Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ersin karabulut


gokkkan

Öne çıkan mesajlar

Bu adam süper ya penguen de sandık içini çizen we her hafta okuduğumda kendi yaşadklarmı kaada çizlmş olark görmemi sağlayanadam bu :D en sonunda site açılmıs :) Hayatı:
Ersin Karabulut
3 Haziran 1981de istanbul ; Eminönünde doğdu... Ardından biraz büyüdü, Bayrampaşa ilköğretim okulunda okudu. Okurken büyümeye devam etti. Yeteri kadar büyüyünce Vatan Anadolu Lisesine girdi ve orda da 7 yıl kadar büyüdü...
Her anne baba gibi bununkiler de biricik oğullarının mühendis, doktor falan olmasını istediler ama Ersinin kafası hakkaten matematiğe falan çalışmıyodu, hiç çalışmıyodu yaa öyle böyle deyil... Hep 100 üzerinden 30 alıyodu... Bi kere 85 aldı ama o da nasıl oldu kendisi de anlamadı, sordum, hala anlamıyomu?... Neyse ne diyoduk bu baktı kendisinden ne mühendis olur ne doktor... Bitek şeyi seviyo, o da malum, bi şeyler çizmek etmek... Orta okulun sonların da mizah dergilerine karikatür çizip götürmeye başladı. 16 yaşındamıydı neydi, ilk karikatürü Pişmiş Kelle dergisinde çıktı. Ardından köşe çizmeye başladı... Dandik dandik bisürü şey çizdi... Pişmiş Kellenin dışında, aralarda Gırgır ve Ördekte çalıştı biraz. Bu sırada tabii biraz daha büyüdü ... Lise bitince içinde büyüme devam edebileceği bir üniversiteye girmesi gerekliydi... O da bu iş için Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik bölümünü seçti... ikinci sınıftayken Lombak dergisinde çalışmaya başladı, dersleri de bi güzel salladı... Tam derslere yoğunlaşmaya karar verdiği sırada Penguen dergisi çıktı... Bu orda da çalışmaya başladı... şu an hala bu iki dergide çalışmaya, aını üniversite de okumaya ve büyümeye devam ediyo.
Daha Fazlası için bkz: Sandık içi.
www.penguen.com

[Bu mesaj gokkkan tarafından 25 Ocak 2005 23:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...