Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurt dışı para transferi

fenn

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Bankaci olan sensin abi, kaca yollaniyo soyle bana da lazim olacak cunku sdfhd

Karsi tarafa ulasinca o banka da kesiyo yalniz onlari da hesaba alalim

benim gönderdiğim transferler o kadar düşük değil abi. minimum tutarı bilmiyorum şu an açıkçası. da 500 lira çok yahu
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim bildiğim,

1) gönderici banka keser
2) göndericinin aracısı banka keser
3) alıcının aracısı banka keser
4) alıcı banka keser

böyle olursa 4 kesinti olabilir

göndericinin aracısı ile alıcı aracısı aynı ise 3 kesinti olur
göndericinin aracısı aynı zamanda alıcı banka ise 2 kesinti olur

gibi gibi

yani şöyle

sistem a -> b -> c -> d olabilir

a -> b olabilir

a -> b -> c olabilir fln

işte beyle
Sosyal ağlarda paylaş

enpara sordum da şöyle mail geldi

Ayrıca, yabancı para transferi işlemleri muhabir bankalar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için her bankanın yurt dışında bir aracı (muhabir) bankası vardır. Siz Enpara.com hesabınıza bir yabancı para transferi yaptığınızda, paranızı önce gönderici banka kendi aracı bankasına gönderir. Aracı banka da, parayı Enpara.com’ un aracı bankasına gönderir ve bu para muhabir banka aracılığı ile Enpara.com’ a ulaştırılır. Bu sebeple, yabancı para transferi (swift) işlemlerinde işleme aracılık eden bankalar veya alıcı bankalar, işlem tutarına göre değişen ve 100 USD ‘yi bulabilen masraf kesintileri yapabilmektedirler. Bu masraflar, alıcıya gönderilen transfer tutarından düşülerek tahsil edilir. Bu durumda, alıcının hesabına sizin gönderdiğiniz tutardan daha düşük bir tutar geçebilir."">
"Enpara.com’ daki döviz hesaplarınıza yabancı para transferi (Swift) gerçekleştirebilirsiniz. Yabancı para transferi işlemlerinde tutara bakılmaksızın; Finansbank dışına giden döviz transferleri için 15 TL , Finansbank dışından gelen döviz transferleri için ise 15 TL karşılığı ücret alınır. Karşı bankanın alacağı komisyonu, ilgili bankayla görüşerek öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, yabancı para transferi işlemleri muhabir bankalar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için her bankanın yurt dışında bir aracı (muhabir) bankası vardır. Siz Enpara.com hesabınıza bir yabancı para transferi yaptığınızda, paranızı önce gönderici banka kendi aracı bankasına gönderir. Aracı banka da, parayı Enpara.com’ un aracı bankasına gönderir ve bu para muhabir banka aracılığı ile Enpara.com’ a ulaştırılır. Bu sebeple, yabancı para transferi (swift) işlemlerinde işleme aracılık eden bankalar veya alıcı bankalar, işlem tutarına göre değişen ve 100 USD ‘yi bulabilen masraf kesintileri yapabilmektedirler. Bu masraflar, alıcıya gönderilen transfer tutarından düşülerek tahsil edilir. Bu durumda, alıcının hesabına sizin gönderdiğiniz tutardan daha düşük bir tutar geçebilir." said:

ben anlamadım arkadşa. ilk paragraftaki gibi yollayınca, üstüne bide aracı mı keser demek istemişler?
Sosyal ağlarda paylaş

Ona muhabir banka komisyonu denir. Gönderirken göndericiye sorarlar. Hepsini sizden mi keselim. Karşı bankada kessin mi diye. Western aşırı pahalı. Almanyada ziraat bankasından göndersinler. çok bir masraf çıkmaz diye biliyorum. burda TL alırsan masrafsız. EU alırsan %0.75 komisyon.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Nigger_of_the_sand said:

Türkiye'den İş Bankası online swift ile 500 euro gönderdim. Gönderirken 10usd, alırken de 12 euro masraf oldu. 12 euroyu, gönderdiğim paradan almış alıcı banka ama onu da neye göre almış bilmiyorum, masraf listesinde öyle bir ücretlendirme yok. Bugün gidip sorucam. Neyse 500 euro için 70tl masraf olmuş oldu şu anda, ben daha düşük bekliyodum ama.

alıcı bankanın değil aracının masrafıdır o 12 eur sanırsam. gönderirken seçilen opsiyona göre (göndericiden kes, alıcıdan kes, ortak hallet vs gibi) de karşıdan kesmiş olabilir masragu.

