Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hackerlık!!??!?!?

babayigit

Öne çıkan mesajlar

Hacke olunca TRde ne oluyor? Yani yabancı ülkelerde firmalar falan güvenlik açıklarını bulmaları için bu hacker beyleri çalıştırıyorlar ve ciddi paralar ödüyorlar ama TRde herhangi boyle bir uygulama yapan profesyonel firma veya banka falan yok değil mi?[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışında da tam anlamıkyla yok. Bir kaç firma bayağı bir tepki topladı geçenlerde zaten güvenlik sektöründe.. Siyah şapkalı diye tabir ettiğimiz kişileri çalıştırıyorlar diye. Tabi kesinlikle karşı çıksalarda, bu bilinen bir gerçek... Ama siyah şapkalıların beyaz şapkalılara göre görüş açısının daha geniş olduğuda başka bir gerçek..
Türkiye'de daha gerçek anlamda hacker ortaya çıkmadığı için, (bilişim suçları yeni devreye girdi ve daha öenmli sayılacak pek bir dava sonuçlanmadı. Ama bir kaç dava var şu an halen süren galiba.. Bunların sonucuna göre o dediğiniz durum sonuçlanabilir.) bu şekilde çalışan yok. Ama alınan duyumlara göre o dünyada gerçekten isim yapmış insanlar bir yerlerde çalışıyor şu an. Mesela şu starın ünlü bir teknoloji grubu var.. Hatta şu imar hortumlanması sırasında yapılan yamukluklar bunların yazdıkları kodlarla gizlendi diye söylenir. Garanti teknolojiden sonra en iyi teknoloji gruplarından biri.. Bu gibi yerlerde zaten çalışıorlar o insanlar..
Ülkemizdede ilk olarak tamer şahin bunun ekmeğini yedi. Aslında medya bu konuda aç. Tamer Şahinden de pek istediklerini alamadılar, çünkü yaptıkları sadece biraz kafasını çalıştırmaktı. Özel bir çaba, yada filmlerde gördüğümüz gibi 9600 modemle türkiyeyi yerle bir etmemişti. Buna rağmen ekmeğini yedi biraz. Onunda durumu pek içacıcı değil gerçi. Superonline ile davası halen sürüyor. Osmanlı Bankası olayı hakkında pek bilgim yok..

Türkiyede de olur yani bunlar zamanlar, ama daha zaman lazım..[signature][hline]Yaşanmış hikayedir..
- Anne PmaAbsoluteUri değeri konfigurasyon dosyasının içinde verilmelidir..
- Neee??
- Zıııııttt Erenköy..

[Bu mesaj nedanko tarafından 12 Ekim 2004 17:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tam anlamıyla yok dediğim, yakalananları çalıştırma gibi pek bir huy yok. Çünkü eğer oyle bir adamla iş yapacaksa büyük bir iş yapacaktır ve yaptığı iş yüzünden içeri girmiş biriyle çalışmak istemezler..
Ama beyaz şapkalılarla çok çalışırlar. Hatta yine 1-1.5 ay önce gizli kameralarla microsofttan üst düzey yetkililerin bir havalimanında gizli bir odada bir gençle konuşurken yakalamışlar. İddia ya göre bu çocuk microsoftun çoğu makşnesine girmiş. Ve zarar vermemiş not bırakmış.. Tabii çocuk işini biliyor.. Büyük bir parada almıştır sanırım..[signature][hline]Yaşanmış hikayedir..
- Neee??
- Zıııııttt Erenköy..
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyede yasal olarak en iyi güvenlik hizmetini veren 2 grup vardır. Olympos grubu ile siyah şapka grubu... Siyahşapkadan adamlar bol bol lkd 'de seminerler verirler..[signature][hline]Yaşanmış hikayedir..
- Neee??
- Zıııııttt Erenköy..
Sosyal ağlarda paylaş

