Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Macro

Pagan_Angel

Öne çıkan mesajlar

Ya biraz çok genel bi başlıkmı oldu yada fazla noobumsumu oldu bilmiyorumda hiç beta oynamadan bodoslama us serverına daldım durum böle oluncada bu tarz sorular kaçınılmaz oluyo:) şimdi arkadaşlar bu macro nedir ne işe yarar:) esc a bastıgımda çıkan main menüde macroya tıkladıgımda bi sürü ikon ve bunlara isim verebilicegimiz bi kutucuk falan çıkıyo baya uğraştım ama hala işlevini anlıyabilmiş dilim bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok makbule geçer bu arada kilrogg da oynuyorum 23 lvl wl Ginza aynı servarda olan arkadaşlar varsa msj atsınlar tanışırız kaynaşırız ortamlara akarız:)
Sosyal ağlarda paylaş

wowwikiden ornek birkac macro yazıorum; sanırsam bu sekılde daha anlasılır olur

said:
Local Server time

/script hour,min=GetGameTime()
/script DEFAULT_CHAT_FRAME:AddMessage(format("Server time is %s:%s",hour,min));

[edit]
/script px,py=GetPlayerMapPosition("player")
/script DEFAULT_CHAT_FRAME:AddMessage(format("[ %s ] %s , %s",GetZoneText(),px,py));

Cast a spell based on target's class

You'll need to target the person you want to buff first. Here's an example for a paladin to use; note that it should all be on one line:

/script class = UnitClass("target"); if ( ( class == "Rogue" ) or ( class == "Warrior" ) ) then
CastSpellByName("Blessing of Might(Rank 1)"); else CastSpellByName("Blessing of Wisdom(Rank 1)");
[signature][hline]Da Site
Da Blog
Ölmeyi bayılmak mı zannediyorsunuz siz Alliance?
Sosyal ağlarda paylaş

ya hocam sagolasında inan hiç bişi anlamadım:) bu sanırım anlayışsızlıgımdan dilde nooblugumdan kaynaklanıyo:) yani bunları naıs geçiricez yada bi yeremi geçiricez öleyse ne şekilde geçiricez geçirirsek ne işe yarıycak:) umarım bu sorulardan sonra geçiririm macrona lan demezsin:)))
Sosyal ağlarda paylaş

macrolar sayesınde ingame komutları kullanıp bazı seyler yapabilirsin..

bunlar arasında cok basit selerde mevcut cok advancedde. yukardakiler aslında guzel ornekler...

http://www.worldofwarcraft.com/info/basics/macros.html
burayı bı oku

aklıma gelen en basit ve faydalı kullanıdıgım macro ise su;

oyun basında istemedigim kanallardan cıkıp istediklerime girip slm vermeye yarıor

/leave 1
/leave 2

/join turkish

/g hi folks

[Bu mesaj raistlinthewiz tarafından 25 Ocak 2005 17:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Elbet öğreniriz biryerlerden herşey bittide macro su kaldı :D[signature][hline]Hadi şimdi beslenmeye çıkalım, boğazım kurudu.

Bu arada sana hiç 1927 ;de temizlediğimiz Setite tarikatından bahsetmiş miydim? Aah ne günlerdi be! Cumhuriyet daha gençti ve biz de ipin bir ucundan tutmaya karar vermiştik. Tabii ki ilk hedeflerimiz milleti zehirleyen Setite dergahları olmuştu...

Brujah Ethem, 9. kuşak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...