Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Combo/Asura Monk Hakkında Yardım...

Orodreth91

Öne çıkan mesajlar

Selam Arkadaşlar

Ben Combo/Asura Monk yapmak istiyorum.Kendim bir build yaptım ama güzel oldu mu bilmiyorum.Lütfen kötü bulursanız,yanlış bir şey görürseniz söyleyin ve önerilerde bulunun.

STATS

STR:72+8=80
AGI:99+6=105
VIT:14+6=20
INT:30+2=32
DEX:46+4=50
LUK:1+3=4

veya,

STR:62+8=70
INT:33+2=35
DEX:56+4=60
LUK:2+3=5

Aginin fazla olduğunun farkındayım ancak monkların fleesi bana nedense az geliyor.Mocking Muffler al diyecek olursanız da:Gerçekten çok fakirim,şimdiden fist nasıl alacağım diye düşünüyorum.Aslında depom zengin ama malları kimse almaz.Düşük fleeyle solo kasmakta zorlanırım diye düşündüm.Assassinlerin fleesine hayranım.Biraz assassin fleesine benzetmek istedim.
Hangi statla oynasam bir yerden açık veriyorum kararsız kaldım(Str artsa Dex düşük oluyor miss geçiyorum vs).
Bunları stat simulatöründe denedim puanlar tam yetiyor.
Bunlar Monkların job bonusları.Ekipmanların ve kartların artıları içinde yok.
Son olarak da statlarda kısa süre önce öğrendiğim bir kuralı uyguladım(Str 10un katı bonusu,Vit 20nin katı bonusu gibi).

Acolyte Skills;

Heal:5
Divine Protection:10
Demon Bane:10
Blessing:10
Increase AGI:1
Ruwach:1
Teleport:2

Bunu job lvl 40 yaparsam kullanacağım(Muhtemelen de 40ta olurum).Heal lvlın çok olmasına gerek duymadım çünkü çok olunca spsi insanın gözünü korkutuyor(Bir monka göre).5 olduğunda eksik skillerimi daha rahat,az kasarak tamamlayabilirim.
Aginin az olmasına gelince 99 agi stat olduğu için çok gerek duymadım.Lvl 1 olması hızlı yürümem için.
Son olarak Ruwach ve Teleport skilllerini Creamy ve Horong cardlarını bulma olanağım olursa iptal edip agiye werebilirim.

Monk Skills;

İron Fists:5
Call Spirits:5
Dodge:5
Triple Blows:5
Chain Combo:5
Combo Finish:5
Steel Body:2
Investigate:3
Finger Offensive:3
Stop Blade:2
Absorb Spirit:1
Explosion Spirit:3
Extremity Fist:5

Bu yetenek isimlerinin bir kısmı euRO da kullanılan skill isimleri ile aynı olmayabilir.Çoğunun öbür adlarını da biliyorum,alışmışım:)
SP çok çabuk biter diye düşünüyorum.Solo kasarken sürekli combo ve call spirits SP yi çürütür.Hele heal da olunca...Bu nedenle Steel Body lvl 2 yerine Spiritual Cadence lvl 2 yapayım mı?

Hepsi bu kadar.Biraz uzun oldu,kafanızı şişirdim:).Yardımlarınızı bekliyorum.Yapacağım monkun gerçekten sağlam olması benim için çok önemli.Bir de belki mümkün değil ancak pvp,mvp,woe,solo canavar keserken yani kısacası hepsinde kullanılabilir bir character olmasını istiyorum...

Şimdiden teşekkürler...[signature][hline]Orodreth Elanesse
Sosyal ağlarda paylaş

oncelıkle su an han gı lvl desın onun tawsıyemle baya alakası war steal body neden 2 uzun mob yapmak ıstemezmısın Extremity Fist:5 bu galıba Guillotine Fist bunuda neden 5 yaptın (cok fazla degılmı)
madem flen az dıyosunkı asasın ve rouugelere gore senınfle azdır neden dodgeyı artırmıyosun
ya ısım ler farklı kusura bakma bı ora bı bura bakmak zor oluyo ben sana sole desem

iron fırst 5+x
sumon spırıt 5
occoult ımpactıon(galiba ınvestıgate)3
fınger ofansıve 3
spırıtual (galiba Absorb Spirit)1
furry (Explosion Spirit)3
Extremity Fist 1

fle(dodge)10
trıple bows 5
chaın combo 3+x
combo fınısh3+x
steal body----(sana kalmıs nasıl car kastına)

sım dı eger solo takılıyosan dırekt steal body e gıt. senın daha rahat lvl almanı salar.ordakı xlere gelınce madem com boda ıstıyosun ıstersen 5 e tamam la eger 5 e tamam larsan gerıye kalan ları ıron fırste ve steal bodye dagıtmak zorunda kalırsın
bence ılk dedıgın stadsta kas

STR:72+8=80
INT:30+2=32
DEX:46+4=50
LUK:1+3=4

ben aynen dedıklerıme uygun ısron fırstu 8 steal body sı 5 comboları 3 olan carım wardı senden tek stads eksıklıgım ıntım 18 yapıp gerı kalana dex werdım yaklasık aynı sayılır
gercı benım heal 8 dı senın kı 5 nasıl heal verır bılmem ama ıyı werecene emınım
merak etme kımse bı monktan daha ıyı tank olmaz. prılerı saymazsak.
emın ol guzel bır buılttır ama dedıgın gıobı nekadar agı okadar fle ama ne olursa olsun assaınler kadar fazla flen olmucak
kafana bısetakılırsa ozel at. buraya da yazsan olur genede bakarım cevaplarına[signature][hline]Power of Turks
Sosyal ağlarda paylaş

Extremity Fisti 5 yapmak istememin nedeni hızlı olması.PvP de daha kolay olur diye düşünmüştüm.Gerçi dex de etken ama yine blessle 60 dex çok etkilemez gibime geldi.Flee verme konusunda haklısın,extremity fisti 1 yapıp onu fulleyebilirim.

