Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vucut gelistirme hakkinda bir tip vericem

Infeqted

Öne çıkan mesajlar

arkadaslar kas yaparken illaki yagsiz tavuk gogsu yemenize gerek yok

kas yapmanin olayi 20-22 yasin altindaysaniz ve aerobik spor yapmiyorsaniz kaslari sisirmektir

yani kaslarida sisirmek vucutta depolanan turlu yaglarin kas icine toplanmasi, kas icindeki mitokondrilerin artmasi vede er lerin buyumesidir

sonuc olarak sen ihtiyacin olan kaloriyi yagdanda alsan tavukdanda alsan farketmez

az yemek yiyip nyagli yerlerinizdeki yaglari kaslarin icine pompalamak gibi dusunebilirsiniz amacinizi

yani oyle kas protein etde protein o zaman et ye kas yaparsin mantigindan uzak durun

spor bolumude spor topigi gormus olsun?![signature][hline]café del mar´dan carte blanche´ye
Sosyal ağlarda paylaş

bişey daha öğrenmiştim bi judocu arkadaştan...o da body çalışıyo vs..

5 dk lık bir çalışma ile 1 saatlik bir çalışmanın etkisi aynıymış...
önemli olan çalışmanın ardından yapılan dinlenmeymiş...vücut o dinlenme sırasında kas gelişimi yapıyomuş...yani 5 dk şınav çektik...10 dk dinlenmemiz lazım vs...aralarda dinlenme payı bırakarak çalışmalıymışız...[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.
Sosyal ağlarda paylaş

Besinler arasında En kaliteli protein Yumurta'da vardır. Bunu araştırabilirsin. Sabah kahvaltında Yumurtan ve sütün eksik olmucak. Kişilerin süt tüketimi yaşa göre belirleniyo. Günde minimum 500ml süt içmeli. %0 Yağ'lı süt tercihiniz olsun.[signature][hline]Hold me my sweet,Hold me love,Hold me god...
Sosyal ağlarda paylaş

1 yıldır body buildingle uğraşıyorum haftanın 4 günü body building ve güççalışması + haftanın 2 günü yüzme daha 17 imi bitirmedim yağ ölçümü yaptırdım yağ oranım normalin azcık altında .. ve metabolizmam normalden hızlı ..spor danışmanı doktorların söylediğine göre diyetime aynen devam edip sporuma devam etmiyorum.. yanız ben hayatımda hiç diyet yapmadım yediklerimi yakıyorum .. 16 yaşından sonra spor yapmaya müsaitsiniz tavuk sadece kasları şişirmeye yarar düzgün gelişim için günlük proteininizin dışında pek bişey yemenize gerekyok tabi ilerde bıdy buildingçi olmayacaksanız[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada maximum kas gelişimi için testosteren çok önemlidir. antrenmanlarda daha dinç olursunuz ve kas gelişimine yardımı vardır, sabahları antrenmana gitmek daha iyi olabılıyormuş testosteren in daha faydalı kullanılması içn. yani ufaklıkla pek görüşmeyeceksiniz. ( 2-3 hafta, hatta daha da arttırılabilir)[signature][hline]Deli333
Sosyal ağlarda paylaş

Çok saçma bir düşünce, vücuttaki yağlar kesinlikle kasa dönüşmez. Birde nasıl bişeydir bu vücuttaki yağın kasın içine girmesi onu anlayamadım.

Bu spor belki tıptan en fazla yararlanan spor nasıl olurda bu müsabakalara hazırlanan insanlar yıllardır böyle bir hata yapar ? Günde kendi ağırlıklarının 3-4 katı gr protein tüketir ?( profesyonel yarışmacılar ) Infeqted dediğin gibi kas proteindir ve kas gelişimi için protein lazımdır. Sebebide vücuttaki yağların ve karbonhidratların proteine dönüşememesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...