Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

işveren primi ödeme

miyaw33

Öne çıkan mesajlar

Geçen ay evdeki çocuk bakıcımıza sigorta baslangıcı yaptırdık .İşe başlangıc tarihinde(01 ekim) vergi dairesine ve sgk ya basvurduk(sgk işini mali müşavir halletti).Vergi dairesinden eve memur gelip yerinde inceleme yaptı.Neyse bu aydan itibaren primleri ödemem gerekıyormus,vergi dairesine de vergisini ödemem lazımmış.Sabahtan beri hem internet vergi dairesinde hemde sgk sitesinde ödeme yapmaya çabalıyorum olmadı.Borç çıkmıyor,sgk primini ödemek istediğimde de olmadı.
Bunu vergi dairesi/sgk ya gitmeden halletmek mümkün mü?mali müşavir ekim bordrosunu gönderdi,sgk sitesinden çalışanın sgk numarası ve çalışma yeride cıkıyor.

Birde hem ben hemde bakıcımız vergi dairesine dilekçe verdik ve işe başlangıcı bıldırdık,bana ok yazısı geldi ancak bakıcıya uygun görülmedi yazısı gelmiş.Mali müşavir abi öyle saçma iş olmaz evragı whatsuptan at dedi,yolladım herife.Böyle bir yazı nasıl oldu anlamadım ama boşver,vergi dairesi kendi olumsuz yazı vermiş,yarın öbürgün senden ödeme talep edemezler diyor,bu kılçık ilerde boğaza takılırmı yoksa koyvereyım gıtsınmı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...