Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tarantulam Hakkında

Lucorphine

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar ben 1 yılı geçkindir "Chilien Rose" cinsi tarantula besliyorum. Onu çok seviyorum kabuk değiştirirken filan yaşadığım ölücek korkusunu anlatamam. Ama ona sadece 3-4 kez canlı yem verebildim. 2-3 haftada bir çekirge türevi böcekler yemesi gereken bu canlılar için yurt dışındaki petshoplarda canlı yemler satılıyor. Hatta size canlı yemi üretebileceğiniz tesisat bile veriyorlar...
Türkiyede hiç biyerde göremedim bunu. Hayvana sürekli kuş başı eti ipe bağlayıp çekiştirerek canlı taklidi yapıp yediriyorum ama bence bu çok sağlıklı değil. Canlı yem satan bi yer biliyormusunuz (böcek olarak. hamster yavrusu vermeye kıyamam)

Bu arada hayvanın tehlikeli veya beslemesi çok zor olduğunu düşünen insanlar yanılıyorlar. Bendeki tür bu hobiye başlıyanlar için en uygun tür pek hızlı veya agresif davranmıyor. Hiç bir tarantula zehri insanı öldürmez veya süründürmez (aynı arı gibi alerjiniz yoksa bişey olmaz). Ayrıca bakımı zor değil. Yılda bir akvaryum temizleniyor. 4 günde bir su veriyorsunuz. 2.5 yıl yemeksiz dayanır ama en ideali haftada bir tabi bazen hanfendi yemeyi reddedip 2 ay oruç tutabiliyor.[signature][hline]Carpe Noctem
Sosyal ağlarda paylaş

seni sonuna kadar destekliom benim valide korkmasa yılan tarantula ve köpek alacam ewde işte...
canlı yeme gelince walla carrefourdaki petshopa bi git bak derim ama war mı yok mu bilmiourum...
hiç olmadı sende sinek yakala[signature][hline]'''TaRaFTaR 5 iSTeDi BiZDe aTTıK 10 iSTeDiLeR ZaMaN YeTMeDi!!!''' 6.11.2002 KaDıKöY
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
sanmıyorum türkiye'de zor. çünkü türkiye'de çok beseleyen yok.türkiye gibi bir ülkede petler sevilmiyor, tarantula vb. şeylerin sevilmesi daha zor..[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
|playingarena|Pati Pet
*Kuş,tavşanlar ve balıklar için..*
orc_lord in melancholy (day 112)
Sosyal ağlarda paylaş

aha süfer tam benlikmiş. millet korkar ama. beslemesi gerçekten zor değil mi ya[signature][hline]I leave you, negative behind
Watch me all in flames, on a butterfly I ride

[Bu mesaj Infernal_Reborn tarafından 04 Ocak 2005 00:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Onlarda zehir dışında ayrıca arka bölümlerindeki tüyleri hava salarak kaşındırıcı bir etki yapmaları gibi birşeyler izlemiştim TVde. Bana kalsa alıcam ama eşim izin vermiyor. Hali hazırda 1 akvaryum, 1 kara kaplumbağası 1 beta ve en zoru bir bebk varken bir de tarantula alırsak tam pet shopa dönücek :)[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Sosyal ağlarda paylaş

demin kocaman bir örümcek öldürdüm

----------
----------
----------
----------
----------

bu kadar bişeydi işte boyu ben hertürlü böcek türü yaratıktan korkarım fakat elime silah geçerse direk öldürrüm ama deminki deişikti raid sıktım ölmedi terlikle 3-4 kere basınca anca öldü ama bacağı sallanıyodu hala nedense acaip korkuyorum bunlardan ve şuan psikolojimi etkiledi kendimi acaip hissediyorum sanki her an örümcekler salcak etrafımı gibi[signature][hline].:.:.:Magic The Gathering:.:.:.
RocKnCoke Gathers..

[Bu mesaj uzaylılar tarafından 41 Aralık 3811 34:98 tarihinde değiştirilmemiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lucorphine, 03 Ocak 2005 19:44 tarihinde demiş ki:

Bu arada hayvanın tehlikeli veya beslemesi çok zor olduğunu düşünen insanlar yanılıyorlar. Bendeki tür bu hobiye başlıyanlar için en uygun tür pek hızlı veya agresif davranmıyor. Hiç bir tarantula zehri insanı öldürmez veya süründürmez (aynı arı gibi alerjiniz yoksa bişey olmaz). Ayrıca bakımı zor değil. Yılda bir akvaryum temizleniyor. 4 günde bir su veriyorsunuz. 2.5 yıl yemeksiz dayanır ama en ideali haftada bir tabi bazen hanfendi yemeyi reddedip 2 ay oruç tutabiliyor.

abi bişi dicem burada koptum nedense
aynı niyazigül gibi olmuş

"bu arada bu şerefsizin tehlikeli veya beslemesi çok zor olduğunu düşünen insanlar yanılıyorlar. ki ben de pek inandırıcı bulmadım"

:D[signature][hline]I WANNA GET FREE!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...