Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Exp Sistemi Nasıl?

Pakize

Öne çıkan mesajlar

2 günden beri oynuyorum.fakat exp sisteminden birşey anladığımı söyliyemem.Oyuna girdiğim zamanki verdiği exp ile sonradan vermeye başladığı exp git , gide düşüyor ve en sonunda hiç vermesin daha iyi diyorsunuz.Bu nasıl bi anlayıştır? yada devamlı aynı yaratığı kestiğinizde exp alışınız mı düşüyor? devamlı zone mi değiştirmek gerekiyor? yoksa öyle ağır , ağır katılmak mecburiyetindemiyiz?[signature][hline]Dostlarinla öyle yasa ki düsman oldugunda hakkinda söyleyecek sözleri olmasin...
Düsmanlarinla öyle yasa ki dost oldugunda yüzün kizarmasin...
Sosyal ağlarda paylaş

elbette level ilerledikçe xp almak da zorlaşacaktır, bu bir çok oyunda böyle

level aldıkça belki başka zonelara/bölgelere geçilerek karşıdaki yaratıkların seviyesi de yükseltilmek yoluyla xpnin yine sular seller gibi akması sağlanabilir ama sonuçta level ilerledikçe nereye giderseniz gidin artık eskisine göre çok daha fazla yaratık kesmeniz gerekir, level 49 birine galiba en zor bölgelerdeki yaratıklar mavi renkte oluyor ve bilmemkaç yüz tane kesip %1 xp alabilirlerse öpüp başlarına koyuyorlarmış :D

ben de onların yalancısıyım ^_-[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Black'im Rosem..

tamam haklısın o konuda birşey demiyorum zaten.Benim söylemek istediğim.Oyuna girdiğim ilk yarım saate verdiği exp ile sonkari saatlerde verdiği exp düşüyor.

lvl 11'im.Orc öldürücem;lvl 12 oyuna girdiğim ilk yarım saat içerisinde lvl 12 orc'u öldürdüğümde bana bir orc yarım exp veriyorsa yarım saaten sonra çeyrek exp vermeye başlıyor , aradan dahada çok zaman geçince çeyrektende az vermeye başlıyor.Söylemek istediğim aynı yaratık , aynı lvl içerisinde zaman farklı birimi içerisinde exp az vermeye başlıyor bunun sebebi benden mi? yoksa olan sey mi ? =) ayyy ne anlattım ben =)[signature][hline]Dostlarinla öyle yasa ki düsman oldugunda hakkinda söyleyecek sözleri olmasin...
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü avlandığın süre içerisinde exp alıyosun ve gelişmeye devam ediyosun.Oyunda gelişmenin birimi lvl ile değil exp ile bunun en bariz örneği %60 larda gelen yeni speller.Yani bir mob un sana verdiği exp illaki sen bir lvl atlayınca azalacak diye bir şey yok.[signature][hline]He stands in the shadows of his lord,Dreagloth,drinking in the dark energies of the Vault.
Sosyal ağlarda paylaş

ha pardon ben daha genel anlamda yorumlamışım

ama dreaglothun da dediği gibi aynı şey tek bir level içinde de geçerli, bir levelin %10 u ile %90 ının tamamlanmış hali arasında bile aynen bu şekilde fark var, arkadaşın dediği gibi %60 larda speller geliyor tıpkı level almışsın gibi[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

yukardakı arkadasın dedıı gıbı oyundakı gelısme lvl deıl exp oluo bıde 2 sorum olcak
1-ben oyunda en yuksek 48 lvl adam gordum en cok kac olunabılıo
2-oyundakı para sıstemını tam olarak anlamadım 1s kac gp oluo
Gwearon-Ogre Warior lvl 9[signature][hline]U reached the secret too soon, U cried for the moon.
And then one day u find 10 years got behind u,No one told u when to run,U missed the Starting gun....
Sosyal ağlarda paylaş

100 copper=1 silver
100 silver=1 gold
100 gold=1 platin

oyunda maksimum level 50 var
runnyeyedaki alaturqua guildinde (ben de ordayım) en son 50 tane 50miz vardı mesela, hatta bi de 48 yolda :D[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 19 Ocak 2005 17:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hehe Pakizenin sordugu seyi kimse anlamamis bence =)

bilmeyenler icinde anlatmis olayim, oyun icinde kisa sureli bir exp. bonus sistemi var. Bu sistem ayni sekilde WoW da da vardir. Oyuna yeni girdiginizde kisa bir sureligine (bu sure sanirim 1 saat) %200 bonuslu exp. aliyorsunuz ve daha sonra exp. aliminiz eski haline yani %100 oranina geri donuyor. Bunun sebebi powergamerlar ile daha az oynayanlarin arasinin cok acilmamasi icin yapilan bir uygulama ve bu bonus hem adventurer hem de artisan sisteminde calismaktadir.[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

ama o baya bir belli ederdi kendini
pakize gitgide azalıyor demiş, senin verdiğin örnekteki haliyle %100 ve %200 gibi net bir ayrım var gitgide azalmıyor yani belli bir yerden sonra sabitleniyor, açıkçası ben o sistemi de pek önemli bulmuyorum çünkü wow oynamıştım ve o dinlenip bonuslu xp alma olayı hiç o kadar beklemeye değecek kadar önemli bir şey değildi, tabi bilmiyorum sonradan değiştirdiler mi oranları ya da süreleri[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kere orc'larin hepsi ayni xp degerinde degil ki... ismi ayni bile olsa, mesela ''bloodskull pawn'', bazisi lvl 12 ornegin ayni isimde hemen yaninda duran grup lvl 13. E tabi lvl 13 yaratigi oldurunce daha fazla xp aliyorsun. Hele ki lvl 14-15 falan isen baya farkediyor xp farki...

Bir de ^ ya da ^^ isareti olanlar (group) cok daha fazla xp veriyor haliyle ''solo'' yazan yaratiklar cok az xp veriyor....
Sosyal ağlarda paylaş

ayy bi sen beni anlamışsın gurucum =) valla kim ne derse desin 2 saat oynadıntan sonra (Kasarak) exp kesinlikle ölüyor.Bunun tedavisi yok mudur =)[signature][hline]Dostlarinla öyle yasa ki düsman oldugunda hakkinda söyleyecek sözleri olmasin...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...