Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Solara Tarikatı,

felixxx

Öne çıkan mesajlar

Ben müslümanım hemde öyle kendini millete müslüman gibi göstermeye çalışıp dini sömürenlerden değil.Başörtüsü meselesine gelince biz madem laik bir toplumuz din ve devlet işleri birbirinden ayrılmalı diyoruz o zaman kurallarına uymazsak kendi kedimizi yalancı çıkartmış oluyoruz ben baş örtüsüne karşı değilim annnem evde takar okulda çıkartır.Orda burda atıp tutan müslümanım diyenlerden daha iyi dinini bilir,uygular.Ama kurallara uyar.Solara olayına gelince
Ben madem mantıklıysam sen mantıklıyım diyorsan söyle bana kendinden daha güçsüz olan hiçbir ilahi gücü yaratma ve yoketme gücü bulunmayan birine nasıl taparsın,Ölüyümü diriltebiliyor evrendeki yıldızlarımı parçalıyor,Madem tanrı çok sevdiğim insan Assubay Gengiz Mutlu'yu dirilte biliyor mu.MADEM TANRI NE YAPIYOR O HA!KENDİSİ GİBİ BİR TON GERİ ZEKALIYI ALMIŞ YANINA BEN TANRIYIM BEN TANRIYIM DİYİP DURUYOR.bİR BOK ÇUVALINDAN FARKSIZ!.Seni anlıyorum en azından anlamaya çalışıyorum ben de senin gibiydim yıllarca kafam karışmıştı din neydi,Tanrı neydi bak dostum bazen inanman için bazı şeyleri yaşaman gerkir ''Nasıl?''diye bir soru sorma ama şunu bil bu kadar inatçı olup düşmanlık yapacağına madem mantıklısın git biraz araştır,dinleri incele ve matığına uygun olanı seç ''EN KÖTÜ KARAR KARARSIZLIKTAN İYİDİR''Ben hiçbir zararını görmedim faydasına ise ben bile inanamıyorum...[signature][hline]For the Dark Gods;Kill,Kill,Kill...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cyan_Bloodbane, 24 Ocak 2005 18:04 tarihinde demiş ki:
Ben madem mantıklıysam sen mantıklıyım diyorsan söyle bana kendinden daha güçsüz olan hiçbir ilahi gücü yaratma ve yoketme gücü bulunmayan birine nasıl taparsın,Ölüyümü diriltebiliyor evrendeki yıldızlarımı parçalıyor,Madem tanrı çok sevdiğim insan Assubay Gengiz Mutlu'yu dirilte biliyor mu.

Doktor ölüyü diriltiyor,
bilim adamları ileriki yüzyıllarda yıldızları parçalayabiliyor...
Çoğu kişi senden güçlü(fiziksel ve zihinsel;bendende)
o zmn gel doktora, yıldız parçalayan bilim adamına ve bizden güçlü insanlara tapalım??

Yanlış olmuş bu tanı...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...
http://forum.paticik.com/view.php?id=105586
Absolut, 13 Aralık 2004 17:31 tarihinde demiş ki:

Hayır fareden çok kokran biri değilim ama kulağımı burunumu yerse küserim :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 24 Ocak 2005 17:42 tarihinde demiş ki:
Tesadüf deilse öyle de dediğin kısama kadar okudum,
Ve cevabım tesadüf...
Bu bilim adamları tarafından ispatlandı...
Uygun koşullar ve deney labaratuarı içerisinde Yanılmıyorsam 45dk. içerisinde 0'dan(sıfırdan) bakteri oluştu...
45dk. da bakteri oluştuğunu göz önüne alırsak dünya kaç milyar yıldır var??

Allah Allah! Kaynak rica edeyim... Çünkü bu olay evrim teorisinin yıkıcı olayı olarak tarihe geçmiştir. Bakteri oluşup oluşmaması ve bildiğim kadarıylada oluşmadı...[signature][hline]Amor omnia vincit.
Cogito, ergo sum.
Dabit deus his quoque finem.
Damnant quod non intelligunt.

Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Sosyal ağlarda paylaş

ya herzmn kaynak gösteririmde..
google da böyle bişeyi ne diye aratmak lasım ki, :)
bul bulabilirsen eheh...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

işte normalde hep gösteririm ama sanırım discoverychan. de izlemiştim yada öyle bi yerde...
Aslında nettede bulurum ama belki bi günde belki bi ayda bulurum :P[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 24 Ocak 2005 19:27 tarihinde demiş ki:
işte normalde hep gösteririm ama sanırım discoverychan. de izlemiştim yada öyle bi yerde...
Aslında nettede bulurum ama belki bi günde belki bi ayda bulurum :P

bulup gösterirsen sevinirim. çünkü bu çok büyük bir tez..[signature][hline]Amor omnia vincit.
Cogito, ergo sum.
Dabit deus his quoque finem.
Damnant quod non intelligunt.

Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız olaylara benzer bir bakış açısından bakamıyoruz. neyse umarım bişiler anlatabilirim. yalnız bu sefer çok konuşacağım. söyleyeceklerim can sıkıcı olabilir (hatta bazı yerlerde evet can sıkıcı), rencide olabilecek kişiler lütfen ama lütfen okuyup üzülmesin

said:
Brave, 20 Ocak 2005 23:21 tarihinde demiş ki:
Evet yavaş yavaş evreni çözecek hadi adamın bulunduğu yerde ansiklopedi de olu versin evet ordanda iyice öğrendi evrenin ne olduğunu ee peki ansiklopedi de big bang teorisinden öncesi yazıyormu yada böle bi patlamayı kim gerçekleştiriyo.Hadi şöle diyelim bi patlıyo birden denizler göller ağaçlar kuşlar insanlar meydana geliyo wayy ne patlama sıkıldıkça bende patlatıyım bi yerleride minyatür dünyalar oluşsun.
yani araştırma sadece ansiklopediyle olmuyor zira taş devri civarlarında pek bir ansiklopedi yoktu sonra insan kendisi yaptı, öyle taşlara kuşlara çiçeklere böcüklere baka baka biyolojiyi buldu, fizik kurallarını keşfetti, matematiği keşfetti.. vs.. vs..

bilimi sorgulaman güzel tabi ki, ama şu anda elde olan bilgilerle bigbang i kim yaptı veya birisi mi yaptı yoksa kendisi mi oldu bilemiyoruz. bilmek için de yapılan araştırmalar devam ediyor. kesin bir yanıt bulunduğunda seni haberdar ederim (#$?).

ben bunu şeye benzetiyorum biraz da, elektriğin ve hava olaylarının sistematiğinin keşfinden evvel insanlar yıldırımları thor'un yaptığına inanırmış. sonra tabi meteoroloji falan çıkmış thor unutulmuş sonra..

said:
Evrim geçirdik tmm ondada senin dediğini yapalım peyki evrim geçirmeden önceki halimizi kim yarattı.
söylediklerimi kafanda başka şeylere tamamlıyorsun, ağzımdan tek bir evrim kelimesi çıktı mı? Evrim konusunda onyüzbinlerce başlık var hatta bonepart'ın güzel de bi yazısı vardı onla ilgili. onları okumanı öneriyorum. zira "nerden geldik" "nereye gidiyoruz" sorularının cevaplarını bilmiyorum. ve açıkçası şu anda bilmeden de yaşayabilirim.

said:
Dünya var olduktan sonra birden zıplayan maymunlarmı meydana çıktı ho hoytt biz geldik die sorarım?İkinicisi sana ne kadar doru gelir ama bi aşalık mahlukat gram beyni olmayan bi hayvandan evrim geçirdiğimi hiç sanmıyorum.(bu göreceli diğelim du gelcem diğerlerinede)
göreceliyse tartışmayalım bu senin bir sanındır tahminindir. beni ırgalamaz. ayrıca bir ev hayvanı edinmeni tavsiye ederim kedi köpek gibi bir şey, ne kadar zeki olduklarını görünce şaşırabilirsin.