Sol olayı fake mail değil, sahte faks ile oldu. Superonlinein antetli kağıdını hazırlatı yurtdışına mail atmıştı. Osmanlı bankası olayı ise şuydu. Osmanlı bankası en güvenli sistem bizde naraları atarken, reklamlar yaparken, bu bi ağ arkasında bulunan özel bir bilgisayara girmiş. Not bırakmış T.S. was here diye..
Ama ellerinde ip kayıtları falan var. ZOr durumda yani.. Sonucunu bilmiyorum davanın, devam edip etmediğinide..
Tamer sozlukde de lamerlikler yaptı. Klasik bir türk genci olarak egolarına yenik düştü..
Herkes tarafından bilindiği gibi, hackerlar gizemli, doğaüstü, cin çağırabilen insanlar. Boyle bir vasfı bir insana verdiğiniz zaman, o insanın çok sabırlı egolarını kontrol edebilen bir insan olması lazım.. Zaten dünyada bu iş yüzünden kim yakalanmışsa, çoğunlukla egoları yüzünden yakalanmıştır.. Önemli olan kendini, kimliğini tamemen gizleyip bu işlere devam edebilmektir.. Yoksa, gerisi fasa fiso.. (tabii siyah şapkalılar için konuşuyorum)[signature][hline]Yaşanmış hikayedir..
- Neee??
- Zıııııttt Erenköy..

[Bu mesaj nedanko tarafından 12 Ekim 2004 19:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
said:
babayigit, 10 Ekim 2004 20:03 tarihinde demiş ki:
Beyler bakın ben bu hckerlıkla gercektencok yakından ilgileniyorum.Birsürü dökümanlr okudum birsürü programlar buldum ugrastım ama olmuyor olmuyor olmuyor..
Eger aranızda bu işle ugrasan biri varsa bana yardımcı olabilirmi?Yani nerden baslamalıyım?Ne yapmalıyım?
...Lütfen biri yardımcı olsun...(Bakın LÜTFEN diyorum :D)

eğer standart bilgisayar bilgisine sahipsen ilk yapıcağın şey en az bi programlama dilini sular seller yapman kesinlikle şart!!!
c++ öneririm...
sql de lasım...
burdan başla...bunu halledince *5-6 da halledersen n mutlu sana :)* bana öm at ben sana yardımcı olurum...[signature][hline][b]Ultima Online, Hayat Offline...

http://forum.paticik.com/view.php?id=105586
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

ulan herkes hacker cracker ha.. yürrü be yurdum insanı..
Link

SQL 'in hackerlıkta illa bir prequisity olmasının olayı nedir ?

Titreme gelior her bu tür mesajları okuduğumda..[signature][hline]>Ever heard of .cshrc?
That's a city in Bosnia. Right?
-- Discussion in comp.os.linux.misc on the intuitiveness of commands

Yeniden : http://www.ethernass.com ( .org, .net )
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sharky, 17 Ocak 2005 17:16 tarihinde demiş ki:
ulan herkes hacker cracker ha.. yürrü be yurdum insanı..
Link

SQL 'in hackerlıkta illa bir prerequisity olmasının olayı nedir ?

Titreme gelior her bu tür mesajları okuduğumda..

Bu laf banaysa oku...

[spo1=Oku..]1. Ben Hacker deilim... ve hacker'ım demedim...
2.Security benim ikinci mesleğimdir... asıl mesleğim Comp. Eng.
3.Bir hackerdan kasıt olarak hem softw. hemde online hacking(net) olarak düşünüldüğünde binanın nasıl yapıldığını bilmessen binayı nasıl yıkıcağınıda bilemezsin....[/spo][signature][hline][b]Ultima Online, Hayat Offline...

[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
babayigit, 10 Ekim 2004 21:54 tarihinde demiş ki:
Benim düsündügüm şöyle birşey mesela bazı insanların bilgisayarlarına girmek bazı şifreleri kırabilmek mesela siteleri hackleyebilmek mesela bi kere bana olmustu adamın biri bnm bilgisayara girmişti resmen bnm bilgisayarı herif kontrol ediyodu CD-Romu acıp kapıyodu painti acıp bana yazı yazıyodu bnde öle seylerle ilgileniyourum.
kaç yaşındasın ve niye böyle bişey yapmak istiyosun anlamadım.Çocukluğun getirdiği saçma sapan hevesler yüzünden diğer insanların şifreleri onlar için önemli şeyler niye gitsinki.Senin gibileri evire çevire dövmek lazım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
buw, 17 Ocak 2005 17:40 tarihinde demiş ki:
said:
Benim düsündügüm şöyle birşey mesela bazı insanların bilgisayarlarına girmek bazı şifreleri kırabilmek mesela siteleri hackleyebilmek mesela bi kere bana olmustu adamın biri bnm bilgisayara girmişti resmen bnm bilgisayarı herif kontrol ediyodu CD-Romu acıp kapıyodu painti acıp bana yazı yazıyodu bnde öle seylerle ilgileniyourum.
kaç yaşındasın ve niye böyle bişey yapmak istiyosun anlamadım.Çocukluğun getirdiği saçma sapan hevesler yüzünden diğer insanların şifreleri onlar için önemli şeyler niye gitsinki.Senin gibileri evire çevire dövmek lazım

