi

RaidenXelRu

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar bu Sene öss e giricem ve okul puanımın düşük olması nedeni ile özel üniversite düşünüorm . Yeditepede okuyan veya nasıl bir üni. olduğu hakkında bilgiye sahip olan benide bilgilendirsin :) çünkü bi kaç arkadaş Yeditepeyi düşünüyoruz![signature][hline]Ben Hala Para Kazanmak İçin Böcek Kesiorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

yeditepe i$letmede okuyorum.
öncelikle birisi hazırlık 12bin$ demi$ üstte.
geçen sene ya 5500$ yada 6000$ dı hazırlıgın fiyatı.
burda da görüldügü üzere okulun dı$ardan acaip kötü bi imajı var.ve son 2 senedir okul bu imajı silebilmek için acaip kasıyo.yani öyle aa çok kolay okul lan bu.kıçımı yatarak geçerim ben diye giriyosan (ben öyle girdim =) okul hayatta bitmez (bkz ben =)..Ayrıca eger exchange programları dü$ünürsen okulun yurtdı$ındaki bi çok okulla (ama en çok amerika.ne de olsa yarı amerikan okul) gerçekten super duper imkanlar sunabiliyo sana okul.

said:
Darestan, 17 Ocak 2005 14:38 tarihinde demiş ki:
yeditepeye girsen bence üstündeki yeditepe mezunu dagasını silmen çok zor olur

çoğunlukla tipler ya züppe ya gerizekalı baba parsı yiyipde giren tiplerdir(istisnalar mevcuttur)

yeditepe mezunu olmak kötü bi$ey mi?hayır yani bizim okulda okutmadan,baba parası yeme konusunda mı not veriyolar?
Arkada$lar anlamadıgınız bi olay var.Baba parası yiyen adam da,züppe ve gerizekalı dediginiz adam da,anadolu'dan burslu gelmi$ adam da aynı dersleri görerek mezun oluyo..Tek farkları zeki adam zekasını kullanarak,kendini iyi sunarak,okuldan fire vermeden zamanında mezun olarak bi yerlere geliyo,digeriyse ya mezun olamadan babası tarafından yurtdı$ına gönderiliyo,yada babasının $irketinde müdür oluyo..

Neyse..
Eger egitimine önem veriyosan,abi okuyup adam olucam ben diyebiliyosan,fazla ta$aga baglamayıp ciddiye alıosan bazı $eyleri tavsiye ederim Yeditepeyi.ha ama yok abi ben öle sıkıntıya gelemem,rahat bıraksınlar beni diosan bırak yeditepe'yi özel üni'yi dü$ünmeni bile tavsiye etmem.Bo$una ailene külfet olursun..
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi çok kötü imajı var valla
ya aklıma ilk gelen örnek mesela gaztede hiç yeditepe bilgi kadir has mezunu insanlar arıyoruz yazmıo genelde hep boğaziçi odtü itü yazar

tamam aynı eğitimden geçiyor olabilir ama bi iki bölüm dışında bence iyi değil şahsen okla gitmiştim bizim okulla beraber insanları ve yaptıklarını görünce ve ayrıca bazı tabelalar(mesela öğrenci yurdu değilde efendim öğrenci oteli) okulun ne olduğunu anlatıyo bence

yanlız dişçillik bölümünün imkanları çok iyi takdir ettim
genel olarak labratuvarlar falanda çok temiz ve baya bi malzeme var herşey yeni teknoloji vs ama ne kadar kullandırırlar onu bilemem

kısaca dışardan inanılmaz kötü imajı var ama içeriden güzel,illa özel üni gidicem diosanız bence sabancı seçin o daha güzel :)
Sosyal ağlarda paylaş

