Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık macbook pro 15.4 inch mid 2012

Loex

Öne çıkan mesajlar

içten içe sulanıyordum 15'' diye :D SSD takıcaksın. Samsung evo 750 veya parana göre evo 850 serisinden minimum 250 gb bir de ramini 16 gb yaptığında paşalar gibi kullanırsın

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-850-evo-sata-30-okuma-540mb-yazma-520mb-ssd.html

vatandan almanı tavsiye etmem n11 den daha uyguna bulursun.

hatta cdrom sürücün yerine de ssd takıp raid olayına girişirsen tadından yenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

ram hangisini almak lazım ?link plz vatandan

MacBook Pro (15-inch, Mid 2012)
Number of memory slots 2
Base memory 4 GB
Maximum memory 8 GB
Memory card specifications - Double Data Rate Small Outline Dual Inline Memory Module (DDR3) format
- 30mm (1.18 inch)
- 2 GB or 4 GB
- 204-pin
- PC3-12800 DDR3 1600 MHz type RAM
Additional notes For best performance, fill both memory slots, installing an equal memory module in each slot.

galiba 2 tane 8gb takılmıyo
Sosyal ağlarda paylaş

Loex said:

ram hangisini almak lazım ?link plz vatandan

MacBook Pro (15-inch, Mid 2012)
Number of memory slots 2
Base memory 4 GB
Maximum memory 8 GB
Memory card specifications - Double Data Rate Small Outline Dual Inline Memory Module (DDR3) format
- 30mm (1.18 inch)
- 2 GB or 4 GB
- 204-pin
- PC3-12800 DDR3 1600 MHz type RAM
Additional notes For best performance, fill both memory slots, installing an equal memory module in each slot.

galiba 2 tane 8gb takılmıyo

apple max 8 diyor ama sen iki tane 8 takabilirsin.
yeter ki ikisi de 8 olsun ve 1600'lük olsun.
misal şu kingston

Yalnız 16gb ram çok fazla gelecektir. kaynak sarfiyatı (:
Hele SSD de olursa, sleep image'ı SSD'ye yazdırırsın, ram'in yapacağı hiçbir iş kalmaz eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

VM ile windows kullanmayacaksan 4gb yeter aga windows gibi dusunme zati daha dengeli kullaniyor yani macos ulan madem 16gb ram var hepsine abanayim demiyor ornegin su an bu postu attigim makinede 8gb ram var 5 tane krom tabi bi excel tablosu bi de aimp acik 1/3 unu kullaniyor ram in iki autocad dosyasi acsam ne olur kim bilir
Sosyal ağlarda paylaş

Loex said:

zaten bi harddisklik yer var video izledim adam takıyo ssd yi açıyo bilgisayarı çatırt diye mac os geliyo önceden mi yüklemiz naapmış onuda söylemiyo onun bunun evladı

eğer regular yöntemlerle gideyim diyorsan, şuradaki adımlarla bootable usb oluşturuyorsun, ssd'yi taktıktan sonra usb'yi de tak, option tuşuna basılı olarak çalıştır makinayı, ssd'ye kurulumun başlar. tabi bunun için önceki dosyalarının yedeklerini falan alacan.

eğer sofistike bir yöntem arıyorsan, ki mid 2012 bu iş için uyumlu mu bilmiyorum, time machine komple sistem yedeğini clouda atıyor, ssd'yi takıp makinayı çalıştırdığında, nasıl oluyorsa artık, gidip oradan kopyayı indiriyor. denemedim, bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ssd yi takmadan önce sata III - usb adaptör ile sistemi kopyalaman gerekiyor.

işlem için buradan faydalanabilirsin.
https://ufukuzun.wordpress.com/2013/09/01/klonlayarak-tasinin-how-to-move-mac-os-x-from-hdd-to-ssd/

Benim mid 2012 macbook promda çift ssd ve 16 gb ram var. Çift ssd şu anda 5400-7200 rpm harddisk + cdrom un yediği bataryadan daha iyi güç kullanıyor. Kullanım sürem arttı diyebilirim (58 cycle)

Dipnot : Kesinlikle 1333 mhz ram takmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...