Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kafama Takılan Bir Kaç Soru

Wolas

Öne çıkan mesajlar

parayi genelde auction house`larda kazaniyosun dusuk lvl`larda. Auction House nasildir diye soracaksin muhtemelen 16`da. Auction House insanlarin gidip acikarttirma yaptigi yerdir. 4 saatlik 8 saatlik 24 saatlik secenekleri vardir. Esyayi yerlestirirsin cikan pencereye, suresini secersin. Sonra insanlarin o sure icinde almasini beklersin. Daha sonra sure bittiginde, para mail olarak gelir. Ha kimse almamissa, AH`ye verdigin para yanar, item yine mail`la gelir sana.[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

1)Rogue char da başlangıç statları olarak neden hepsi aynı değil dwarf 86 stat point ile başlarken orc 84 ve diğerleri 85 burda bir eşitsizlik gördüm bu 1, 2 stat ın çok büyük denge farkı oluyormu?

Bu dikkatimi çekmemişti doğrusu eğer bahsettiğin warcraft dünyası ise o bilgileri rogue hakkında yazı yazan bir siteden alıp eklemiştim(Belki de bir eksik vardır). 1-2 stat ile çok büyük değişiklikler olmuyor çünkü yanlış hatırlamıyorsam lvl 60 da 30 agility=%1 critical veya dodge rate gibi bir oran sözkonusu(Tekrar bakıp yanlışsa düzelteceğim). Ve üstüne giydiğin armorların ve kullandığın silahların ek statlar kazandırdığından durumu eşitlemen çok kolay. Ama ırksal özellikler önemli avantajlar sağlayabiliyor.

2)Assasination ve Subtlety mi gideyim yoksa Subtlety yerine Conbatmı? Deneyenler cevap verirlerse sevinirim kulakdan doğma söz istemiyorum.

Bu konuyu aslında senin karar vermen en doğrusu bence. Oyunu oynayarak ve görerek karar vermen ve kendine en uygun talent'ı seçmen daha doğru. Sırasıyla 1-5-10-25 gold vererek talentları sıfırlayıp değiştirebildiğinden hepsini deneyebilirsin. Mesela ben öncelikle combat-assasination rogue oynamayı ve çift el mace kullanmayı düşünüyordum ama oynadıktan sonra hayal kırıklığına uğradım ve en kısa sürede iyi bir çift dagger bulup talentlarımı değiştireceğim. Ama bu combat talentlarına hiç gitmeyeceğim anlamına gelmiyor.

3)Sub denilen bir özellik varmış assasinlerde 45 saniye hareketsiz kalıyor diyo bu sırada adamın dibine gidersem bana atak yapabilirmi veya büyü atabilirmi eğer bunları yapamıyorsa conboların ne özelliği kaldı?

Sap son patch'den sonra polymorph ve fearla birlikte 15sn'ye düşürüldü(kısacası nerf'lendi). O yazıyı patch'den önce yazmıştım aslında EU retail başlamadan güncelleyebilirim yetkililere duyurulur :). Sap vurabilmek için rakibine stealth halde yaklaşıp vuruşu yapman gerek. Bu arada rakip seni fark ederse ve sana saldırıya geçerse bu vuruşu yapamazsın çünkü rakip combat halinde ise bu vuruşu kullanamıyorsun. Sap yiyen rakibe kimse saldırmıyorsa 15sn hareketsiz kalıyor ama herhangibir dmg alırsa sap ortadan kalkıyor buna dot(damage over time) da dahil. Sap'ın kullanılmasının amacı karşındaki 2 rakibin birini 15sn savaş dışı bırakmak ve bu sürede diğerini haklamak.

4)Beş adet Warlock doomguard çağırabiliyormuş bunun sistemi nasıl oluyor 5'i birbirlerine party cinsi bir şey atıp kabul falan mı ediyorlar şayet çağırdılar ve sakinleştirdiler konturolü kime ayit oluyor?

Lvl 20'e kadar warlock oynadım, ya ben bu özelliği atladım yada lvl 20'den sonra ortaya çıkıyor.

5)Shaman ın boku çıkmış gibi anladım her bi halt yiyo harbiden o derece güçlümü?