Evet her okulun kendisine has özellikleri var.
Yeditepe'nin kampüsü iyidir mesela aynı şekilde sabancı ve koç un da çok iyi kampüsleri var.
Bunu dışında ist. ticaret, bilgi, kadirhas'ın kampüsleri diğerlerine göre ufak.
Kendi okulum diye bende övmeye girişmeyim dedim ama mühendislik fakültesi abet kriterlerine uyumlu olacak çok yakında örneğin bizimkinin özelliği de bu. (khas)[signature][hline]Atahost.net Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

yedıtepede okuyan butun arkadaşlarım memnun.İmajı kotu olabılır ama egıtımı kotu olucak dıye bir genelleme yapılamaz.Hocaları duyduguma gore gayet ıyıymış.Kararı ınsanın kendısı vermelı aslında[signature][hline]Trust the dreams, for in them is hidden the gate to eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç istemedigim halde son tercihim olan yeditepe işletmeye girdim bende bu sene.Açıkcası baştan çok önyargılıydım sürekli lanet olsun neden burayı kazandım gibi söylemlerde bulunuyordum.Buraya gelince en azından eğitimini görünce fikrim büyük ölçüde değişti.Eğitimi gayet iyi.Özellikle mühendisliklerin ve dişciliginin çok daha iyi oldugu söyleniyor.
Ama benden sana bi tavsiye vaktin varken kapağı iyi bir devler ünisine atmaya bak.Mesela bogaziçi,odtü veya itü gibi.Eğitim olarak özellerle devlet arasında pek bi fark yok hatta özellerin koşullarının çok daha iyi oldugunu söyleyebilirim fakat arkadaş ortamı ve kendini geliştirme adına hiç kimse hiç bir özel ünideki ortamın devlet üni.deki ortama göre daha iyi oldugunu iddia edemez bence.
Özel ünilere gelince paralı olarak gitmeyi düşünüyorsan ve istanbul takıntın yoksa ilk olarak bilkenti tercih etmeni öneririm.(tabi biraz dinleneyim üni hayatı yaşayayım demiyorsan)Bilkentten sonra koç ve sabancı geliyor.Yeditepe ve bilgide bunlardan sonraki kategoriye girer.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theoracle, 18 Ocak 2005 05:57 tarihinde demiş ki:
fakat arkadaş ortamı ve kendini geliştirme adına hiç kimse hiç bir özel ünideki ortamın devlet üni.deki ortama göre daha iyi oldugunu iddia edemez bence.

walla yeditepeyi bilemicem de sabancıda arkadas ortamı adına hiçbir sorun yok, gayet güzel..
Sosyal ağlarda paylaş

bende yeditepe i$letmedeyim de.
hiç öyle senin dedigin gibi arkada$ ortamı ve kendini geli$tirme konusunda sorun ya$andıgını sanmıyorum.kendini geli$tirme konusuna kendimi dahil etmiyorum.bundan dolayıdır ki inatla repeat olup duruyorum =)
ama cok arkada$ım var kendini geli$tiren.klupler çok yardımcı oluyo bu konuda bizim okulda.
ki$iye göre dei$ir sanırım bu senin söyledigin..
Sosyal ağlarda paylaş

yeditepede okuyorum. hazırlıkta kaldım 6puan alsaydım kalmıyordum.

Zor felan değil okul çalışırsan yaparsın hiç bi okulda zor değil zor diyenler yapamadıkları için zor derler o yüzden ben zor diyorum =)

onun dışında okulda kafa adam bulmak istersen bulursun merak etme.Bi sıkıntı çekersen öm at yardımcı olurum.[signature][hline]Yeşilaycı Pati
Beer help ugly people have sex since 1862
Sosyal ağlarda paylaş

benimde arkadaş ortamı bakımından bir sorunum yok allaha şükür çevremde gayet iyi anlaşabildigim insanlar var.benim vurgulamak istedigim genel ortam açısındandı.özel üni.deki ortamla devlet ünilerdeki ortam arasında bariz bi fark var bence.tabi bu benim düşüncem buna katılıp katılmamak size kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Çayımı alıcam,boğaza karşı oturucam,içicem ve düşünücem.Saatlerce o boğaz manzarasını seyredicem.Sırf bunun için Yeditepede okumak istiyorum.Tabi yanında bazı ek konular yok değil.Uluslararası ticaret bildiğim kadarıyla Koç'tada yok,Sabancı'dada ama eğer varsa lütfen bilgilendirin..[signature][hline]Kalbinizle yaptiginiz hersey size geri donucektir...
who is genor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...