Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-life serisinin konusu.. (spoiler)

Dungeon_Master

Öne çıkan mesajlar

Mesela "Questionable Ethics"te gördüümüz gibi yaratıklar bizimde içinde bulunduumuz teleport hatalı deneyden daa önce biliniolarmış.. (Hatta kafeslenip, inceleniolarmış..)

[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..

[Bu mesaj Dungeon_Master tarafından 29 Kasım 2004 22:56 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Bu askeri helikoperin black mesa girşinde ne işi var?

Ya g-man'in ne işi var?

Profesörlerden biriyle yine kimbilir ne konuşuyor?

G-man teleport kapısından geçerken..(Nereye gidiyor acaba?) **Headcrab g-man'e saldırmıyor..**

[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..

[Bu mesaj Dungeon_Master tarafından 29 Kasım 2004 23:05 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Olamaz.

Çünkü ilk defa black mesa'ya girdiimizde güvenlik görevlileri hariç hiç silahlı kişi yok. Opposing force'taki askerler de bizim de içinde olduumuz deney olduktan soora geliyolar..

Zaten opposing force'un başında hükümet askerlerini taşıyan helikopterlerin düşürüldüünü görüyoruz..
(Ki o helikopterlerin dizaynları daa farklı..)[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu Lemarr'ı döverim :). Bu arada G-man'i severdim ama sonunda gıcık oldum, hop diye uyuttu bizi gene, sanki buzdolabına yemek atıyor.[signature][hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
(a.k.a : Grynn , Botanika)
-Est Sularus oth Mithas-

[Bu mesaj SilphatosIce_ tarafından 30 Kasım 2004 16:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yahu hl1 deki gmane bakiyorum hl2 dekine bakiyorum acaba hl3 geldiginde hl2 dekinede gulecekmiyim boyle inanilmaz bir fark var yahu bu arada ben nedense oyunu hic incelemeden oynadim ne en basta breenin konusmasini dinledim eheh basta hep korumalarin kafasina kutu falan atiyiordum =D nede duvarlara falan baktim gazete falan icin oyun boyuncada 1 kere gmani gordum oda water hazard bolumunde yukardan biyerden bakiyordu sonu cok etkileyiciydi konusmasi superdi this is where i go off mu ne diyip donup gitmesi bizi birakmasi heh hele senin zamanin gelinceye kadar demesi hl3 hl3 dememe sebep oldu[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

hl1'de g-man ve scientist'in konustuklari .wav olarak var bende. isteyene gonderirim. dungeon sana da dinletirim zaten. dedikleri tam anlasilmiyo ama cogu kelime duyuluyo. hl2 forumlarinda uzun uzun tartismalar var bunun hakkinda.

g-manle ilgili hl2 forumlarinda sole bi post acmistim, ingilizcesi olanlar bi baksin. bos zamanim oldugunda buraya da yazarim turkce olarak:
http://www.halflife2.net/forums/showthread.php?t=56674
ayrica burda hl serisinin konusunun bastan beri yazilmis oldugunu soluyolar.. emin olamayiz tabi ama eger oyleyse hl1'deki bile her ayrinti cok onemli.

bu arada.. sonu o kadar guzel diildi demeni cidden anlamiyorum, gordugum en etkileyici oyun sonuydu. cogu filmin sonundan bile basariliydi. inanilmaz hosuma gitti benim.

[Bu mesaj mayfer tarafından 30 Kasım 2004 22:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrı bu screenshotlarda da gördüümüz gibi bizden başka da H.I.V suitten giyenler var. G-man'in HL 1'in sonunda sen bu giysiyi hakettin demesinden sanki bizden başka da g-man'in verecei göreve aday kişilerin olduunu ama hepsinin öldüüünü görüoruz...

Ayrıca toplamda 12(Oyunda heryeri gezdim eminim) başka "aday"ın olması ve bizim 13. kişi olupta seçilmemiz İsa ve 13 havarisini çağrıştırmıyor mu?. (G-man ve 13 adayı..) Şans, Dr. Freeman?

[Bu mesaj Dungeon_Master tarafından 30 Kasım 2004 23:08 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

oha yanliz dungeon felaket bulmus ya 13 olayini cidden agzim dustu yani bu arada hiv degilde hev suit diye biliyorum hiv aids degilmiydi ^^
not 11 tane ss var 12. nerde ? =D[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....

[Bu mesaj Disappear tarafından 01 Aralık 2004 02:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

mayferin yazdiklarindan sonra benimde aklimda kalan soru cevaplandi g-mani gercekten bazi insanlar biliyor g-man ozellikle bizim icin zemin hazirliyor bu arada insanlarla etkile$ime giriyor ve buda onun %90 cok buyuk teknolojik bir asi [rebel] grubunda oldugunu falan gosteriyoru ss'e iyi bakin

burda gman ilk bir adamla gozukuyor zoomladigimizda bu adamin bir bolumde bize roket atari ogreten adam oldugunu aliyoruz yani gman bizim ihtiyacimiz olacagi icin roket atari elemana veriyor [hani buggy bolumunde lighthouse ile temasa gecmeye calisan ilk roketatari aldigimiz yerdeki adam] yani g man bariz bir sekilde taniniyor veya rahat bir bicimde insanlarla konusuyor bu bana inanilmaz derecede g-man cok gizli konsey $eklinde bir asi olu$umunun ba$inda veya onemli yerinde ve bizi bir nevi ma$a olarak kullaniyor[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 01 Aralık 2004 02:40 tarihinde demiş ki:
oha yanliz dungeon felaket bulmus ya 13 olayini cidden agzim dustu yani bu arada hiv degilde hev suit diye biliyorum hiv aids degilmiydi ^^
not 11 tane ss var 12. nerde ? =D

Haklısın o suitin ismi H.E.V, pardon.. :)

Nota cevap: 11 tane ss var ama sslerin içlerinde toplam 12 tane öldürülmüş "aday" var..

Cuce: O ss'i bu threadin 1. sayfasına koymuştum, gerekli açıklamayı da Half-Life 2 adlı threadin 10. sayfasına spoiler olarak yazmıştım.. İlgilenirsen..[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...