Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Resmi büyütmek fakat kaliteden ödün vermemek ?

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

Mümkün mü böyle birşey ?
Elimde benim için pek bir özel, pek bir anısı olan, pek bir anlamlı.288x352'lik bir resim var.Bu resmin kalitesini düşürmeden (pixelleri kavun karpuz elma armut boyutuna getirmeden) büyütmenin bir yolu var mıdır ? Böyle bir program var mıdır ? Ikisi de yoksa aranızda bunu becerebilecek biri var mıdır ?

Şimdiden teşekkürler.[signature][hline]?
Sosyal ağlarda paylaş

önce normal boyutta cıktısını alsan (ozalitçilerde her elli pixel bir cm e denk gelir, yani senin karen 5cmx7cm gibi birşey normalde)
sonra janjan bir tarayıcıda
taratırsan olur gibi bir teorim var.

teori ama : )[signature][hline]Berk, 17 Ocak 2005 01:54 tarihinde demiş ki:
mimarlık2.sınıf adam tasarımdan ne anla diyorum sadece...

haklıdır anlamam.

http://golge-i-khan.deviantart.com/gallery/
Sosyal ağlarda paylaş

photoshop ile acip resmi, bize image menusunden image size da yazanlari soylersen daha bi detayli yardim ederiz baski almayi dusunuyorsan..dpi, cm size pixel size gibi..

yok baski degil digital ortamda buyutmek isterim dersen, kalite kaybi olmadan buyutmek 'imkansiz' bir surec onu soyliyim..ha en az kayipla buyutmek mumkun.

sirf resize/resample ustune programlar var..ama tavs'yem bodozlama herhangi birinde bi resize cekmen..ciddi oynanmis sekilde resize da edilse senin ettigine yakin bi sonuc cikacaktir malesef..

acdsee yada irfanview olmadi ulead in programlari is gorur gayet..
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle imkansız derim bende
yani pixel
anolog birşey olsa belki
ama dijital bir sistem yani
bilgisayar hardiskinden iyi okunmadığı için pixeller büyük ondan oluyor diye bir sorun olsaydı çözümü vardı:) mesela kasetlerde öyle çözümler var yada sinama filmlerinde[signature][hline]MAY EXPLODE IF DAMAGED OR DISPOSED OF IN FIRE.
DO NOT SHORT-CIRCUIT.
KEEP UNDER -30°C
Kedimin resimlerine gider
Sosyal ağlarda paylaş

vardı sanırım öyle programlar. adını unuttum elimde de yok ama bikeresinde babam getirmişti. Prensibi şeymiş: büyütüyor ve pixel yanına benzer pixel ekliyor kendisi. Çok da orjinal olmuyodu hani :)[signature][hline]:." Storm Earth and Fire! Heed my call!
Ben istemedim gitmeni,kedi istedi.
Sosyal ağlarda paylaş

resimin formatı bile önemli. bi şekilde koy buraya challenge olsun ben bakiim. jpeg diil de mesela bmp filansa (jpgyi bmp yapsan olmaz tabi. eheh) daha kolay.[signature][hline]freeedom, 15 Ocak 2005 19:35 tarihinde demiş ki:
beyler kotulemeyin nargileyi sutlu nargilede var peki o damı zararlı o nası zara veriyo acaba sutle su farklı maddeler o zmn o alveollere ne yapıo bunacaıklık getirin
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii yaparsin, eger dosya cok kucuk, cok bozuk , veya cok dusuk cozunurlukte degilse (resolution). En az 72pixel/inch olsa iyi olur.

Neyse,
1-Photoshop'i ac,
2-yukarda en sagda 'help''e bas,
3-Help'in altinda besinci sirada 'Resize Image' diye bir komut var bunu sec.
4-Buradan bir kac soru soruyor, ve yeni boyutunu giriyorsun, dosyayi mumkun oldugunca az kalite kaybiyla cikartiyorsun.

Mucize bekleme ama gene de baya etkileyici sonuclar almakda mumkun!

kolay gelsin....

[Bu mesaj demirbilek2 tarafından 25 Ocak 2005 09:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

o resize isleminden sonra filer>blur>blur diyerek de sonucu bir adım ileriye goturuyoruz. denedim, gayet guzel oldu.

bu arada begenmedigimiz yerleri elimize blur tool u alarak uzerinden gecebiliyoruz.
[signature][hline]

[Bu mesaj lord_elvyn tarafından 25 Ocak 2005 10:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...