Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Davulcu Genclik

obacan

Öne çıkan mesajlar

Evet patiler :) Ben kimlerin bateri çalıp kimlerin çalmadını merak ediyorum..
Çalanlar ne tür çaldını kaç yıldır çaldını falan yazarlarsa sevinirim :) Çünkü meselea birbirimizle msnde falam konusup tekniklerimi falan karsılastırabiliriz ehue (çok kolpa oldu) nese evet yazsın çalanlar :D

Ben Power Metal ve Rock türlerinde çalıyorum genelde :)[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...

Sosyal ağlarda paylaş

Bak taktir ettim böle ben çalarım zuhaha havalarına girmeyip çalışıyım adam gibi ondan sora baslarım grup işine demek çok zor bişey . Ben yapamadım mesela öle ama bana grubunda faydası oldu. sırf zevkine gidiyoduk fazladan çalışma zamanı bulmustum bu vesileyle :)[signature][hline]Blind Guardian

Sosyal ağlarda paylaş

tabi cnm grupta çalmak gerekio ztn başka türlü ilerleyemezsin ama zart diede tanımadığım bi gruba giremem etrafımda benim gibi çömez tipler olsa onlarla başlarımda çevremdekiler almış başını gidio yemez yani..
tanımadığım bi grubada zor ya dedim ya..
neyse biras daha kasıyım ben en iisi sora ayarlarız bi grup artık..[signature][hline]tHis is yOur Life anD iT's eNding onE minUte at a tiMe..
Sosyal ağlarda paylaş

benim bi davulcu arkadaşım wardı ve hep beraber calışıyoduk, aynı anda başlamıştık gitara ve davula. Sana onerim, boyle birini bulabılırsen kesinlikle beraber calış cunku kendini geliştirebilecek ortam oluyor. Ne o sıkılıyor ne sen sıkılıyorsun , mesela biz hep oturup Master of puppets calmaya calışırdık, davulunu falan kasardı o ben de gitarını,başlarda cok zorlanırdık ama zamanla cok hızlandıgımızı bilirim. Yavaş yavaş ii seviyeye getirdik kendimizi. Daha sonra grup olayları falan oldu da koptuk birbirimizden şimdi farklı gruplardayız, ama yine de 2 ayda 1 falan buluşur eski gunlerın anısına takılırız. Hala gozumde cevremdeki en ii davulcudur. Şimdi nie soledım bunu bilmiorum da duygulandım yahu eski gunler falan oy.[signature][hline]UsuaL SuspecTs

Music Group of C.a.L.
Sosyal ağlarda paylaş

6 sene oldu...heheheee arkadaşların dediği gibi zart diye gruba girmemek biraz alt yapı oluşturmak lazım...
ben hala çevremdeki iyi davulcularla çalışırım..benden daha iyiler ama kıskançlık yapmadan çalışmak lazım yoksa kendini nasıl geliştirir insan demi??
önceleri heavy le başladım ama death herşeyden güzel geliyor...eee tabi soilwork davulcusu olamam ama hızı severim....
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 senedir faln çalıorum.. ilk bşta hiphop da ders aldım 1 senede sonra bıraktım.. Şu an tekniğim biraz kirli olsada dt nin çoğu şarkısını çalabiliorum ama 180de twin gidemiorum 16lık olarak mesela kasmak lazım.. nota bilgim çok iyidir ama çalarken hiç öle 5/4lük çalıom aman dikkat diye düşünmem.. çünkü zaten oturmuştur o bende mesela 5/4 ise şarkının bir kısmı, dum tak dum tak tak diye faln düşünürüm kafamdan ve yaptığım doğaçlama atakları faln ona sğıdırmaya uğraşırım.. evde davul setim yok, ama bizim grupla haftada 2 gün provaya gidioz.. evde ise çalışmak için pad ve twin pedal var..[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada dt çalıyorum diye kendimle övündüğüm faln yok.. mike portnoy çok iyi çalıyo olabilir ama millet bu insanı aşmış diye abartıyor.. sonuçta adam 4 tane trampet notasının arasına 2 kick notası sokuyor 32lik olarak böyle hız yapıyor beleşci :) ama mesela bi dennis chambers single stroke olarak 120 metronomda 32lik davullar arasında dönüyo faln filan..[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Siamon, 23 Ocak 2005 19:40 tarihinde demiş ki:
Şu an tekniğim biraz kirli olsada dt nin çoğu şarkısını çalabiliorum ama 180de twin gidemiorum 16lık olarak mesela kasmak lazım..

