Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 mac laptop arasinda kaldim..

mono

Öne çıkan mesajlar

iki tanesinden birini alacagim gibi, ama aradaki fiyat farki performansa degermi karar veremedim, bir bakalm..

--PowerBook G4--
768MB DDR333 (256MB built-in + 512MB SO-DIMM)
• 60GB Ultra ATA drive @ 4200rpm
• Combo Drive (DVD-ROM/CD-RW)
• AirPort Extreme Card
• Keyboard/Mac OS - Western Spanish
• 1.33GHz PowerPC G4
• NVIDIA GeForce FX GO 5200 with 64MB DDR Video Memory
• 12.1-inch TFT Display
Subtotal $1,899.00

---iBook g4----
• 768MB DDR266 SDRAM (256MB built-in & 512MB SO-DIMM)
• 60GB Ultra ATA drive
• Combo drive (DVD-ROM/CD-RW)
• AirPort Extreme Card
• Bluetooth Module
• Keyboard & Mac OS X - Western Spanish
• 12-inch TFT XGA display
• 1.2GHz PowerPC G4
• ATI Mobility Radeon 9200 w/ 32MB DDR video memory
Subtotal $1,324.00

cogunlukla photoshop/vector programlari, hatta mobil fotograf studyosu olarak alacagim...

fikri önerisi olan?[signature][hline]http://fuysal.com

*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

fiyat farkina deger diyo cogu forumda insanlar ancak powerbook kullanmadim ben.
ordaki ibook konfograsyonun bir nesil eskisini kullaniyorum ben su anda, 1.07ghz ve 768mb ram. islemci agirlikli, yuksek dosya boyutlu islemlerde sorun cikabiliyor (orn. alakasiz gelebilir ama war3 ums i dota da tum ibooklarda sorun yasaniyor mesela)

bunun disinda powerbooklarin tum parcalari farkli ureticilerden, en azindan farkli modellerden geliyo diye biliyorum. fsb farki da kagit uzerinde goruluyor sanki .. ama powerbook a yoneleceksen 15" ve backlit keyboard olmazsa olmaz bence :P

bi de link vereyim bu karsilasmanin tartisildigi bir foruma ..[signature][hline]everyone claims that "mac gamer" is a contradiction in terms but then again, so is "Microsoft Works".
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bir kac rumor sitesine baktim da 2 haftaya kadar powerbooklara upgrade gozukuyo diyolar, nisandan beri update edilmemisler .. bu yzuden bu aralar almayin diyolar. tahminen gelecek update le birlikte ibook la aralarindaki performans farki artacak. hatta son ibook update inde oldugu gibi fiyatlarda dusus bile gorebiliriz ..

ayrica mwsf den once cift cekirdekli g4 powerbook haberleri dolasmaktaydi etrafta; eger fiyata dokunmadan 1.7ghz cift cekirdekli g4 powerbooklar cikarsa ortaya ibooklarin yuzune bakmak icin pek bi sebep kalmaz ortada :D[signature][hline]everyone claims that "mac gamer" is a contradiction in terms but then again, so is "Microsoft Works".
Sosyal ağlarda paylaş

super bilgiler cok saolun!

benimde aklimdan gecmio degil powerbook g4 kac zamandir hic degismedi yeni bi tasarim gelir die bekliorm ama tik yok..

g5 in likit sogutma sistemi nedeni ile laptop a inme ihtimali zaten henuz olmadigina gore var olana bi yneilik gelmesi beklenilir :)

bende powerbook da karar kildim, bugun denedim powerbookdan direk ikincil bir ekran baglantisi alinabilirken ibook da hakgetire..

backlit keyboard 12inch lik de olsa muthis olcak..buyuk bisi almak istemiorm :/

dubai de elektronik fuari varmis cilgin indirimler ucusuyormus ona mi gitsek? =)

bakalm zaman neler gostercek..[signature][hline]http://fuysal.com

*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

Powerbook'un hastasıyım.
Ama kesinlikle objektif değilim.[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
SWG - Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Bounty Hunter Association
WoW - Penthesilea, Night Elf Hunter of Anatolian Sunrise
Xaer_Aloneheart, 18 Ocak 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
adam okulda yemek yerken Dela'ya nefretle bakıyo. madalyası var diye.. böyle bi adam işte..
Sosyal ağlarda paylaş

P5 gelebilir abi.
G5 geldi çünkü =)

Ama eşşek gibi pahalı olacağını tahmin etmekteyim, P4 ucuzlar onu alırsın hehe[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
SWG - Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Bounty Hunter Association
WoW - Penthesilea, Night Elf Hunter of Anatolian Sunrise
Xaer_Aloneheart, 18 Ocak 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
adam okulda yemek yerken Dela'ya nefretle bakıyo. madalyası var diye.. böyle bi adam işte..
Sosyal ağlarda paylaş

powerbook g5 lar icin en erken temmuz diyolar orda burda ama hangisine ne kadar inanilir tartisilir tabi ..

powerbook larin uzerinde her turlu portunun bulunmasi da ayri bir arti tabi. ayrica built in bluetooth almayi unutma, sonradan eklenemeyen birsey. benim zamanim kisitliydi girisememistim o ise malesef ibook alirken .. ama standard da olabilir pb lerde emin degilim[signature][hline]everyone claims that "mac gamer" is a contradiction in terms but then again, so is "Microsoft Works".
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...