Shaman gerçekten güçlü bir class. Binbir çeşit çok fonksiyonlu toteme sahip, büyülerinin büyük çoğunluğu instant ve cooldown'ları büyü süresi kadar olduğundan hemen hemen her zaman etkisi altında kalabiliyorsun. Rakibin hızını yavaşlatma, kendine heal atma, rakibin kendine attığı buffları ve shaman'a atılan poison ve disease'leri kaldırma, reslenme gibi önemli özellikleri var. Bunun yanında hem büyü hemde silahla yakından etkili dövüşebiliyor. Yüksek armor'ı var ve çift silah kullanabiliyor yada bir silah bir kalkan ile hem savunmasını hemde armor'ını arttırabiliyor. Azda olsa zaafları var tabi, bunlar manası nispeten diğer caster'lara oranla az ve büyülerinin range'i düşük. Başetmesi zor bir class ama oyunda kimse yenilmez değil.

6)Rogue ların hit point leri aynı level bir mage ve fighter ile kaç fark ediyor?

Bu tamamen üzerine giydiğin armorlara göre değişebiliyor. Rogue'lar genellikle agility'e önem verirler çünkü agility critical ve dodge oranını ve armor'ı arttırıyor. Bildiğim kadarıyla lvl 60'da rogue'un health'i 2800 civarında oluyor ama armorlarında ve weaponlarında full staminaya gidilirse bu 5600 civarına yükselebiliyor ama tabi bunu yapmak dodge, crit ve armor'ı full agility'e giden bir rogue'a oranla düşük tutmak anlamına geliyor. Şahsen ben agility+stamina'yı tercih ediyorum. Armorları saymazsak warrior>rogue>mage olarak sıralayabiliriz healthleri.

7)Mage lerde duyduğuma göre herkez fire gidiyormuş cold çok mu ezik "yavaşlatmasında bir şey demiyorum ama zarar etkisi çok az" diyen varmı.

Mage'i az oynadım lvl 12'de bıraktım ama talentlarını ve skillerini inceledim. Duyduğum frost mage'in pve için uygun olduğu ve pvp'de etkisiz kaldığı. Ben mage oynayacak olursam fire/arcane karışımı ama arcane ağırlıklı oynarım çünkü arcane'in instant büyüsü daha fazla(yine de mage'i rogue kadar iyi bilmiyorum)

8)Yanlış hatırlamıyorsam shamanlarda(başkasındada olabilir kafa kalmadı) fade (ismide farklı olabilir) diye bir özellik var yaratığın gözünden bakma gibi bir şeye yarıyor bunun ne gibi bir yararı var ?

Bu özellik hunter'larda var diye biliyordum. Retailde hunter oynayabilirim ama henüz kesin değil oynarsam bunu o zaman cevaplandırabilirim.

Sorularım bu kadar zamanınız 16 dakika herkese başarılar :)

Hocam sınav sonucunu ne zaman öğrenebilirim. Fazla çalışamadı
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deadmarine, 25 Ocak 2005 23:57 tarihinde demiş ki:
Hocam sınav sonucunu ne zaman öğrenebilirim. Fazla çalışamadım elektrikler kesikti :((

Sınav kağıdını ilk 16 dakika içinde vermediğin için 0 :D
(Rüşvet kabul edilir)[signature][hline]Hadi şimdi beslenmeye çıkalım, boğazım kurudu.

Bu arada sana hiç 1927 ;de temizlediğimiz Setite tarikatından bahsetmiş miydim? Aah ne günlerdi be! Cumhuriyet daha gençti ve biz de ipin bir ucundan tutmaya karar vermiştik. Tabii ki ilk hedeflerimiz milleti zehirleyen Setite dergahları olmuştu...

Brujah Ethem, 9. kuşak
Sosyal ağlarda paylaş

8.sorunun cevabı herkes yanlış sölemiş nasıl oyuncusunuz puhhhhhhh :D herneyse priestlar yapıyor mob yada bır oyuncunun açısından bakıyorsun örneğin ilerde birşey gördüğünü sandın orda da bir mob var onun aracılıgı ıle mobun oldugu yere bakıyorsun yani böle bişe anla hunterdaki özellik farklı eagle eye o 238718293891 yard uzaklıga bakabılıyorsun ha bide shamanlarda var buna benzer spell hatta istersen shaman suda yürüyor yakında blizzard shaman bir özellik daha eklicekmiş hava da yürüme :P mübarekte öle özellikler varki ben horde oyuncusuyum ama sevmiyorum bu classı [signature][hline][b]WoW:Hordish Manner
Msn/Mail:[email protected]

[Bu mesaj Lind3r0th tarafından 26 Ocak 2005 01:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...