ben bir ay kadar 2 şer kiloluk kum torbası takarak twin çalıştım...eğer denemediysen tavsiye ederim...
şimdilik 210 takılıyorum...elimden geldiğince bizimkilerin isteklerini yapmaya çalışıyorum...
ama ne olursa olsun iyi bir baterist olamam...kimse olamaz bence...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Siamon, 23 Ocak 2005 19:43 tarihinde demiş ki:
ha bu arada dt çalıyorum diye kendimle övündüğüm faln yok.. mike portnoy çok iyi çalıyo olabilir ama millet bu insanı aşmış diye abartıyor.. sonuçta adam 4 tane trampet notasının arasına 2 kick notası sokuyor 32lik olarak böyle hız yapıyor beleşci :) ama mesela bi dennis chambers single stroke olarak 120 metronomda 32lik davullar arasında dönüyo faln filan..

müzik nota bilgim iyidir lafından sonra bu olmuyo bak :)
adam 4 ölçü arka arkaya her birinde farklı time signature'lar giderken, bunu çok hızlı, hatasız yapğarken (örnek: fatal tragedy) bunu hala nasıl diyorsun anlamadım.

adam hızlı çalmanın ötesine gitmiş. daha önce hiç bateristin çalmadığı bir tarzda çalıyo herif. onun kadar rahat irregular time'da çalan bi adam görmedim. bi de adam 5/4 falan çalarken üstüne şarkı söylüyo, dövesi geliyo insanın. hızlı çalmak marifet değil bence. portnoyun da beni şaşırtan yanı hızı değil. hayal gücü, çaldıklarının şarkıya uyumu, ve karmaşıklığı. karşıma lars ulrich koy, bi kez çalsın, çıkıp tıpatıp aynısını yaparım. portnoy koy, 3 ay dinlemem gerek aklıma yazılması için. change of seasons'ı dinleye dinleye çğrendim, başka da ezberlediğim şarkısı yok bu adamların. öyle karmaşık ataklar yapıyo ki herif...

beleşçi demişsin bi de yok artık :) dennis chambers mesela ritmi kaçırmadan, çok hızlı ve teknik çalmada süfer bi davulcudur. acaip severim zaten tarzını falan. müthiş bi funk'çıdır. ama portnoy gibi çalan bir baterist daha yok.
Sosyal ağlarda paylaş

portnoy abimizin tarzından farklı ama eğer değişik ataklar istiyorsanız size soilwork tavsiye ederim...
bu arada portnoyu eleştirmek için (ya da bir başkasını) ondan daha iyi olmak gerekmez mi?
sonuçta adam çoğu davulcunun yapmakta zorlandığı şeyleri rahat rahat yapıyor..yanlışmıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

ondan daha iyi olmak gerekmez tabii ama en azından ondan daha iyilerinin olması gerekir, ki günümüzde portnoydan iyi baterist olduğunu sanmıyorum. (buddy rich öldü tabi :P ) daha hızlı çalan vardır tabii, ama benim gözümde şu an en iyisi portnoy.

MP rulaz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mayfer, 23 Ocak 2005 20:18 tarihinde demiş ki:
said:
Siamon, 23 Ocak 2005 19:43 tarihinde demiş ki:
ha bu arada dt çalıyorum diye kendimle övündüğüm faln yok.. mike portnoy çok iyi çalıyo olabilir ama millet bu insanı aşmış diye abartıyor.. sonuçta adam 4 tane trampet notasının arasına 2 kick notası sokuyor 32lik olarak böyle hız yapıyor beleşci :) ama mesela bi dennis chambers single stroke olarak 120 metronomda 32lik davullar arasında dönüyo faln filan..

müzik nota bilgim iyidir lafından sonra bu olmuyo bak :)
adam 4 ölçü arka arkaya her birinde farklı time signature'lar giderken, bunu çok hızlı, hatasız yapğarken (örnek: fatal tragedy) bunu hala nasıl diyorsun anlamadım.