said:
Bu dünya böle mükemmeliyette yaratılmış herşey bi düzen içinde asırlardır devam ediyo adam öldüren öldürüyor haksızlığa uğrayan uğruyor.Bu sence mantıklı geliyomu.Sence bukadar şey boşmu var bu yüzden bu dünyanın bir nedeni olmalı die yola çıkıyorum...
nasıl ya? şimdi evet bende bu dünyanın bir "varoluş nedeni" olmuş olmasını isterdim ama herhangi bir şekilde böyle bir nedenin oluşuna pek bir kanıt yok?

"nedeni olmalıdır!" cümlesi sadece ve sadece senin kendi tahminin. "şunlardan bunlardan ötürü=> bir neden vardır" diyebilirsen ancak mantık çerçevesinde gideriz. öbür türlü -malı, -meli ekleriyle tartışamayız.

said:
...ve benim gibi mantık arıyanlar çıkar.Bu dünyanın varlığının nedeni öbür tarafta sorgulanmak iyi veya kötü insan olarak.Ben diyorum ölünce cennet cehennem var sen diyosun yok hadi ispatla ozaman şöle cevap veriyorum bende YA VARSA yoksa bana bişi olmuycak ben inanıyorum falan filan varsa nolcak bide onu düşün.
evet "ya varsa" diye çok korkuyorum. zaten çok korktuğum için ateistim.

said:
Şöle bi soru var nie deneniyoruz nie böle bi dünya var diceksin.
cidden bunu soruyorum ama sana değil, din adamlarına da değil.

said:
Şimdi ben sana cevabımı vercem ama inanıp inanmamak senin elinde ki inanmassın ama söliyim.Kur an da yazdığna göre biz ler bir ruhuz ve öteki tarafta ruhlar aleminde yaratılıyoruz ve Allah bütün ruhlara soruyor bana inanıyormusunuz evet ebedi boyu inancağımıza söz veriyoruz.Hz Adem ve Havva nın bi olayı oluyo orası karmaşık kısım bunlar dünyaya yollanınca Allah kullarım sözlerini tutup tutamıycaklarını denemek için dünyada sınıyo böle bir şey yazıyo kuranda işte kimisi inanıyo kimisi bana hadi göster diyo zaten eğer gözükseydi biz hemen inanırdık sözümüzü tutmuş olurduk BİZE gözükmemesinin tek sebebi bu.Buna bi örnek vermek istiyorum.Sen yazılı olcaksın 5 alman lazım ve biri gelip sana soruları veriyo o yazılıdan 5 alıyosun bunun bi anlamı kaldımı kendin bişey bilmiyosun hocayı kandırıyorsun.
Burdada Allah geldi sana gözüktü verdiğin sözün bir anlamı kaldımı sen direk inandın.Ama tek farkı burda Allahı kandıramıyorsun.

bak anlatamadığım şey şu; Allah'ın varlığının ispatı olmadan, yani ben "Allah'ın varlığını kabul etmeden". Allah'ın bizi yarattığını kabul etmemi bekleyemezsin, ki bundan sonra da ona bir söz verdiğimizi ve onun sözümüzü tutmak zorunda olduğumuzu kabul etmemi hiç ama hiç bekleyemezsin. bu söylediklerinin hiç birinin benim için bir anlamı yok.

