Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çalarken haz alınacak solo aranıyor...

lizardking

Öne çıkan mesajlar

bu konunun daha önce açıldığını tahmin ediyorum.. ama genede soruyorum.. herkesin hoşuna giden çalmaktan hazz duyduğu bi şarkı solosu vardır.. sizinkileri yazarsanız sevinirim 4 5 gündür full sola kaıyorum kamp a girdim .. hızım orta düzeylerde npta bilgim olmadığı için size kaçlık hızla çaldığımı söyleyemiycem ama şöyle diyeyim 108 metronomda tik takların arasında 7 nota yı rahatlıkla basabiliyorum daha hızlıda çalabilirim ama daha hızlanma çalışmalarına geçmedim.. evet benim çalış hızıma uygun misal black sabbath nib veyahut people are strange deki gibi bildiğiniz basit ama zevkli çalınası sololar varmı.. tavsiye edin.. blues veyahut eskilerden olması tercihimdir[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

paul gilbert , steve vai , andy timmons - all day all night
ibanezin 90. yıl kutlamalarında çaldıkları şarkı gayet basit rifflerden oluşuyo, üstüne doğaçlama atarsın tadından yenmez.[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

D.T
Peruvian skies 3:45 de başlayan solo (live versiyonunda 4:25 ve burda daha mükemmel çalmışım)
Erotomania 5:08
Acid rain (tüm =))

B.G
Gandalf's Rebirth (baştan sona solo zaten)

Symphony X
Sea of lies 2:20
Fallen 3:24

Arch Enemy
we will rise 2:05

Eagle Eye Cherry
Save Tonight 2:55

en çok sevdiklerim bunlar =)[signature][hline]-Uğurcum oynat !!!
-Düz bir yoldasınız 2 goblin el sallıyor...

Bu mesaj 30 Şubat 2005 tarihinde değiştirilmeye çalışılmış ama mesaj kendini savunmasını bilmiştir...
Galeri

[Bu mesaj John_Petrucci tarafından 28 Ocak 2005 19:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Şarkıyı Ozzy Osbourne söylüyodu , pek Moonspell'le alakalı değil sanırım (:

edik : Moonspell coverlamış yeni gördüm...[signature][hline]Close your eyes and imagine to be without
What we take for granted every time we open our eyes...

Grieux

[Bu mesaj HymnOfChuck tarafından 28 Ocak 2005 19:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Guns'n Roses - November Rain
Nightwish Nemo

soloları güzeldir
zorda değiller[signature][hline]Drowning Pool - Tear Away
I don't care about anyone else but me
I don't care about anyone
I don't care about anyone else but me
I don't care about anyone or anything but me
Goddamn I love me
Sosyal ağlarda paylaş

Randy Rhoads'un solalarına bak
Crazy Train
I don't know
Mr. Crowley
Paranoid
Flying High Again

Bir de Iron Maiden - Afraid To Shoot Strangers'a bayılırım ben. Randy Rhoadslar gibi zor değildir ama onlar kadar güzeldir.[signature][hline][b]If you shake my hand you better count your fingers[b]
Sosyal ağlarda paylaş

dt-fatal tragedy
bunu çaln varsa beni çağırsın ben beceremedim bi türlü[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

am pentatonik gamına bak ordan bir sürü solo çıkıyo biraz üstünde oynarsan blues sololarına çeviriosun çok haz alıyorum ben onları çalarken..
108 metronomda 7 nota sığdırmak demek 108de 16lık üçleme demek ama sol el hareket ederken daha zor olabilir yani tremelo gibi olmayabilir..[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

Blues tarzında Stevie Ray Vaughan - Mary had a little lamb ' i tek gecerim muthiş solo muthiş parca.
Metal istiyosan Metallica - Fade 2 Black , My friend of misery.
Megadeth - Youthanasia
Iron Maiden - the trooper
Pantera - Paranoid
in soloları da guseldir.

Not : 108 metronomda istersen saniyede 20 nota cal, onemli olan dogru calmak ve caldıktan sonra gitarı bırakıp tekrar eline aldıgında aynı şekilde calabılmek.[signature][hline]UsuaL SuspecTs

Music Group of C.a.L.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gilean, 28 Ocak 2005 19:38 tarihinde demiş ki:
dt-fatal tragedy
bunu çaln varsa beni çağırsın ben beceremedim bi türlü

ahah adam haz alıncak gusel ve BASİT sololardan bahsedio , senin soyledigin olaya bak :)

p.s: super solodur, calmak icin saglam bi klavyeci arkadaşa ve saglam bir teknik kapasiteye sahip olmak lazımdır.[signature][hline]UsuaL SuspecTs

Music Group of C.a.L.
Sosyal ağlarda paylaş

okuma yazmanız yok mu ?
said:
darkwingduck, 28 Ocak 2005 16:07 tarihinde demiş ki:
basit ama zevkli çalınası sololar varmı.. tavsiye edin.. blues veyahut eskilerden olması tercihimdir

demiş adam siz artislik yarışına çevirmişsiniz yok paradigm shift çalıyorum yok erotomania falan filan..

paul gilbert - streetlights bu şarkıyı bulabilirsen bunada çalışabilirsin gayet leziz bi şarkı.[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Siamon, 28 Ocak 2005 20:02 tarihinde demiş ki:
am pentatonik gamına bak ordan bir sürü solo çıkıyo biraz üstünde oynarsan blues sololarına çeviriosun çok haz alıyorum ben onları çalarken..
108 metronomda 7 nota sığdırmak demek 108de 16lık üçleme demek ama sol el hareket ederken daha zor olabilir yani tremelo gibi olmayabilir..

sol elin hareketinden kast ettiğin ne? üst tellere iniş çıkışlar fananmı?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...