Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ya ben böyle yapıyorum ama.

Head

Öne çıkan mesajlar

ya şimdi system mechanic'in şu özelliğini kullanıyorum , peki yararı oluyor mu yani bir süreliğine de olsa.
bir gün oturdum izledim grafiğini , düşüyo yavaşça.

ram 256 SD RAM.

[signature][hline]valandil ownz j0o!
when broken , is easily fixed.

Sosyal ağlarda paylaş

Bunların yalan olduğu defalarca ispatlandı bu tip program belleğe bir anda yükleniyor garibim windows da neler oluyor diye zaten bellekte yüklü olan programları bellekten çıkartıyor daha sonra program yüklemeyi bırakıyor ve bellek boşalmış gibi oluyor. Yeni açacağınız programlar hızlı çalışabiliyor ama zaten açık olanlar tekrar yüklenmek zorunda kalıyor ..
Sosyal ağlarda paylaş

bu tarz programlar amatörce kodlanmış bazı programların bellekte bıraktığı izleri temizlemeye yararlar. örn çok sayıda özel yazılmış program kullanıyorsanız (freeware ya da kendi yazdığınız) önemli ölçüde etkisini görebilirsiniz.

fakat windows + office çalışırken bu program neredeyse hiç işe yaramaz.

kanımca, bu tür programların en güzel örneği rambooster'dır. fakat ramler bu kadar ucuzladıktan ve windows da bu kadar geliştikten sonra (ki hala yeterli değil) pek gerek olacağını sanmıyorum.

ayrıca .net framework ve jvm kendi programları için bunu yapar. java, c#, vb.net gibi dillerde yazılmış programlarda bu tür sorunlar minimumdur. (yine de olur)[signature][hline]en ince yerim bileğim..!?!
şakası bile komik.. (kendisini sen düşün)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...