adam şifre fln kırıp bilgi çalmak istiyorum dememişki...
"Şakacı bi kişiyim bende bu tür şakalar yapmak istiyorum" deemiş...
Bu gibi şeyleri basit hacker sitelerinde bi kaç kişiye sorarak yapabilirsin...

PS:Adam gerçekten hacker fln olmak istemiyor,
Bir kaç hazır prog. ile basit eylenceler fln yapmak istiyor :)[signature][hline][b]Ultima Online, Hayat Offline...

[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
insanların bilgisayarlarına girmek bazı şifreleri kırabilmek mesela siteleri hackleyebilmek

herhangi bir siteyi bir protesto için kırana saygı duyarım ne düşündüğü beni ilgilendirmez ancak zevk için insanların emeklerini bozan.bunu ben yaptım muhhahah diyen zavallılar(ki bi tane elimizde var) ve kişisel bilgisayarlara giren(ki bunu yapacak kadar zavallı bir insanı basit bir firewall tutar =) moronlara en ufak tahammülüm yok
Sosyal ağlarda paylaş

işte sen madolyon'un yanlış tarafına bakıyorsun :)
Bunları yapıcak adam gelip public bi forum'da ben örenmek istiyorum fln demez...
zaten bu gibi şeyleri yapıcak potansiyeldeki kişiler direk olayların gerçek noktasına ilerler...

ki, site göçertip insanların emeğini harcıyor dediğin kesim;
şu ana kadar benim bildiğim kadarı ile(Prof.) durduk yere birisinin sitesini kırıp içindeki bilgileri delete'leyen bir hacker grubu barınmamaktadır...
Sadece index sayfasını editler...
yada bilgi işlemden şifreyi alır ve nakit nakli yapar(Sigorta şirketi son kuruşuna kadar karşılar)
yada bunun gibi tüybitmemişyetimhakkı deilde,
Robin Hood diyelim şuna :)[signature][hline][b]Ultima Online, Hayat Offline...

[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
StRoLch, 17 Ocak 2005 14:53 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar

hekmi yapacanız

http://www.google.com
"admin.asp" aratın
çıkan sonuçlardan birine dalın
username : ' or '
pass : ' or '

asp injection 'la girin index atın ruhunuz rahatlasın.
Hekır budur !

onun modası geçti be kardeş. en son elan realms'a girmiştim öyle :) o da taa kaç sene önce vardı...[signature][hline] xaty / tyxat / yac / kullar / ave quaxe
NelerOgrendik.com
Ben kimim: Yorumlar /-/ Resimler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
26ee140, 17 Ocak 2005 18:47 tarihinde demiş ki:
hack derken neyi kastettiğine bağlı. program bularak bi iş yapıyorsan o hackerlık deil lamerlik oluyo zaten.

kastettiğim forum başlığını açan "hacker" derken kastettiği ile aynıdır :)[signature][hline][b]Ultima Online, Hayat Offline...

[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
se7en, 18 Ocak 2005 09:22 tarihinde demiş ki:
bak bu is icin türkiyede en profosyonel site www.cyber-warrior.org ama sana bi tavsiem var kesinliklee pc dili ogrenmelisin bi C++ falan kesinlikle bilmelisini

Cyber'daki acc. lar bir süre sonra kapanıyormu??
Ben banlanmışım ve bir kere bile foruma girdiğimi hatırlamıyorum :)
Neye göre banladılar anlamadım#!$?[signature][hline][b]Ultima Online, Hayat Offline...

[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...