önce Allah'ın varlığının ispatı ondan sonra gerisi.

said:
Ölünce bi
Sosyal ağlarda paylaş

GÖRDÜM ANASINI SATIYIM GÖRDÜM MELEKTE GÖRDÜM,CİNDE,ŞEYTAN DA ONUN ATEİSTLERE ÇOK KIZIYORUM BAŞKA HİÇ BİR ŞEY DEĞİL GİDİN YAHUDİ OLUN HRİSTİYAN OLUN AMA ALLAH YOK DEMEYİN DUYDUKÇA SANDALYEDE VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM İÇİM ACIYORUM,DİCEKSİNİZ Kİ SADECE SEN Mİ GÖRDÜN,HAYIR!ANNEM ODAMA GİRDİĞİNDE KARŞIMDAKİ IŞIK KÜMESİNİ GÖRDÜĞÜNDE KALPTEN GİDECEKTİ :)7 YILDIR 3 TANE CİN TANIDIM!VE BUNLAR BANA ÖYLE AYLAK AYLAK GÖRÜNEN ŞEYLER DEĞİLDİ BENİM İÇİN DEĞİŞİK ŞEYLER YAPAN VARLIKLARDI O GÜNE KADAR CİNLERİN HEP KÖTÜ OLDUĞU SANIRDIM AMA İYİLERDİ ONLAR TARAFINDAN ÇARPILDIMDA,BENDEN BAŞKA ÇARPILANLARDA OLDU SİZE HEPSİ YALAN GELEBİLİR AMA ''NUR'' BİLE GÖRDÜM ONLARLA YAŞADIM HİSSETTİM.BANA VERDİKLERİ ÖĞÜTLERDEN HİÇ ÇIKAMADIM ÇIKMIYACAĞIMDA BANA HEP ADAM OL DEDİLER ADAM OLDUM.DİNİNE SAHİP DEDİLER ÇIKTIM.İSTEDİĞİNİZ KADAR YALAN DİYİN SİZ MİLLETİ DÖDÜRMEYE ÇALIŞIN.ÖTEKİ TARAFTA GÖRÜŞÜRÜZ ABİ...[signature][hline]For the Dark Gods;Kill,Kill,Kill...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cyan_Bloodbane, 24 Ocak 2005 22:19 tarihinde demiş ki:
GÖRDÜM ANASINI SATIYIM GÖRDÜM MELEKTE GÖRDÜM,CİNDE,ŞEYTAN DA ONUN ATEİSTLERE ÇOK KIZIYORUM BAŞKA HİÇ BİR ŞEY DEĞİL GİDİN YAHUDİ OLUN HRİSTİYAN OLUN AMA ALLAH YOK DEMEYİN DUYDUKÇA SANDALYEDE VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM İÇİM ACIYORUM,DİCEKSİNİZ Kİ SADECE SEN Mİ GÖRDÜN,HAYIR!ANNEM ODAMA GİRDİĞİNDE KARŞIMDAKİ IŞIK KÜMESİNİ GÖRDÜĞÜNDE KALPTEN GİDECEKTİ :)7 YILDIR 3 TANE CİN TANIDIM!VE BUNLAR BANA ÖYLE AYLAK AYLAK GÖRÜNEN ŞEYLER DEĞİLDİ BENİM İÇİN DEĞİŞİK ŞEYLER YAPAN VARLIKLARDI O GÜNE KADAR CİNLERİN HEP KÖTÜ OLDUĞU SANIRDIM AMA İYİLERDİ ONLAR TARAFINDAN ÇARPILDIMDA,BENDEN BAŞKA ÇARPILANLARDA OLDU SİZE HEPSİ YALAN GELEBİLİR AMA ''NUR'' BİLE GÖRDÜM ONLARLA YAŞADIM HİSSETTİM.BANA VERDİKLERİ ÖĞÜTLERDEN HİÇ ÇIKAMADIM ÇIKMIYACAĞIMDA BANA HEP ADAM OL DEDİLER ADAM OLDUM.DİNİNE SAHİP DEDİLER ÇIKTIM.İSTEDİĞİNİZ KADAR YALAN DİYİN SİZ MİLLETİ DÖDÜRMEYE ÇALIŞIN.ÖTEKİ TARAFTA GÖRÜŞÜRÜZ ABİ...

evet köylülerde yıldız kayınca yada uçak geçince UFO geldi diyor zaten...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

Zati daha fazla söze gerek yok ikimzde uzlaşamayız.Farklı görüş açılarımız var.Şöle birşey demişsin

Albert einstein fizikçi olacam demiş, olmuş bu adam da mı ot?

