Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaşar Nuri'nin son kitabı üzerine

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Aşk görünmezdir. Seks'i birbirini sevmeyenler de yapıyor. Ya da öpüşmeyi, bakışmayı vs. Sonuçta görünmeyen bir şeylere inanıyorsun. Karşındakinin seni sevdiğini düşünüp sen de onu sevmeye başlıyorsun. Sanmıyorum bunun fiziksel olduğunu tamamen kalpte ve beyinde bitiyor iş.

Edit:

Ya da en basitinden akıl ve bilinç sahibi olduğuna inanmak da görünmeyene inanmak oluyor :p
Sosyal ağlarda paylaş

ask görülmezdir dediğin, nasıl yani böle iki insan arasında fırıl fırıl böle pamuk gibi nur gibi ucusan bişilermi aşk?

baya işte beyinde bitiyo olay, karsındakininde seni sevdiğini "enerji aldım ondan ben" diye anlamıyosun. sana karsı davranısından hareketlerinden ses tonundan, verdiği kararlardan vs vs anlıyosun. baya bunların hepsi fiziksel şeyler. zaten fiziksel olmıyan bişi yoktur, neyi nasıl tanımlıyoruz anlamadımki.

akıl ve bilinc baya fiziksel seyler, beyin dediğin şeyin yarattığı mevzular bunlar. "akıl ve blinc" tanımları insan olarak bizim mevzuyu sasite indirere gruplıyarak tanımlamamızdan ibaret.
Sosyal ağlarda paylaş

Askiooole direk hormonlara baglamayin, 27 sene bir seks hormonuyla, 1 sene sifir seks hormonuyla ve 2 senedirde baska bir seks hormonuxile yasadim, asik olmayi filan zerre etkilemediler, sifir hormon varken hicbirsey hissetmem tibetli rahibe baglamam lazimdi "ask hormonel yeaaa" tezine gore ki oryantasyon ve hormonlar konusuna hic girmiyelim, oole basiosun hormonu ask oluo diye birsey yok ki cok fazla sayida insanin bu cilgim duruma dustugunde verdigi tepkileride gozlem sansim oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

off kuddusi, senin emekliliğini düşünemiyorum, yaşı başı alıp "artık bu kadar çalışmak yeter" dedikten sonra bir iki sene yazlıkta oturup biriktirdiğin kitapları okuyacakmışsın, sonra da sıkılıp kendini namaza tesbihe verip (yapacak iş olmadığı halde her sbah saat 5.30'da uyanacaksın çünkü) dini bütün bir amca olacakmışsın, sağlık durumun izin verirse hacca gidip gelecekmişsin gibime geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

ben sana günde sabah,öğlen ve akşam 3 doz TURAN DURSUN DİN BU TABU CAN ÇEKİŞİYOR ve ara öğünlerde de İlhan Arsel kitaplarını öneriyorum. Sırası önemli değil.

Kuddusiciğim, tüm fikirlerine düşüncelerine saygı duyarım, okuyup daha fazlasını öğrenmeye açık bir insansın, turan dursun da yaşar nuri de lazım düşünce dünyasının zenginleşebilmesi için, bireylerin zihinlerindeki inanç algısının varlığı ya da yokluğu değil beni ilgilendiren, beni ilgilendiren düşünce dünyasının zenginleşmesi, birisinin çıkıp allah var diğerinin de yok diyebilmesi ve kendince gerekçelerini öne sürebilmesi önemli benim için, sen benim yazdıklarımın ilacı olarak turan dursun'u bana reçete ediyorsan turan dursun'un yazdıklarının temel prensibiyle çelişiyorsun demektir, turan dursun inanmamayı seçmiş bir insan ve neden inanmadığını da eser vererek açıklamış, ben allah'ın varlığına inanan bir insanım, benim bu özgürlüğe sahip olmam gerekli, tıpkı bir başka insanın inanmamayı seçmesi gibi, sen de tutup bana "şunu oku da öğren" şeklinde yaklaşıyorsun, başlığa attığım ilk mesajda "kur'an oku" dememe bir gönderme seziyorum, fakat ben sana "yaşar nuri okuma" veya "şu adamı oku" demedim, yaşar nuri'nin bizzat yaygınlaştırmaya çalıştığı bir eseri (meali) işaret ettim, senin açtığın başlık da o adamın eseri ile ilgili, yazdığı kitaplarda (mesela allah ile aldatmak) kur'an'dan yola çıkarak yazıyor eserlerini, madem merak ediyorsun kur'an'ı oku o zaman, gene yineliyorum aynı mesajı, bir önceki mesajımda yazdığım gibi samimiyetsiz bir müslüman olacağına mevzudan haberin olur kocayıp da boşluktan namaz kılmaya başlamadan önce, neye taptığını öğrenirsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...