Bir de aklıma takıldı:MvP yaparken extremity fist mi kullanmak daha iyi(sp doldurucu itemler ile),combo mu daha iyi,yoksa steel body ile normal attack mı daha iyi gider ?

gerçi 60 dex MvP için düşük geliyor biraz(Hele baphomete baktım 60 flee ile %84 miss geçiliyor)Ama Mummy cardla falan kapatırım herhalde(Fakirim ama gururum var,ararım XD)

Cevabın için sağol...

Edit:Heal lvl 5 iken 99.lvlda 704,blessle 754 heal atılıyor(yaklaşık rakamlar)[signature][hline]Orodreth Elanesse

[Bu mesaj Orodreth91 tarafından 30 Ocak 2005 15:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni farkettim msjının başını kusura bakma
Şu an lvlım 36/26(Job 27 olmak üzere)
Stat
str:14+1
agi:45+3
vit:10+1
int:11+1
dex:15+1
luk:1+2

Skill
heal lvl 5
divine prot lvl 10
demon bane 4
blessing 5
increase agi 1

Biraz kötü başladım sanırım :)[signature][hline]Orodreth Elanesse
Sosyal ağlarda paylaş

Barışcım sanki 99 yapcan da bu kadar skill we statı soruyorsun hadi monk yaptın sen yine sıkılancan,seni bilioz ama gönlün hoş olsun... Hayır çok kasıon kendini,char yapcam die yap bi sword kni olsun skilleri de statlarıda vermek kolay sen de kurtul bizdeeeee.....Yanıom senin şu monk hasretine we sevgine :yapma: bu gün gaza geldim yazı yazasım tuttu Lightsade da 2 sniper bağa 18 tur boyunca dalınca pvp de oyunu kapattım.Ha bi de allf sen .:MuRaT:. mısın ??? :-?[signature][hline]No Fear,
Brave,
Handsome...

[Bu mesaj nightmare63 tarafından 31 Ocak 2005 01:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bravo emre,
Güsel oturtmussun beni:)
Eh belki 99 kasamam ama sonuçta "Arkadaslar ben bi monk yapcam ama 60.lvla kadar oynıcam ona göre yardım edin " mi diyem.Yani hiç forumdaki character guidelerinide mi okumadın:)
Sen şimdi bugun okur yarın çullanırsın üzerime neyse ama monk gerçekten güsel char ve kullanmayı öğrenmek gerek,sen gönlünü hoş tut yaz gelsin,lgs bitsin,adsl gelsin ben kasarım merak etme sen.Sadece senin ve diğer arkadaşlarımın benle oynamaması bana koyuyor.Yanlız kodunuz beni chaoslarda...

Neyse...

Not:Allf bu arada MvP lere tekrar baktım baphomet haricindeki coğu Mvp ye %100 olmasa bile gerçekten iyi oranlarda vuruyorum ve zaten baphometi tek başıma yada 2 kişi kesmeyi düşünmemiştim.

Edit:İmza cikis olmus be emre!!XD
[signature][hline]Orodreth Elanesse

[Bu mesaj Orodreth91 tarafından 31 Ocak 2005 19:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nightmare63, 31 Ocak 2005 01:12 tarihinde demiş ki:
Barışcım sanki 99 yapcan da bu kadar skill we statı soruyorsun hadi monk yaptın sen yine sıkılancan,seni bilioz ama gönlün hoş olsun... Hayır çok kasıon kendini,char yapcam die yap bi sword kni olsun skilleri de statlarıda vermek kolay sen de kurtul bizdeeeee.....Yanıom senin şu monk hasretine we sevgine :yapma: bu gün gaza geldim yazı yazasım tuttu Lightsade da 2 sniper bağa 18 tur boyunca dalınca pvp de oyunu kapattım.Ha bi de allf sen .:MuRaT:. mısın ??? :-?

hacım helal olsun muratı cıkarmıssın ama benı nasıl cıkartamadın tabı herkes prılerı tanır hayır degılım kankısıyım
not baya kuvvetlı hafıza warmıs noktalarına kadar nıck doru
:)[signature][hline]Power of Turks
Sosyal ağlarda paylaş

Not:Allf bu arada MvP lere tekrar baktım baphomet haricindeki coğu Mvp ye %100 olmasa bile gerçekten iyi oranlarda vuruyorum ve zaten baphometi tek başıma yada 2 kişi kesmeyi düşünmemiştim.

bak sunu bılkı kıralı gelse bır monktan daha ıyı tank olamaz mvp ye sorun heal weremez tank olurken sorun degıl oda bı prı ıle rahatca gıderılır salam bır cardır. oynamasıda zevklı
not :asıl tank olması gere cru karek terı bıle bu kadar olamaz tank[signature][hline]Power of Turks
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...