Sence ne işe yaradı fizikçi olduda bizleri aydınlattı falan filan günümüzde fizik derslerinde işe yarıyo tmm ama adamın kendisi için ne işe yaradı madem öbür tarafta kaybolcak ne bu çile.Adam insanlık yaptı sonra toprak oldu ve ebedi kayboldu.Sende kaybolcaksın ya sonra nediye yaşıyoruz diye düşünüyorum ozaman madem kaybolcaz.Zaten kaybolmuyacağına inansan gerisi gelirde.İşte uzlaşamıyoruz ben inanmaktan bahsediyorum sen o senin inancın diorsun sende haklısın kardeşim.Albert einstein eğer kaybolduysa okadar şey bulduktan sonra demekki OTMUŞ adam şuan yaşıyormu hayatta hyr.

Şimdide cevap olarak nediye yaşıyoruz değil yaşamalımıyız die sormalısın sorunu falan söleme bana fıttırdım :D :P

evet "ya varsa" diye çok korkuyorum. zaten çok korktuğum için ateistim.

eğer bu lafını cidden dediysen neden ataist sin die sormadan geçemiycem.
bari YA VARSA ihtimalini düşünüp bişilere inan.Yoksa zaten sana bisi olmaz.

bir ev hayvanı edinmeni tavsiye ederim kedi köpek gibi bir şey, ne kadar zeki olduklarını görünce şaşırabilirsin.

Evet bi köpeimde oldu bi kedimde çok iyi biliyorum nekadar zeki olduklarini
AMA HİÇ BİR ZAMAN İNSAN zekasıyla kıyaslamadım dü_ünmesi bile saçma.Bunu biz maymunlardan gelemeyiz lafimin üstüne söledim.

"nedeni olmalıdır!" cümlesi sadece ve sadece senin kendi tahminin. "şunlardan bunlardan ötürü=> bir neden vardır" diyebilirsen ancak mantık çerçevesinde gideriz. öbür türlü -malı, -meli ekleriyle tartışamayız.

Zaten sana söledim şunlardan bunlardan dolayı dünyanın bir var olma nedeni vardır die okumamışın herhalde.Sebebi benim şuan aklıma gelen bitane Haklı haksız adalet yetmiyomu.

[Bu mesaj Brave tarafından 25 Ocak 2005 02:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Brave, 25 Ocak 2005 02:24 tarihinde demiş ki:
bari YA VARSA ihtimalini düşünüp bişilere inan.Yoksa zaten sana bisi olmaz

İşte ben şunu düşünüyorum!
Varsa diyip Inanmak! >
Eğer bir şeylerden korkup inanıcaksam;
Bu benim ne şerefime nede onuruma yakışır!
Ben bunu kaldıramam!!
Belki şuan yaşıyorsam şerefim ve onurum için yaşıyorum...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 25 Ocak 2005 15:03 tarihinde demiş ki:
said:

Varsa diyip Inanmak! >
Ben bunu kaldıramam!!
Belki şuan yaşıyorsam şerefim ve onurum için yaşıyorum...
korkrak ınanmak ınanmak mıdır zate bence dııldıır eger ınanjaksam sonsuz sewgı ıcın olmalıdır korku ıcın dııl buarada kanka sanada hll[signature][hline]TaN|2ıNıN BıLe Bı|2 ceHeNNemI wa|2dıR bu o'NuN ıNsaNLa|2a oLaN sevgIsıdı|2...
Sosyal ağlarda paylaş