adam hızlı çalmanın ötesine gitmiş. daha önce hiç bateristin çalmadığı bir tarzda çalıyo herif. onun kadar rahat irregular time'da çalan bi adam görmedim. bi de adam 5/4 falan çalarken üstüne şarkı söylüyo, dövesi geliyo insanın. hızlı çalmak marifet değil bence. portnoyun da beni şaşırtan yanı hızı değil. hayal gücü, çaldıklarının şarkıya uyumu, ve karmaşıklığı. karşıma lars ulrich koy, bi kez çalsın, çıkıp tıpatıp aynısını yaparım. portnoy koy, 3 ay dinlemem gerek aklıma yazılması için. change of seasons'ı dinleye dinleye çğrendim, başka da ezberlediğim şarkısı yok bu adamların. öyle karmaşık ataklar yapıyo ki herif...

beleşçi demişsin bi de yok artık :) dennis chambers mesela ritmi kaçırmadan, çok hızlı ve teknik çalmada süfer bi davulcudur. acaip severim zaten tarzını falan. müthiş bi funk'çıdır. ama portnoy gibi çalan bir baterist daha yok.

elbette mike portnoy da çok iyi bir davulcu öle demişim zaten başta :)

hızlı çalmak iyi çalmak deildir ama iyi çalmanın içinde hız da vardır.. mike portnoyda hızlı çalmaktadır ancak bu tekniği kullnarak hızlı çalmaktadır.. Yani single stroke tekniğide kuvvetlidir ama dennis chambers kadar teknik deil..

Mike portnoy FAQ sunda "hey mike kendinde neleri eksik görüosun?" sorusuna "teknik rudimentalları çalışmıyorum hiç" yanıtını vermiştir.. yani single yada double stroklarının fazla teknik ve hızlı olmaması bunun sonucu olabilir.. yani mike portnoy yetenekli bir insandır fazla teknik kasmadan buralara gelmiştir sadece çalarak..

Mike portnoyun evet ayak/el koordinasyonu çok gelişmiştir.. ancak ben mesela 120 metronomda ayak/el ile 32lik yaparken sadece ellerimle o kadar uzun yapamıorum ondan beleşci dedim zaten mecaz anlam :) :)..

aksak ritmlerde bu kadar iyi olmasının sebebi daha davlculuğa başladından itibaren bu tarz ile dolayısıyla aksak ritmler ile iç içe olmasıdır.. offbeatlerde faln da iyi yani..

bunun dışında mike portnoy un komposizyon yeteneğine bişi demicem ne desem boş onun için bişi demiorum...

mike portnoyu eleştiriorum ama bilgim kadarı ile yoksa benim 1 numaralı idolüm olmuştur kendisi :)[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

Bateride kol kullanılmaz! Önemli olan bilektir. Vücudun bir (kaslar arasında genelleme yapcak olursak) sadece bir kası tam anlamıyla çalışmaz :D o ayrı ama kol ikinci hatta hiçbi planda diğildir bence :)
Ayrıca Portnoya laf atanın tekniktende bişidende çakmicanı savunmuyorum ama suan öle düşünüyorum adam yapcanı yapmıs bu kadar kusur kadı kızındada olur isterseniz ki adamın hatasını ben görmedim :)
Bu arada twin çalışırken ağarlık koymaya ne gerek var benim hayvanlasıp günde baya bi çalışmaya da gerek yok sadece günde 1 saat önce 50 sora 100 sora 150 sora 180 g,b, hızlanarak çalmak okadar hersey yavas yavas olur. Mesela ben 4 ay önce kicklerim acayip kötüydü şimdi wanderlustu biliyosunuzdur jukka yı ehue çalabiliyorum :) Hersey çalışmakta bitiyo.. biraz daldan dala oldu ama :D[signature][hline]Blind Guardian

Sosyal ağlarda paylaş

said:
phere, 23 Ocak 2005 19:56 tarihinde demiş ki:
said:
Siamon, 23 Ocak 2005 19:40 tarihinde demiş ki:
Şu an tekniğim biraz kirli olsada dt nin çoğu şarkısını çalabiliorum ama 180de twin gidemiorum 16lık olarak mesela kasmak lazım..

ben bir ay kadar 2 şer kiloluk kum torbası takarak twin çalıştım...eğer denemediysen tavsiye ederim...
şimdilik 210 takılıyorum...elimden geldiğince bizimkilerin isteklerini yapmaya çalışıyorum...
ama ne olursa olsun iyi bir baterist olamam...kimse olamaz bence...

puahh.. biraz artistik olmuşta 210 takılıorum faln ona güldüm :) sanki ya işte ben biraz çalabiliorum 250 metronomda 32lik faln gibi :D

onu bende denemek isterimde nereye takacam kum torbasını..[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...