Muhtemelen öyle olmuş. Normalde bütün masraflerı göndericiden aldıracaktım da ekranda yanlışlıkla başka seçenek seçmişim. Da muhabir banka için 500 üzerinden 12 euro da yüksek bi fiyat bence, artık neye göre hesaplıyolarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

enpara sordum da şöyle mail geldi

Ayrıca, yabancı para transferi işlemleri muhabir bankalar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için her bankanın yurt dışında bir aracı (muhabir) bankası vardır. Siz Enpara.com hesabınıza bir yabancı para transferi yaptığınızda, paranızı önce gönderici banka kendi aracı bankasına gönderir. Aracı banka da, parayı Enpara.com’ un aracı bankasına gönderir ve bu para muhabir banka aracılığı ile Enpara.com’ a ulaştırılır. Bu sebeple, yabancı para transferi (swift) işlemlerinde işleme aracılık eden bankalar veya alıcı bankalar, işlem tutarına göre değişen ve 100 USD ‘yi bulabilen masraf kesintileri yapabilmektedirler. Bu masraflar, alıcıya gönderilen transfer tutarından düşülerek tahsil edilir. Bu durumda, alıcının hesabına sizin gönderdiğiniz tutardan daha düşük bir tutar geçebilir."">
"Enpara.com’ daki döviz hesaplarınıza yabancı para transferi (Swift) gerçekleştirebilirsiniz. Yabancı para transferi işlemlerinde tutara bakılmaksızın; Finansbank dışına giden döviz transferleri için 15 TL , Finansbank dışından gelen döviz transferleri için ise 15 TL karşılığı ücret alınır. Karşı bankanın alacağı komisyonu, ilgili bankayla görüşerek öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, yabancı para transferi işlemleri muhabir bankalar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için her bankanın yurt dışında bir aracı (muhabir) bankası vardır. Siz Enpara.com hesabınıza bir yabancı para transferi yaptığınızda, paranızı önce gönderici banka kendi aracı bankasına gönderir. Aracı banka da, parayı Enpara.com’ un aracı bankasına gönderir ve bu para muhabir banka aracılığı ile Enpara.com’ a ulaştırılır. Bu sebeple, yabancı para transferi (swift) işlemlerinde işleme aracılık eden bankalar veya alıcı bankalar, işlem tutarına göre değişen ve 100 USD ‘yi bulabilen masraf kesintileri yapabilmektedirler. Bu masraflar, alıcıya gönderilen transfer tutarından düşülerek tahsil edilir. Bu durumda, alıcının hesabına sizin gönderdiğiniz tutardan daha düşük bir tutar geçebilir." said:

ben anlamadım arkadşa. ilk paragraftaki gibi yollayınca, üstüne bide aracı mı keser demek istemişler?

sorduğun sorunun üstünde benim açıklamam var abi gayet basit =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
transferwise ben de tavsiye ediyorum

en son 2 ay önce tr ye ingiltere den para aktardım. ücret çok düşük olduğu için parayı yanımda getirme riskine girmedim. tek sorun o dönemde oldukça dalgalanan kur yüzünden ah ulan 5 gün daha beklesem epey karda olucaktım demek oldu.

http://www.golondra.com/turkiye-ingiltere-para-gondermek/
Sosyal ağlarda paylaş

sen adamlara oldugun yerde para oduyosun, o para havuza yatiyo, sonra gonderdigin yerdeki havuzdan ayni miktar parayi gonderdigin kisinin hesabina aktariyolar. yani para gonderme yok aslinda ortada.

Esh said:

Transferwise nasil calisiyo abi? Once oraya para aktarmak gerekmiyo mu?

TL currency olmayinca da swift yapicaz sanirim?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...