Fake in yazdığı deney doğru ve sonuçları bilim literatürüne geçti. Ama ufak bir hata yapmış bakteri değil bakteriyi oluşturan organik maddelerin tamamı 45 dakkada oluşmuş, basit canlının oluşması ne kadar sürer bilmiyoruz ama fakein dediği gibi dünya birkaç milyar yıldır burada. Kaynak, Amerikan kaynaklı biyoloji ders kitabı. Nedense türk müfredatında bu deney yoksayılıyor. Dinlerin oluşumuna yönelik en sevdiğim söz şudur: "Eğer ilk din oluşmadan önce şizofreni tedavisi olsaydı, din olmazdı.". Dine bu açıda bakan insanlar bile var bence tartışmayın sadece birbirinizden nefret edersiniz.
"Sevelim,sevilelim; bu dünya kimseye kalmaz."[signature][hline]Ignorance is the man's worst handicap, get rid of it before it comsumes you. Don't tell me "Ignorance is bliss" that's what they want you to think
John_Petrucci, 17 Ocak 2005 21:14 tarihinde demiş ki:
Yaşasın hepimiz öleceğiz :tebrikz:

All hail the lord and master Foamy the Squirrel

[Bu mesaj nightstalker tarafından 25 Ocak 2005 15:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sirnaber, 25 Ocak 2005 15:30 tarihinde demiş ki:
bak sen bile einstein'ın adını biliyosun, kendisi ölmüş olabilir, ama adı yaşıyo, çünkü insanlığa büyük faydası dokunmuş, bilimde bir çığır açmış, doğayla ilgili birçok şeyin açıklanmasında inanılmaz fayda sağlamış. bu adam boşuna mı yapmış şimdi bunları?bu dünyaya ve benden sonrakilere bir faydam olsun demiş. neyin ne olduğunu anlamak istemiş, arkasında yaslanıp, olan biteni izleyip "bu dünya boş abi,elbet öbür dünyada herşey eşitlenicek" dememiş.
[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
nightstalker, 25 Ocak 2005 15:31 tarihinde demiş ki:
Fake in yazdığı deney doğru ve sonuçları bilim literatürüne geçti. Ama ufak bir hata yapmış bakteri değil bakteriyi oluşturan organik maddelerin tamamı 45 dakkada oluşmuş, basit canlının oluşması ne kadar sürer bilmiyoruz ama fakein dediği gibi dünya birkaç milyar yıldır burada. Kaynak, Amerikan kaynaklı biyoloji ders kitabı. Nedense türk müfredatında bu deney yoksayılıyor. Dinlerin oluşumuna yönelik en sevdiğim teori şudur: "Eğer ilk din oluşmadan önce şizofreni tedavisi olsaydı, din olmazdı.".

Adamlar benden kaynak isteyip duruo :)
Şu kitabın adını verde merak eden arkadaşlar alıp okusun :P[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

VAlla şu an okuldaki dolapta ancak önümüzdeki haftaya yazabilirim. O da konu kilitlenmezse.[signature][hline]Ignorance is the man's worst handicap, get rid of it before it comsumes you. Don't tell me "Ignorance is bliss" that's what they want you to think
John_Petrucci, 17 Ocak 2005 21:14 tarihinde demiş ki:
Yaşasın hepimiz öleceğiz :tebrikz:

All hail the lord and master Foamy the Squirrel
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nightstalker, 25 Ocak 2005 15:36 tarihinde demiş ki:
O da konu kilitlenmezse.

Ehueh koptum :)
Aslında bu konu Sabitlenmeli bence :)[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 25 Ocak 2005 15:03 tarihinde demiş ki:
said:

Varsa diyip Inanmak! >
Ben bunu kaldıramam!!
Belki şuan yaşıyorsam şerefim ve onurum için yaşıyorum...

eğer YA VARSA öbür taraftada derdini anlatırsın.
Tanrı: Sen bana inanmadın kulum!!!
FakeAccount : Şey kem küm ben şeref ve onurum için yaşadım ya varsa ihtimalini düşünmedim cezam neyse çekemye hazırım diyemiyceğine göre yalvarırsın herhalde.

ya varsa diye susuyorum.yoksa başka türlü anlatılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...