Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

asal sayilar, bilgisayar uygulamasi

wanderer

Öne çıkan mesajlar

once donanim/yazilim a acayim diyecektim ama konu programlama oldugu icin buraya aciyim dedim. yanlis olduysa tasiyiverin.

simdi asal sayilari bulan bi program'a (ama hizli bi program) a ihtiyacim var, kendim bi tane yazdim, 2 kere de optimize ettim ama hala yeterli hizda degil.

10 saniyede (yaklasik olarak) 611953'e kadar geliyor, bana bu hiz yeterli degil. (2-3 kat daha hizlisi gerekiyor yaklasik olarak)

bilenler bi bakarsa sevinirim.

edit: butun asallari ekrana dokmeli.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

[Bu mesaj wanderer1985 tarafından 08 June 2003 20:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

praw rezilsin :)

wanderer sen hangi sayıya kadar gelmeyi planlıyorsun 10 sn de ? milyon mu milyar mı nedir yani?[hline]Fizban (9:08 PM) :
şirin demek kız lügatında yakışıklı değil demek
Fizban (9:08 PM) :
ama hala sana böle bi kanım ısındı demek
Fizban (9:08 PM) :
kıl olurum şirin diyenlere

[Bu mesaj -coLdwind- tarafından 08 June 2003 21:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 08 June 2003 20:49 tarihinde demiş ki:simdi asal sayilari bulan bi program'a (ama hizli bi program) a ihtiyacim var,[hline]

abi dünyadaki kriptografi sistemlerinin güvenliği de bunu hızlıca yapamama mantığına dayanıyo zaten. yani kazara biri asal sayıları hızlıca listeleyen bi formül bulursa bütün güvenlik sistemleri bödöf diye patlar[hline]consume the forsaken
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi
random degil
ama p(n) ile verecek bir closed formul yok o ayri

mesela 2 uzeri 2 uzeri n +1 tarzi sayilar gibilerinin asalligi ispatlaniy vs vs.

tam olarak duzenli de degil duzensiz de degil.

neyse dur bi deniim seninkileri
cok sagol :)[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

9 saniyeye cektim yaklasik
ama yinede hizi iyi degil.
kodu asagiya yaziyorum, sanirim en mantiklisi uzerinde hep beraber dusunmek olucak.
cunku bu haliyle sagdan soldan edindiklerim arasinda en iyisi gibi.

#include
#include
typedef unsigned long int ulong;

void asal();

void main()
{
cout << endl << endl ;
cout << "1nci asal: 2" << endl;
asal();
}

void asal()
{
ulong bolenarray[50000] = { 3 };
int check =1 ;

for(ulong deger=3; ;deger+= 2)
{
for(int sorgu=0; bolenarray[(sorgu)] <= sqrt(deger); sorgu++)
{
if(deger % bolenarray[(sorgu)] == 0) { break; }
}
if(deger % bolenarray[(sorgu)] == 0) { continue; }
cout << (check+1) << "nci asal: " << deger << endl;
bolenarray[(check)] = deger;
if(check+2 > 50000) { break; }
check++;
}
}[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

programlama ve c'den uzaklasalı 5 seneden fazla oldu pek bişey kalmadı geriye ama ram/işlemci optimizasyonu ile ilgili bir kod ekleseniz? Bişeyler vardı sanki hayal meyal hatırlıyorum.[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Bazı hayvanlar eşittir ama bazıları daha eşittir /Animal Farm
Sosyal ağlarda paylaş

abi kendi boktan bilgisayarimla mi oyle seyleri yapicam, manyak misiniz ehhe

belli duzene uyan asal sayilarla ilgili kendi capimda bi procem var. onunla ilgili bisey bu da.

bu arada 49. 50. falan demissin?
asal sayilar 1 e ve kendiden baskasina bolunmeyen sayilardir, 49uncu asal sayi da 229 dur.

farkli seylerden bahsediyorsun sanirim?[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

bir c++ compilerina ihtiyacin var bu kodlari calistirmak icin.

internet duzeldiginde turbo c diye arat kazaa dan, kucucuk bisey ona yaz bunlari sonra calistir.

eger c++ ya ciddi baslayacaksan turbo c olmaz tabi o ayri :)
[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

[Bu mesaj wanderer1985 tarafından 08 June 2003 23:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...